Mēs izmantojam cookies. Tie mums palīdz Tevi atcerēties! Es saprotu Nesaprotu

Nodokļi

Aizpildi hokeja testu īstiem “spečukiem”!

Aizpildi hokeja testu īstiem "spečukiem"! 9

Nav tālu hokeja pavasaris, kad daudzi no mums sekos līdzi Latvijas hokeja izlases panākumiem pasaules čempionātā, un, ja tu esi īsts hokeja fans, tad piedāvājam tev pārbaudīt zināšanas par šo spēli!

Iedzīvotāji domā par vecumdienām! Valsts fondēto pensiju līmeņa aktīvi palielinājušies par 428 miljoniem eiro

Iedzīvotāji domā par vecumdienām! Valsts fondēto pensiju līmeņa aktīvi palielinājušies par 428 miljoniem eiro 1

Cilvēki par vecumdienām domā – pērn pieauguši pensiju fondos iemaksātie aktīvi. Tomēr, neskatoties uz to, ka daļa iedzīvotāju rūpējas par savu pensiju, vairums aizvien ir sociāli neaizsargāti – gan tāpēc, ka darba devēji izvēlas par saviem darbiniekiem nemaksāt sociālās iemaksas, gan tāpēc, ka daudzi aizvien šādas iemaksas nākotnē uztver kā nodokli.

Latvijā pusgadu pēta priekšlikumu ēnu ekonomikas apkarošanas plānā, līdz secina, ka tas ir bezjēdzīgs

Latvijā pusgadu pēta priekšlikumu ēnu ekonomikas apkarošanas plānā, līdz secina, ka tas ir bezjēdzīgs 2

Ēnu ekonomikas apkarošanas plānu, kuru jau sāka gatavot 2014. gadā, pieņēma tikai pagājušā gada jūnijā. Premjera Māra Kučinska vadītā padome tajā iekļāva ap 60 darāmo darbu – piemēram, publiski kaunināt nodokļu nemaksātājus vai pat radīt jaunu loteriju, kur cilvēki varēšot reģistrēt savus čekus un piedalīties naudas balvu izlozē. Jo tas stimulēšot godīgu nodokļu maksāšanu. Katram darbam izvēlēts atbildīgais un noteikts laiks, kurā tas jāpaveic.

Kā ārzemēs dzīvojošajiem bez bailēm no VID pārskaitīt naudu omītei un citi jautājumi, kas Tev noteikti jāzina!

Kā ārzemēs dzīvojošajiem bez bailēm no VID pārskaitīt naudu omītei un citi jautājumi, kas Tev noteikti jāzina! 27

Labu laiku nerimst diskusijas par ārzemēs strādājošo tautiešu sūtīto naudu uz Latviju. Kam un kad jādeklarē un kad jāmaksā? Vai var būt sods? Kā lai pārskaita naudu laukos dzīvojošai vecmāmiņai, ja tuvākais bankomāts nesasniedzamā attālumā? Bet ko darīt tad, ja, piemēram, naudu viens otram skaita ārzemēs laulāts geju pāris, kuru laulību Latvijā neatzīst, tātad nav uzskatāmi par radiniekiem?

Sabiedrību sagaida vērienīga nodokļu reforma. Kāda? Politiķi vēl nevar vienoties…

Sabiedrību sagaida vērienīga nodokļu reforma. Kāda? Politiķi vēl nevar vienoties... 18

Valdība šogad sola veikt pilnīgu nodokļu sistēmas inventarizāciju, lai uz valsts simtgadi pārskatītu visus Latvijā esošos nodokļus – darbaspēkam, uzņēmumiem, nekustamajam īpašumam un patēriņam. Konkrēts plāns tiek solīts jau aprīlī, taču, kas tieši sabiedrību sagaida, – jautājumu joprojām ir vairāk nekā atbilžu. Kā pārliecinājās TV3 Ziņas, ministriem joprojām no vienprātības, kādām jābūt reformas iznākumam.

Politiķi sliecas pensijas daļēji atbrīvot no iedzīvotāju ienākumu nodokļa sloga

Politiķi sliecas pensijas daļēji atbrīvot no iedzīvotāju ienākumu nodokļa sloga

Saeimas deputāti un ministriju pārstāvji saķērušies par sabiedrības iniciatīvu atbrīvot pensijas no iedzīvotāju ienākuma nodokļa sloga. No pensijām pavisam noņemt nodokļu slogu politiķi nav gatavi – tā vietā tiek piedāvāti vairāki citi varianti. Pensionāru federācija piedāvā noteikt slieksni minimālās algas apmērā. Finanšu ministrijā to neatbalsta un gatavi diskutēt par zemākiem ar nodokli neapliekamiem pensijas griestiem.

Deputāti atbalsta ierosinājumu neaplikt pensijas ar nodokli

Deputāti atbalsta ierosinājumu neaplikt pensijas ar nodokli 9

Trešdien, 11. janvārī, notika Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas sēde, kurā tika lemts par iniciatīvas ”Pensija bez nodokļa” tālāku virzību. Komisijas sastāvā esošie deputāti pauda atbalstu iniciatīvas mērķim, mazināt nodokļu slogu pensionāriem vai nu atceļot iedzīvotāju ienākuma nodokli vai paceļot neapliekamo minimumu pensijām.