Mēs izmantojam cookies. Tie mums palīdz Tevi atcerēties! Es saprotu Nesaprotu

Nodokļi

PVN celšana vai ikmēneša maksājums 20 eiro apmērā no iedzīvotāja – piedāvājumi veselības nozares finansēšanai sacēluši īstu ažiotāžu

PVN celšana vai ikmēneša maksājums 20 eiro apmērā no iedzīvotāja - piedāvājumi veselības nozares finansēšanai sacēluši īstu ažiotāžu 3

Sabiedrībā ažiotāžu izraisījis premjera vadītās darba grupas piedāvājums veselības aprūpes nozares finansēšanai. Viens no variantiem paredz pievienotās vērtības nodokļa (PVN) celšanu par vienu procentu, otrs modelis paredz ieviest fiksētu ikmēneša maksājumu katram strādājošajam – vidēji 20 eiro apmērā.

Uz XII Jaunatnes dziesmu un deju svētkiem pulcēsies 40 000 Igaunijas jauniešu

Uz XII Jaunatnes dziesmu un deju svētkiem pulcēsies 40 000 Igaunijas jauniešu

Mēdz sacīt, ka latvieši ir liela dziedātāju tauta. Tomēr ar bagātīgām tradicionālo dziesmu un deju tradīcijām var lepoties arī mūsu ziemeļu kaimiņi igauņi. Līdzīgi kā Latvijā Igaunijā dziesmu un deju svētki norisinās ik pēc pieciem gadiem. Savukārt šovasar Tallinas lielākajās estrādēs jau 12. reizi noritēs arī Jaunatnes dziesmu un deju svētki, kas pulcēs tieši jaunākās paaudzes korus un deju kolektīvus no visas Igaunijas.

Lai saņemtu labāku veselības aprūpi, visticamāk, būs jāmaksā lielāks sociālais nodoklis

Lai saņemtu labāku veselības aprūpi, visticamāk, būs jāmaksā lielāks sociālais nodoklis 18

Lai samazinātu darbaspēka nodokļu nastu, valdība izziņoja vērienīgu reformu, taču šodien kļuvis zināms, ka tiek apsvērta iespēja vienu no darbaspēka nodokļiem tomēr celt. Lai aizlāpītu caurumu veselības budžetā, darba devējiem un ņēmējiem varētu nākties maksāt lielākas sociālās apdrošināšanas iemaksas. Pēc Veselības ministrijas sniegtās informācijas, plāns ir palielināt tā saukto sociālo nodokli par vienu procentu.

Draud izgāšanās: skaļi pieteikto nodokļu samazināšanas reformu varētu “apcirpt” vai pat apturēt

Draud izgāšanās: skaļi pieteikto nodokļu samazināšanas reformu varētu "apcirpt" vai pat apturēt 9

Skaļi pieteikto nodokļu reformu varētu būtiski rediģēt vai pat apturēt. Ministru prezidents Māris Kučinskis sācis bažīties par reformas ietekmi uz budžeta deficītu. Eiropas Komisija saistībā ar reformu pret Latviju varētu sākt pārkāpuma procedūru, – tā premjeru piektdien brīdināja Latvijas bankas galva Ilmārs Rimševičs, kurš arī aicināja reformu būtiski “apcirpt”. Neoficiāla informācija arī liecina, ka pretēji iepriekš paziņotajam nākamnedēļ valdošajā koalīcijā gaidāma sīva cīņa par to vai “tik negatavu” reformu vispār virzīt uz valdību.

Līdz ar nodokļu reformu varētu pieaugt cenas zālēm. 79% iedzīvotāju ir “pret” šādu risinājumu

Līdz ar nodokļu reformu varētu pieaugt cenas zālēm. 79% iedzīvotāju ir "pret" šādu risinājumu 7

Finanšu ministrija rosina atcelt samazināto pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmi kompensējamiem medikamentiem. “Pret” to iestājas Veselības ministrija. Politiķi cer atrast risinājumus, lai zāļu cenas nekāptu. Jaunas aptaujas dati sniedz atbildi uz jautājumu, vai iedzīvotāji būtu gatavi maksāt vairāk par medikamentiem, ja zinātu, ka nauda nonāks veselības nozares uzlabošanai?