Mēs izmantojam cookies. Tie mums palīdz Tevi atcerēties! Es saprotu Nesaprotu

Nekustamā īpašuma nodoklis

Uz XII Jaunatnes dziesmu un deju svētkiem pulcēsies 40 000 Igaunijas jauniešu

Uz XII Jaunatnes dziesmu un deju svētkiem pulcēsies 40 000 Igaunijas jauniešu

Mēdz sacīt, ka latvieši ir liela dziedātāju tauta. Tomēr ar bagātīgām tradicionālo dziesmu un deju tradīcijām var lepoties arī mūsu ziemeļu kaimiņi igauņi. Līdzīgi kā Latvijā Igaunijā dziesmu un deju svētki norisinās ik pēc pieciem gadiem. Savukārt šovasar Tallinas lielākajās estrādēs jau 12. reizi noritēs arī Jaunatnes dziesmu un deju svētki, kas pulcēs tieši jaunākās paaudzes korus un deju kolektīvus no visas Igaunijas.

Valdībai izdosies ieviest nodokļu reformu, prognozē bukmeikeri

Valdībai izdosies ieviest nodokļu reformu, prognozē bukmeikeri

Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) vadītajai valdībai izdosies īstenot galvenos pieteiktās nodokļu reformas pasākumus, uzskata ”Triobet” bukmeikeri. Iespēju, ka 2018. gada 1. janvārī iedzīvotāju ienākumu nodokļa likme Latvijā būs 20%, bukmeikeri novērtējuši ar 55% varbūtību.

Daudzbērnu ģimenes bērnu vecvecākiem arī pienāksies NĪN atvieglojums

Daudzbērnu ģimenes bērnu vecvecākiem arī pienāksies NĪN atvieglojums

Arī daudzbērnu ģimenes pirmās pakāpes augšupējiem radiniekiem – vecāka, audžuvecāka vai aizbildņa mātei vai tēvam – pienāksies nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojums.  Ja daudzbērnu ģimene dzīvo pie bērnu vevecākiem, tad dzīvokļa īpašnieks varēs pieteikties nodokļa atvieglojumam.

Rīga no iedzīvotājiem pērn nekustamā īpašuma nodoklī iekasējusi par 23 miljoniem eiro vairāk nekā plānots

Rīga no iedzīvotājiem pērn nekustamā īpašuma nodoklī iekasējusi par 23 miljoniem eiro vairāk nekā plānots 2

Pagājušajā gadā Latvijas pašvaldības nekustamo īpašumu nodoklī (NĪN) no iedzīvotājiem papildus iekasēja aptuveni 35 miljonus eiro, un Rīga vien no šīs summas – 23 miljonus eiro, intervijā raidījumā “900 sekundes” norādīja finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola. Viņa akcentēja, ka pašvaldības NĪN iekasēšanā ne vienmēr uzvedas sociāli taisnīgi.

Lai ”aizlāpītu” robu budžetā, piedāvā ierobežot IIN atmaksu par veselības un izglītības pakalpojumiem

Lai “aizlāpītu” robu budžetā, piedāvā ierobežot IIN atmaksu par veselības un izglītības pakalpojumiem 1

Lai kompensētu ieņēmumu kritumu no darbaspēka nodokļu samazināšanas, tiek apspriesti ierobežojumi ienākuma nodokļa atmaksām iedzīvotājiem par attaisnotajiem izdevumiem – izglītību, medicīnu un pārskaitījumiem pensiju fondos. Par to liecina TV3 Ziņu rīcībā nonākušie Finanšu ministrijas apkopotie priekšlikumi par gaidāmo nodokļu reformu.

Latvija pagaidām ir vienīgā Baltijas valsts, kur jāmaksā nodoklis par vienīgo mājokli; vai situācija mainīsies?

Latvija pagaidām ir vienīgā Baltijas valsts, kur jāmaksā nodoklis par vienīgo mājokli; vai situācija mainīsies? 5

Tuvojoties pašvaldību vēlēšanām, koalīcijā aktualizēts jautājums par nekustamā īpašuma nodokli, kurš daudziem namīpašniekiem  kļuvis par nepanesamu finanšu slogu. Atšķirīgi ierosinājumi ir divām Nacionālās apvienības pārraudzītām ministrijām.  Arī Finanšu ministrijā uzskata, ka nekustamā īpašuma nodokļa aprēķināšanas un piemērošanas kārtībā  ir jāievieš izmaiņas.