Mēs izmantojam cookies. Tie mums palīdz Tevi atcerēties! Es saprotu Nesaprotu

Tehniskā apskate

Nevis nodokļu iekasēšana, bet iespēja pārbaudīt savu auto – tā būtu jāuztver tehniskās apskates iziešana, pauž eksperts

Nevis nodokļu iekasēšana, bet iespēja pārbaudīt savu auto - tā būtu jāuztver tehniskās apskates iziešana, pauž eksperts 2

Šobrīd transportlīdzekļu tehniskā apskate nereti tiek asociēta ar nodokļu iekasēšanu, taču normāli to būtu uztvert kā iespēju reizi gadā pārbaudīt, vai automobilis ir tehniskā kārtībā un vai ar to var justies droši uz ceļa, – laikrakstam “Dienas Bizness” pauž “Ergo” atlīdzību regulēšanas departamenta direktors Ivars Vismanis.

Vai tehniskās apskates varēs veikt retāk? Saeima sola izvērtēt sabiedrības iniciatīvu

Vai tehniskās apskates varēs veikt retāk? Saeima sola izvērtēt sabiedrības iniciatīvu 10

Ledus ir sakustējies – tehniskās apskates auto varētu tikt veiktas retāk, spriež Saeimas deputāti. Iniciatīvu par retākām pārbaudēm rosinājusi sabiedrība, savākti 11 000 parakstu. Pret radikālām izmaiņām ir CSDD un Valsts policija, un nedaudz pielaidīgākas valsts iestādes ir attiecībā pret tehnisko pārbaužu veikšanu jaunajiem auto. Neskaidrību joprojām ir ļoti daudz, un reālas izmaiņas nemaz tik ātri nav gaidāmas.

Atceries! No rītdienas par ārvalstīs reģistrētu auto būs jāmaksā 1000 eiro nodoklis

Atceries! No rītdienas par ārvalstīs reģistrētu auto būs jāmaksā 1000 eiro nodoklis 27

2017. gada 1. janvārī stāsies spēkā izmaiņas kārtībā, kādā izmantojami ārvalstīs reģistrēti vieglie automobiļi Latvijā. Izmaiņu galvenā būtība – turpmāk persona, kuras deklarētā dzīvesvieta ir Latvijā, Latvijas teritorijā vadīt ārvalstī reģistrētu automobili varēs, ja būs samaksāts transportlīdzekļa ekspluatācijas nodoklis.

Auto tehniskā apskate varētu būt jāiet retāk, sasaistot to ar nobraukumu

Auto tehniskā apskate varētu būt jāiet retāk, sasaistot to ar nobraukumu 1

Auto tehniskā apskate reizi divos gados, visticamāk, arī Latvijā jau tuvākajā nākotnē kļūs par realitāti. Tas gan varētu notikt tikai ar nosacījumu, ka auto šajos gados netiek pārāk stipri nodzīts. Šādu viedokli TV3 Ziņām pauda vairāki Saeimas Tautsaimniecības komisijas deputāti, kuriem tagad uzticēts izstrādāt attiecīgās likuma izmaiņas.

Parādījies jauns ierosinājums – transportlīdzekļu tehnisko apskati veikt reizi divos gados; vai tas ir reāli?

Parādījies jauns ierosinājums - transportlīdzekļu tehnisko apskati veikt reizi divos gados; vai tas ir reāli? 7

Drīzumā Saeimas deputāti sāks skatīt vairāk nekā 10 tūkstošu iedzīvotāju parakstīto iniciatīvu – transportlīdzekļa tehnisko apskati veikt vienreiz divos gados, nevis reizi gadā, kā tas ir šobrīd. TV3 Ziņu aptaujātie deputāti ideju gatavi atbalstīt, tiesa, ar vairākiem ierobežojumiem. Kategoriski pret ir Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD).

Kādas privilēģijas bauda policijas auto tehniskajā apskatē?

Kādas privilēģijas bauda policijas auto tehniskajā apskatē? 4

Raidījums Bez Tabu mājaslapas sadaļā Sūdzību dēlis ikdienas saņem vairākas skatītāju ziņas gan par nebūšanām un situācijām, ar kurām diemžēl paša spēkiem nevar tikt galā, gan arī uzdodot mums interesējošus jautājumus, kas viņus satrauc!

Tehniskā apskate reizi divos gados? CSDD ir kategoriski pret šo sabiedrības iniciatīvu

Tehniskā apskate reizi divos gados? CSDD ir kategoriski pret šo sabiedrības iniciatīvu 8

Portālā Manabalss.lv savākti vairāk nekā 10 000 iedzīvotāju parakstu iniciatīvai, kas paredz, ka transportlīdzekļiem tehniskā apskate būtu jāveic reizi divos gados, nevis katru gadu. Esošo sistēmu mainīt gribētāji kā argumentu min – tiktu ietaupīta nauda. Taču Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) ir kategoriski pret šādām izmaiņām, akcentējot, ka Latvijas autoparks ir vecs un sabiedrība pati sevi apdraudētu, ļaujot piedalīties satiksmē transportlīdzekļiem, kas ir sliktā tehniskā stāvoklī.