Mēs izmantojam cookies. Tie mums palīdz Tevi atcerēties! Es saprotu Nesaprotu

TV3 ziņas

Vaira Vīķe-Freiberga: Mana ticība manas tautas spējām ir iedragāta

Vaira Vīķe-Freiberga: Mana ticība manas tautas spējām ir iedragāta 30

Bijusī valsts prezidente Vaira Vīķe – Freiberga, komentējot atsevišķu mediju radītu skandālu par viņas kapa vietu, TV3 Ziņām atzina, ka tas viņai liek domāt par veciem ”čekas” paņēmieniem. ”Mans pirmais secinājums ir tas, ka mūsu starpā, ir ļaudis, kas ir trenēti pēc vecās skolas.”

Satraucoša tendence: Latvijas skolēnu zināšanās vērojama “noslāņošanās”

Satraucoša tendence: Latvijas skolēnu zināšanās vērojama "noslāņošanās"

Saeimas deputāti trešdien, 18. janvārī, uzklausīja izglītības nozares ziņojumu par Latvijas skolēnu rezultātiem starptautiskajā izglītības pētījumā PISA. Kā zināms, Latvijas skolēni uzrāda vidēji labas zināšanas, taču novērojamas arī satraucošas tendences – piemēram, izteikta noslāņošanās. Lai mazinātu atšķirību ar izcilnieci Igauniju, Latvijai būtu steigšus jāreformē gan mācību saturs, gan skolu tīkls. Taču atklājās, ka nepopulārās, bet vajadzīgās reformas gan var notikt tikai nākamajā vēlēšanu ciklā.

Avārija uz Liepājas šosejas: kravas auto šoferis stāsta par tās iemesliem

Avārija uz Liepājas šosejas: kravas auto šoferis stāsta par tās iemesliem

Piektdien, 20. janvārī, agri no rīta uz Liepājas šosejas notika smaga autoavārija, kas uz vairākām stundām pilnībā bloķēja satiksmi uz vienas no Latvijas noslogotākajām ceļu artērijām. Uz slidenā ceļa sadūrās divas kravas automašīnas, no kurām viena veda citus kravas auto. Neveiksmīgā sakritība uz ceļa radīja sirreālu skatu – kopumā septiņi smagie auto sagāzušies kaudzē, kuru izkustināt spēja vien speciālā tehnika. Kas īsti notika?

Latviju tuvākajos gados būvniecībā sagaida zelta laiki – tikšot tērēts ap miljardu eiro

Latviju tuvākajos gados būvniecībā sagaida zelta laiki - tikšot tērēts ap miljardu eiro 18

Ekonomikas ministrija (EM) būvniecības jomā Latvijā tuvākajos gados sola kaut ko līdzīgu Leiputrijai. Valsts gatava apgūt aptuveni miljardu eiro Eiropas Savienības fondu naudas, kuru ieguldīs dažādu objektu celtniecībā. Būvniecības vēriens būšot tik plašs, ka vajadzēs iesaistīt tūkstošiem strādnieku. Lai nenāktos atvērt robežas viesstrādniekiem, valsts grasās mācīt mazkvalificētos vietējos iedzīvotājus.

Jūrmalas dome ignorē aizrādījumus; par vairākiem miljoniem grasās slēgt līgumu ar “Clean R”

Jūrmalas dome ignorē aizrādījumus; par vairākiem miljoniem grasās slēgt līgumu ar "Clean R" 4

Jūrmalas dome nesatricināmi turpina bruģēt ceļu vienam atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumam pilsētā. Par spīti Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) atzinumam, ka pēdējo gadu viens no treknākajiem pašvaldību iepirkumiem ir jāaptur un jāizvēlas cits pretendents, Jūrmala tik un tā nolēmusi slēgt līgumu ar iepriekš izvēlēto konkursa uzvarētāju – uzņēmumu ”Clean R”.

Cīņai ar terorismu Latvijā veidos lidmašīnu pasažieru datu reģistru

Cīņai ar terorismu Latvijā veidos lidmašīnu pasažieru datu reģistru 1

No šā gada rudens ikviens Rīgas lidostas aviopasažieris automātiski nonāks Drošības policijas uzskaitē – to paredz likums par Pasažieru datu reģistru, ko ceturtdien, 19. janvārī, galīgajā lasījumā pieņēma Saeima. Reģistrs paredzēts cīņai ar terorismu, tomēr atsevišķi Saeimas opozicionāri to kritizēja par pārlieku lielas vaļas došanu drošības iestādēm.

“Visu slikto atstāju ūdenī!” Mairis Briedis sajūsmā par peldi ledainajā Daugavā

"Visu slikto atstāju ūdenī!" Mairis Briedis sajūsmā par peldi ledainajā Daugavā

Pieaugušie, mazi bērni, pensionāri – tik kupls cilvēku pūlis šodien bija atnākuši uz 11. novembra krastmalu, lai, slavējot pareizticīgās baznīcas svētkus, gremdētos ledainajā Daugavas ūdenī. Starp viņiem arī leģendārākais pašmāju bokseris Mairis Briedis. Pēc stindzinošās peldes viņš labprāt pastāstīja par savām izjūtām.