Mēs izmantojam cookies. Tie mums palīdz Tevi atcerēties! Es saprotu Nesaprotu

Rīgas Dome

Baznīca un Rīgas dome lauž šķēpus par īpašumu

Baznīca un Rīgas dome lauž šķēpus par īpašumu

Ministru kabinetā aktualizēts jautājums par Rīgas Svētā Pētera baznīcas juridisko statusu un piederību, jo patlaban tā ilgstoši ir ēka, kura nepieder nevienam. 1992. gadā pieņemtais Augstākās padomes lēmums noteica, ka īpaši nozīmīgiem kultūras pieminekļiem – Doma baznīcai un Sv. Pētera baznīcai – statuss jānosaka ar atsevišķiem likumiem.

Gidus galvaspilsētā sertificē uzņēmums, kas pats sev rakstījis noteikumus

Gidus galvaspilsētā sertificē uzņēmums, kas pats sev rakstījis noteikumus

Šonedēļ Rīgā sadumpojās gidi. Viņiem nepatīk, ka jātērē laiks un nauda formālu prasību izpildei, lai pagarinātu savus sertifikātus. Gidi ir sašutuši, ka mācīties var tikai trīs firmās, kur jāklausās jau zināmas lietas un par to jāmaksā vairāk nekā 300 eiro. Vismaz divas firmas radot aizdomas par izplānotu shēmu. Viena no tām pieder Rīgas domes vadībai pietuvinātā Aleksandra Brandava biznesa partnerei. Savukārt firmas “Barbara & M” vadība ir piedalījusies noteikumu rakstīšanā un darbojas Rīgas Tūrisma attīstības biroja paspārnē esošajā komisijā, kas lemj par gidu licenču pagarināšanu.

No “iesālītajām” ielām cieš suņi, tiek bojātas ēkas un automašīnas. Vai tiek pārspīlēts ar sāls lietošanu?

No "iesālītajām" ielām cieš suņi, tiek bojātas ēkas un automašīnas. Vai tiek pārspīlēts ar sāls lietošanu? 7

Pēdējās dienās Rīgā vērojams dīvains skats. Trotuāri kļuvuši balti no iespaidīgā izkaisītā sāls daudzuma. Sāls bojā gan ēku pamatus, gan automašīnas, apavus un bojā veselību suņiem. Par baltajām ielām pārsteigti ne tikai vietējie, bet arī ārzemju viesi. Vai pašvaldība var ierobežot sāls lietošanu un kādēļ šī arhaiskā metode tiek izmantota mūsdienās, skaidro Jānis Zvērs.