Mēs izmantojam cookies. Tie mums palīdz Tevi atcerēties! Es saprotu Nesaprotu

Pensijas

Uz XII Jaunatnes dziesmu un deju svētkiem pulcēsies 40 000 Igaunijas jauniešu

Uz XII Jaunatnes dziesmu un deju svētkiem pulcēsies 40 000 Igaunijas jauniešu

Mēdz sacīt, ka latvieši ir liela dziedātāju tauta. Tomēr ar bagātīgām tradicionālo dziesmu un deju tradīcijām var lepoties arī mūsu ziemeļu kaimiņi igauņi. Līdzīgi kā Latvijā Igaunijā dziesmu un deju svētki norisinās ik pēc pieciem gadiem. Savukārt šovasar Tallinas lielākajās estrādēs jau 12. reizi noritēs arī Jaunatnes dziesmu un deju svētki, kas pulcēs tieši jaunākās paaudzes korus un deju kolektīvus no visas Igaunijas.

Trešdaļai Latvijas iedzīvotāju, dodoties pensijā, draud nabadzība, atklāj pētījums

Trešdaļai Latvijas iedzīvotāju, dodoties pensijā, draud nabadzība, atklāj pētījums 6

Arvien biežāk eksperti norāda uz problēmu, ar ko jau tūlīt vai arī tuvākajā nākotnē saskarsies Latvijas iedzīvotāji. Runa ir par pensijām – vai un cik tās saņemsim. SEB bankas pārstāve Kristīne Lomanovska šorīt LNT raidījumā ”900 sekundes” atzina, jaunākais pētījums atklāj, ka trešdaļai Latvijas iedzīvotāju, dodoties pensijā, draud nabadzība.

Iedzīvotāji domā par vecumdienām! Valsts fondēto pensiju līmeņa aktīvi palielinājušies par 428 miljoniem eiro

Iedzīvotāji domā par vecumdienām! Valsts fondēto pensiju līmeņa aktīvi palielinājušies par 428 miljoniem eiro 1

Cilvēki par vecumdienām domā – pērn pieauguši pensiju fondos iemaksātie aktīvi. Tomēr, neskatoties uz to, ka daļa iedzīvotāju rūpējas par savu pensiju, vairums aizvien ir sociāli neaizsargāti – gan tāpēc, ka darba devēji izvēlas par saviem darbiniekiem nemaksāt sociālās iemaksas, gan tāpēc, ka daudzi aizvien šādas iemaksas nākotnē uztver kā nodokli.

Politiķi sliecas pensijas daļēji atbrīvot no iedzīvotāju ienākumu nodokļa sloga

Politiķi sliecas pensijas daļēji atbrīvot no iedzīvotāju ienākumu nodokļa sloga

Saeimas deputāti un ministriju pārstāvji saķērušies par sabiedrības iniciatīvu atbrīvot pensijas no iedzīvotāju ienākuma nodokļa sloga. No pensijām pavisam noņemt nodokļu slogu politiķi nav gatavi – tā vietā tiek piedāvāti vairāki citi varianti. Pensionāru federācija piedāvā noteikt slieksni minimālās algas apmērā. Finanšu ministrijā to neatbalsta un gatavi diskutēt par zemākiem ar nodokli neapliekamiem pensijas griestiem.

Deputāti atbalsta ierosinājumu neaplikt pensijas ar nodokli

Deputāti atbalsta ierosinājumu neaplikt pensijas ar nodokli 9

Trešdien, 11. janvārī, notika Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas sēde, kurā tika lemts par iniciatīvas ”Pensija bez nodokļa” tālāku virzību. Komisijas sastāvā esošie deputāti pauda atbalstu iniciatīvas mērķim, mazināt nodokļu slogu pensionāriem vai nu atceļot iedzīvotāju ienākuma nodokli vai paceļot neapliekamo minimumu pensijām.

12 000 iedzīvotāju Saeimai prasa IIN atcelšanu pensijām

12 000 iedzīvotāju Saeimai prasa IIN atcelšanu pensijām

Saeimai būs jāvērtē pilsoņu iniciatīva par iedzīvotāju ienākumu nodokļa atcelšanu pensijām. Deputātiem vērtēšanai iesniegti aptuveni 12 000 iedzīvotāju parakstu par iedzīvotāju ienākumu nodokļa (IIN) atcelšanu valsts pirmā līmeņa pensijām.