Mēs izmantojam cookies. Tie mums palīdz Tevi atcerēties! Es saprotu Nesaprotu

Saeima

Uz XII Jaunatnes dziesmu un deju svētkiem pulcēsies 40 000 Igaunijas jauniešu

Uz XII Jaunatnes dziesmu un deju svētkiem pulcēsies 40 000 Igaunijas jauniešu

Mēdz sacīt, ka latvieši ir liela dziedātāju tauta. Tomēr ar bagātīgām tradicionālo dziesmu un deju tradīcijām var lepoties arī mūsu ziemeļu kaimiņi igauņi. Līdzīgi kā Latvijā Igaunijā dziesmu un deju svētki norisinās ik pēc pieciem gadiem. Savukārt šovasar Tallinas lielākajās estrādēs jau 12. reizi noritēs arī Jaunatnes dziesmu un deju svētki, kas pulcēs tieši jaunākās paaudzes korus un deju kolektīvus no visas Igaunijas.

Saeima sper pirmo soli, lai aizliegtu “Artusa kameru”

Saeima sper pirmo soli, lai aizliegtu "Artusa kameru" 6

Saeima ceturtdien konceptuāli atbalstījusi labojumus Kārtības rullī, kas paredz aizliegumu deputātiem filmēt komisiju sēdes. Taču pirms izmaiņas tiks pieņemtas galīgajā lasījumā, par tām vēl gaidāma pamatīga šķēpu laušana, jo filmēšanas aizliegums nav vienīgā strīdīgā jaunā norma.

Deputātiem neizdodas uzzināt jaunumus maksātnespējas administratoru lietā; iestādes vadītāja mūk no medijiem

Deputātiem neizdodas uzzināt jaunumus maksātnespējas administratoru lietā; iestādes vadītāja mūk no medijiem 3

Saeimas deputāti no likumsargiem un maksātnespējas nozares uzraugiem centušies uzzināt ko vairāk par kriminālpārkāpumiem, kas pieļauti maksātnespējas lietās. Taču tincināšanu bija nesekmīga, jo izmeklēšanas noslēpumus likumsargi neatklāja. Savukārt Tieslietu ministrija centās kliedēt priekšstatu, ka maksātnespējas nozarē būtu daudz nelikumību.

Saeimas komisija trešajam lasījumam virza skandalozu maksātnespējas administratoru lobētus likuma grozījumus, kas ietekmēs “Trasta komercbankas” likvidāciju

Saeimas komisija trešajam lasījumam virza skandalozu maksātnespējas administratoru lobētus likuma grozījumus, kas ietekmēs "Trasta komercbankas" likvidāciju 2

Saeimā turpinājās strīdi par piņķerīgām un grūti saprotamām, tomēr miljonus vērtām lietām: par to, kas turpmāk vadīs ienesīgo “Trasta komercbankas” likvidācijas procesu. Līdzšinējam administratoram Ilmāram Krūmam kriminālprocesa dēļ amats būs jāpamet. Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) jau noskatījusi viņa pēcteci, taču Nacionālās apvienības deputāts caur parlamenta Finanšu komisiju nupat “izbīdījis” likuma grozījumus, kuri šo plānu draud izgāzt.

Mežaparka estrādes pārbūve izmaksās 77 miljonus eiro. Dārgākā Dziesmu svētku biļete maksās 65 eiro

Mežaparka estrādes pārbūve izmaksās 77 miljonus eiro. Dārgākā Dziesmu svētku biļete maksās 65 eiro 1

Latvijas simtgades Dziesmu un deju svētki tomēr nenotiks būvbedrē, kā iepriekš bažījās kultūras ministre. Mežaparka estrādes rekonstrukcija notiek plānotā darbu grafikā, kaut arī vēl martā to bija paralizējušas iepirkumu konkursa daudzās pārsūdzības. Šodien tika nosaukta arī iespaidīgā summa, cik dārgi izmaksās Mežaparka estrādes pārbūve.

Saeimas komisijas: Bērnunami ir izdevīgi pašvaldībām!

Saeimas komisijas: Bērnunami ir izdevīgi pašvaldībām! 2

Daudzi bērnunami ir kļuvuši par pašvaldību papildu peļņas avotu un nodrošina vietējiem iedzīvotājiem darbavietas. Ar šādu skarbu secinājumu šodien nāca klajā tiesībsargs un vairāki deputāti Saeimas komisiju kopsēdē, kur tika apspriests ārpusģimenes aprūpes iestāžu deinstitucionalizācijas plāns.