Mēs izmantojam cookies. Tie mums palīdz Tevi atcerēties! Es saprotu Nesaprotu

Rīgas Dome

Kuras skolas Rīgā ir vissliktākās? Skaties karti!

Kuras skolas Rīgā ir vissliktākās? Skaties karti! 1

Visā Latvijā netrūkst vidusskolu, kuru līmenis ir zem jebkuras kritikas. Izņēmums nav arī galvaspilsēta. Tas secināts Izglītības un zinātnes ministrijas pasūtītajā pētījumā, ar ko vēlāk plāno iepazīstināt pašvaldības, lai tās izdara attiecīgos secinājumus un apsver šo skolu slēgšanu. Zīmīgi, ka Rīgā starp vājākajām ir tikai krievu skolas.

Kā vasarā izskatīties mirdzošai un pievilcīgai? Gatavojies sauļošanās sezonai jau tagad!

Kā vasarā izskatīties mirdzošai un pievilcīgai? Gatavojies sauļošanās sezonai jau tagad!

Vasara nozīmē sauli, karstumu, košus tērpus un aizvien mazāk un mazāk laika, lai pagūtu parūpēties par to, lai šajā laikā mūsu izskats būtu tiešām veselīgs un pievilcīgs. Tā ir tiesa – vasarā mūsu āda saskaras ar ļoti daudziem izaicinājumiem: karsto sauli, sāļo jūras ūdeni un pilsētas piesārņojumu, tāpēc rūpes par ādu vasaras sezonā ir visnotaļ būtiskas.

Entuziasti sakopj Lielos kapus un atkārtoti lūdz valdību neatstāt tos Rīgas domes pārraudzībā

Entuziasti sakopj Lielos kapus un atkārtoti lūdz valdību neatstāt tos Rīgas domes pārraudzībā

Rīt beidzot izšķirsies jautājums par Lielajiem kapiem – vietu, kur atdusas tādi mūsu latviskās nācijas pamatlicēji kā Krišjānis Barons, Andrejs Pumpurs, Fricis Brīvzemnieks un daudzi citi. Vai atstāt kapus Rīgas domei, kas šobrīd ļauj tiem iet postā, vai tomēr izdarīt izņēmumu un pārņemt tos valsts pārziņā? Viss liecina, ka izvēle tomēr kritīs par labu domei. Tikmēr entuziasti, negaidot valdības lēmumu, ņem rokās lāpstas un virves un savu brīvdienu velta tam, lai sakoptu piemiņas vietu.

Ušakovu vaino pašvaldības mantas reiderismā

Ušakovu vaino pašvaldības mantas reiderismā 5

Pēc zaudējuma tiesā Valsts valodas centram Nils Ušakovs ātri vien atrada ceļu, kā likumu apiet, lai pašvaldības sociālo tīklu kontus angliski un krieviski nebūtu jāslēdz – Ušakovs paziņoja, ka turpmāk tos uzturēs viņš pats ar kādiem vārdā neminētiem domubiedriem. Tomēr Valodas centrs nepiekrīt, ka ar to vien pietiks, lai apietu likumu. Tikmēr pašvaldību uzraugi un nevalstiskais sektors ir vēl skarbāki, saucot šādu mēra rīcību pat par reiderismu.

Celta no akmeņiem, šķembām, un gružiem – VEF Kultūras pils rekonstrukcija atklāj dīvainības tās būvniecībā

Celta no akmeņiem, šķembām, un gružiem - VEF Kultūras pils rekonstrukcija atklāj dīvainības tās būvniecībā 2

VEF Kultūras pils rekonstrukcijas laikā strādnieki atklājuši dīvainības ēkas būvniecībā, kas notika pagājušā gadsimta piecdesmitajos gados. Šis valsts nozīmes arhitektūras piemineklis celts no visa, kas pēckara Rīgā gadījies pie rokas – akmeņiem, šķembām un pat vienkārši – gružiem. Par laimi, ēkas nesošās konstrukcijas gan tiek vērtētas kā pamatīgas.

Baznīca un Rīgas dome lauž šķēpus par īpašumu

Baznīca un Rīgas dome lauž šķēpus par īpašumu

Ministru kabinetā aktualizēts jautājums par Rīgas Svētā Pētera baznīcas juridisko statusu un piederību, jo patlaban tā ilgstoši ir ēka, kura nepieder nevienam. 1992. gadā pieņemtais Augstākās padomes lēmums noteica, ka īpaši nozīmīgiem kultūras pieminekļiem – Doma baznīcai un Sv. Pētera baznīcai – statuss jānosaka ar atsevišķiem likumiem.

Gidus galvaspilsētā sertificē uzņēmums, kas pats sev rakstījis noteikumus

Gidus galvaspilsētā sertificē uzņēmums, kas pats sev rakstījis noteikumus

Šonedēļ Rīgā sadumpojās gidi. Viņiem nepatīk, ka jātērē laiks un nauda formālu prasību izpildei, lai pagarinātu savus sertifikātus. Gidi ir sašutuši, ka mācīties var tikai trīs firmās, kur jāklausās jau zināmas lietas un par to jāmaksā vairāk nekā 300 eiro. Vismaz divas firmas radot aizdomas par izplānotu shēmu. Viena no tām pieder Rīgas domes vadībai pietuvinātā Aleksandra Brandava biznesa partnerei. Savukārt firmas “Barbara & M” vadība ir piedalījusies noteikumu rakstīšanā un darbojas Rīgas Tūrisma attīstības biroja paspārnē esošajā komisijā, kas lemj par gidu licenču pagarināšanu.

No “iesālītajām” ielām cieš suņi, tiek bojātas ēkas un automašīnas. Vai tiek pārspīlēts ar sāls lietošanu?

No "iesālītajām" ielām cieš suņi, tiek bojātas ēkas un automašīnas. Vai tiek pārspīlēts ar sāls lietošanu? 7

Pēdējās dienās Rīgā vērojams dīvains skats. Trotuāri kļuvuši balti no iespaidīgā izkaisītā sāls daudzuma. Sāls bojā gan ēku pamatus, gan automašīnas, apavus un bojā veselību suņiem. Par baltajām ielām pārsteigti ne tikai vietējie, bet arī ārzemju viesi. Vai pašvaldība var ierobežot sāls lietošanu un kādēļ šī arhaiskā metode tiek izmantota mūsdienās, skaidro Jānis Zvērs.