Mēs izmantojam cookies. Tie mums palīdz Tevi atcerēties! Es saprotu Nesaprotu

Pensijas

Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Katru dienu mūsu āda ir pakļauta vides kaitīgajai ietekmei – gaisa un ūdens piesārņojumam, kā arī ultravioletajam starojumam. Pareiza un pilnvērtīga sejas attīrīšana ir pirmā palīdzība nogurušai ādai un svarīgs solis ādas veselības un jauneklīga izskata saglabāšanas virzienā.

Iedzīvotāji domā par vecumdienām! Valsts fondēto pensiju līmeņa aktīvi palielinājušies par 428 miljoniem eiro

Iedzīvotāji domā par vecumdienām! Valsts fondēto pensiju līmeņa aktīvi palielinājušies par 428 miljoniem eiro 1

Cilvēki par vecumdienām domā – pērn pieauguši pensiju fondos iemaksātie aktīvi. Tomēr, neskatoties uz to, ka daļa iedzīvotāju rūpējas par savu pensiju, vairums aizvien ir sociāli neaizsargāti – gan tāpēc, ka darba devēji izvēlas par saviem darbiniekiem nemaksāt sociālās iemaksas, gan tāpēc, ka daudzi aizvien šādas iemaksas nākotnē uztver kā nodokli.

Politiķi sliecas pensijas daļēji atbrīvot no iedzīvotāju ienākumu nodokļa sloga

Politiķi sliecas pensijas daļēji atbrīvot no iedzīvotāju ienākumu nodokļa sloga

Saeimas deputāti un ministriju pārstāvji saķērušies par sabiedrības iniciatīvu atbrīvot pensijas no iedzīvotāju ienākuma nodokļa sloga. No pensijām pavisam noņemt nodokļu slogu politiķi nav gatavi – tā vietā tiek piedāvāti vairāki citi varianti. Pensionāru federācija piedāvā noteikt slieksni minimālās algas apmērā. Finanšu ministrijā to neatbalsta un gatavi diskutēt par zemākiem ar nodokli neapliekamiem pensijas griestiem.

Deputāti atbalsta ierosinājumu neaplikt pensijas ar nodokli

Deputāti atbalsta ierosinājumu neaplikt pensijas ar nodokli 9

Trešdien, 11. janvārī, notika Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas sēde, kurā tika lemts par iniciatīvas ”Pensija bez nodokļa” tālāku virzību. Komisijas sastāvā esošie deputāti pauda atbalstu iniciatīvas mērķim, mazināt nodokļu slogu pensionāriem vai nu atceļot iedzīvotāju ienākuma nodokli vai paceļot neapliekamo minimumu pensijām.

12 000 iedzīvotāju Saeimai prasa IIN atcelšanu pensijām

12 000 iedzīvotāju Saeimai prasa IIN atcelšanu pensijām

Saeimai būs jāvērtē pilsoņu iniciatīva par iedzīvotāju ienākumu nodokļa atcelšanu pensijām. Deputātiem vērtēšanai iesniegti aptuveni 12 000 iedzīvotāju parakstu par iedzīvotāju ienākumu nodokļa (IIN) atcelšanu valsts pirmā līmeņa pensijām.

Saeima atbalsta pensiju palielināšanu no nākamā gada

Saeima atbalsta pensiju palielināšanu no nākamā gada

Saeima ceturtdien, 10. martā, galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus likumā Par valsts pensijām, kas paredz no 2017. gada pensiju indeksācijas aprēķinā ņemt vērā 50% no apdrošināšanas iemaksu algas indeksa līdzšinējo 25% vietā.