Mēs izmantojam cookies. Tie mums palīdz Tevi atcerēties! Es saprotu Nesaprotu

TV3 ziņas

Motormuzejā atklāta Latvijas auto kolekcionāru restaurēto spēkratu izstāde

Motormuzejā atklāta Latvijas auto kolekcionāru restaurēto spēkratu izstāde

Londonā šajā nedēļas nogalē norisinās vērienīga antīko spēkratu parāde, kurā apskatāmi simtiem ekskluzīvi unikāli automobiļi. Pasākumā norisinās šovi ar slavenību piedalīšanos un kā allaž tie piesaista tūkstošiem apmeklētāju. Apskatīt seno laiku automobiļus gan iespējams arī Rīgā. Motormuzejā durvis vērusi jauna izstāde, kurā tiek izrādīti svaigākie Latvijas kolekcionāru restaurētie eksemplāri.

Āfrikas cūku mēra pilnīgai izskaušanai nepieciešami 5-10 gadi

Āfrikas cūku mēra pilnīgai izskaušanai nepieciešami 5-10 gadi

Pārtikas un veterinārais dienests no šodienas atsācis 50 eiro izmaksu par katru nomedīto mežacūku mātīti. Vienlaikus mednieki ir pārliecināti, ka cīņa ar Āfrikas cūku mēri ilgs vismaz piecus gadus un pilnīgai slimības izskaušanai ļoti svarīga ir tieši mednieku sadarbība. Bažas rada arī citas slimības, kas pietuvojušās Latvijai, tostarp putnu gripa.

Valsts policija ir kategoriski pret ”pussoda politiku” jeb atlaidēm fotoradaru un stāvēšanas sodiem

Valsts policija ir kategoriski pret “pussoda politiku” jeb atlaidēm fotoradaru un stāvēšanas sodiem

Jau pusgadu Administratīvo pārkāpumu kodeksā spēkā ir norma, kas ļauj valsts iestādēm daļēji mazināt personai uzlikto sodu. Tieslietu ministrija uzskata, ka ”pussoda politika” sevi attaisnojusi, jo veicina to samaksu un mazina tiesu noslodzi. Ministrija apsver iespēju atlaides sākt piemērot arī fotoradaru fiksētiem sodiem. Pret to gan kategorisku noskaņota Valsts policija. Tas būšot nepareizs signāls autobraucējiem.

Būvnieki kritizē industriālo drošības sertifikātu anulēšanu, kas liedz būvēt slepenos objektus

Būvnieki kritizē industriālo drošības sertifikātu anulēšanu, kas liedz būvēt slepenos objektus 1

Liela neapmierinātība ar Latvijas drošības dienestu piekopto praksi, kādā tie anulē pielaidi valsts noslēpumam, ir ne tikai amatpersonām, bet arī pašmāju būvkompānijām. Daudzas zaudējušas industriālās drošības sertifikātus, bez kura uzņēmēji nevar piedalīties konkursos uz paaugstinātas drošības ēku būvniecību. Arī būvnieki sūdzas, ka neizprot Satversmes aizsardzības biroja lēmumu, kas nozarē kropļo konkurenci. Spilgts piemērs ir pēdējo gadu lielākais valsts iepirkums par jaunā Liepājas cietuma būvniecību.

“Saskaņieši” uzskata, ka visiem deputātiem automātiski jāsaņem pielaide valsts noslēpumam

"Saskaņieši" uzskata, ka visiem deputātiem automātiski jāsaņem pielaide valsts noslēpumam

Saeimas deputāti apņēmušies atslepenot daļu no specdienesta lēmuma par valsts noslēpuma pielaides neizsniegšanu, kā arī amatpersonām tiks paplašinātas tiesības, šādu lēmumu pārsūdzēt tiesā. Ka zināms, vairākkārt personas, kurām liegta pielaide valsts noslēpumam, sūdzējušās, ka pat nenojauš par atteikuma iemesliem, tos saistot ar politisku izrēķināšanos.