Mēs izmantojam cookies. Tie mums palīdz Tevi atcerēties! Es saprotu Nesaprotu

Pensionāri

Trešdaļai Latvijas iedzīvotāju, dodoties pensijā, draud nabadzība, atklāj pētījums

Trešdaļai Latvijas iedzīvotāju, dodoties pensijā, draud nabadzība, atklāj pētījums 6

Arvien biežāk eksperti norāda uz problēmu, ar ko jau tūlīt vai arī tuvākajā nākotnē saskarsies Latvijas iedzīvotāji. Runa ir par pensijām – vai un cik tās saņemsim. SEB bankas pārstāve Kristīne Lomanovska šorīt LNT raidījumā ”900 sekundes” atzina, jaunākais pētījums atklāj, ka trešdaļai Latvijas iedzīvotāju, dodoties pensijā, draud nabadzība.

Pareiza ādas kopšana vasarā nozīmē skaistu ādu visu gadu

Pareiza ādas kopšana vasarā nozīmē skaistu ādu visu gadu 2

Kamēr mums vasara ir brīvdienu, izklaides un dažādu citu baudu laiks, mūsu ādai šī sezona ir īstākais izaicinājums. Vai tev jau ir skaidrs, kādi pasākumi būtu jāveic un kas jāzina, lai gada karstākais un skaistākais laiks neradītu nevajadzīgus apgrūtinājumus un neērtības?

Kā vasarā izskatīties mirdzošai un pievilcīgai? Gatavojies sauļošanās sezonai jau tagad!

Kā vasarā izskatīties mirdzošai un pievilcīgai? Gatavojies sauļošanās sezonai jau tagad!

Vasara nozīmē sauli, karstumu, košus tērpus un aizvien mazāk un mazāk laika, lai pagūtu parūpēties par to, lai šajā laikā mūsu izskats būtu tiešām veselīgs un pievilcīgs. Tā ir tiesa – vasarā mūsu āda saskaras ar ļoti daudziem izaicinājumiem: karsto sauli, sāļo jūras ūdeni un pilsētas piesārņojumu, tāpēc rūpes par ādu vasaras sezonā ir visnotaļ būtiskas.

Eksperts: Latvijas iedzīvotāji dzīvo labklājības ilūzijā

Eksperts: Latvijas iedzīvotāji dzīvo labklājības ilūzijā 5

Latvijas iedzīvotāji dzīvo labklājības ilūzijā – šobrīd darbspējīgie neasociē sevi ar esošajiem pensionāriem un cer uz pārtikušām vecumdienām, kad daudz ceļos, sportos un baudīs kultūru, šāds Swedbank “Atklātā pensiju fonda” valdes locekļa Kristapa Kopštāla viedoklis atspoguļots medijā Db.lv.

Deputāti atbalsta ierosinājumu neaplikt pensijas ar nodokli

Deputāti atbalsta ierosinājumu neaplikt pensijas ar nodokli 9

Trešdien, 11. janvārī, notika Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas sēde, kurā tika lemts par iniciatīvas ”Pensija bez nodokļa” tālāku virzību. Komisijas sastāvā esošie deputāti pauda atbalstu iniciatīvas mērķim, mazināt nodokļu slogu pensionāriem vai nu atceļot iedzīvotāju ienākuma nodokli vai paceļot neapliekamo minimumu pensijām.

Izbrīns, pārsteigts acu skats un prieka asaras! Ikvienu aicina uzrakstīt vēstuli vientuļam sirmgalvim!

Izbrīns, pārsteigts acu skats un prieka asaras! Ikvienu aicina uzrakstīt vēstuli vientuļam sirmgalvim!

”Daudz izbrīna, pārsteigtu acu skatu un prieka asaras…, pat tie, kuri bija vienaldzīgie vīri, ik pa laikam turpina klusiņām pārlasīt vakaros šos sūtījumus un klusām priecāties… Tas arī viņus aizskāra un lika sasilt viņu sirsniņām,” – stāsta projekta Tu neesi viens organizatori. Proti, šajā projektā ikviens cilvēks tiek aicināts iesūtīt vēstuli vientuļam sirmgalvim, kurš citādi šādu sūtījumu nesaņemtu.

Dīvaina iemesla dēļ namu pārvaldnieks ignorē vecīša lūgumus novērst kanalizācijas smaku

Dīvaina iemesla dēļ namu pārvaldnieks ignorē vecīša lūgumus novērst kanalizācijas smaku 1

Kāds pensionārs pāris jau ilgāku laiku dzīvo neciešamos apstākļos, jo dzīvoklī no bojāta stāvvada nāk kanalizācijas smaka. Ja vasarā vēl telpas var izvēdināt, tad, tuvojoties ziemai, kad logi pārsvarā ir ciet, situācija kļūst neciešama. Diemžēl mājas pārvaldnieks uz lūgumu salabot konstrukcijas nav reaģējis, un tas, kāda savāda iemesla dēļ.

Kokneses vectētiņš, kurš tirgoja lilijas, tagad gaida “ar gladiolu jūru” un grasās būvēt vēl vienu siltumnīcu

Kokneses vectētiņš, kurš tirgoja lilijas, tagad gaida "ar gladiolu jūru" un grasās būvēt vēl vienu siltumnīcu 3

“Visi, kuriem Koknese sanāk pa ceļam – vectētiņš ar gladiolu jūru jūs gaida ciemos!” raksta liliju un citu ziedu audzētāja Kārļa Baltruka mazmeitiņa. Iepriekš “Kokneses vectētiņš” kļuva par īstu interneta sensāciju pēc tam, kad viņa mazmeita Elīna sociālajā tīklā Facebook izstāstīja viņa stāstu un aicināja iegādāties lilijas. Tagad, kad liliju laiks ir beidzies, vectētiņš aicina pirkt un priecāties par augusta karalienēm – gladiolām!

Izdari labu darbu! Izsludināta pieteikšanās skaļās lasīšanas projektam sociālajos centros

Izdari labu darbu! Izsludināta pieteikšanās skaļās lasīšanas projektam sociālajos centros 1

Ziedot – nevis naudu, bet savu laiku – ar šādu aicinājumu atsaukties brīvprātīgos aicina jauns sociālais projekts “Sarunas un grāmatas – līdzņemšanai”. Projektu īsteno Rīgas Centrālā bibliotēka, un tā organizatori aicina brīvprātīgos doties uz sociālās aprūpes centriem un lasīt grāmatas, avīzes un žurnālus šo centru iemītniekiem.