Mēs izmantojam cookies. Tie mums palīdz Tevi atcerēties! Es saprotu Nesaprotu

Nacionālie bruņotie spēki

“Dzelzs dūre” Latvijā – ieradusies jauna amerikāņu karavīru vienība

"Dzelzs dūre" Latvijā - ieradusies jauna amerikāņu karavīru vienība

Latvijā ieradusies ASV armijas tā dēvētā ”dzelzs dūre”! Šodien ar svinīgu sagaidīšanas ceremoniju Latvija uzņēma kārtējo ASV bruņoto spēku vienību, kurai šoreiz līdzi ir arī smagā bruņutehnika, tostarp 15 tanki, sešas kaujas mašīnas, divas inženieru tehnikas vienības mīnu lauka iznīcināšanai un cita mazāka tehnika.

Vai zināji? Ultravioletie stari – tas ir negantākais ādas ienaidnieks

Vai zināji? Ultravioletie stari - tas ir negantākais ādas ienaidnieks 1

Tuvojoties vasarai, aizvien biežāk uzturamies ārpus telpām un lutinām sevi ar saules gaismu un siltumu. Saule sniedz mums enerģiju, palīdz organismam ražot pietiekami daudz D vitamīna un stiprina imūnsistēmu, taču ir ļoti svarīgi izprast arī saules staru negatīvos efektus, pievērst uzmanību mūsu ādas veselībai un sauļoties atbildīgi.

Pareiza ādas kopšana vasarā nozīmē skaistu ādu visu gadu

Pareiza ādas kopšana vasarā nozīmē skaistu ādu visu gadu 2

Kamēr mums vasara ir brīvdienu, izklaides un dažādu citu baudu laiks, mūsu ādai šī sezona ir īstākais izaicinājums. Vai tev jau ir skaidrs, kādi pasākumi būtu jāveic un kas jāzina, lai gada karstākais un skaistākais laiks neradītu nevajadzīgus apgrūtinājumus un neērtības?

Latgalē veido pastāvīgu bruņoto spēku apakšvienību; aicina pieteikties karavīrus

Latgalē veido pastāvīgu bruņoto spēku apakšvienību; aicina pieteikties karavīrus 2

Vēl šogad Daugavpils, Rēzeknes un Preiļu iedzīvotāji sāks savā apkaimē arvien biežāk pamanīt puišus karavīru formās. Latgalē sākts veidot apakšvienību, kas tur būs izvietota pastāvīgi, un reizē gan uzlabos mūsu armijas kaujas gatavību, gan arī ļaus vietējiem dienēt tuvāk mājām. Aizsardzības ministrija aicina interesentus pieteikties rekrutēšanas punktos.

Internetā sākta anonīma Zemessardzes nomelnošanas kampaņa

Internetā sākta anonīma Zemessardzes nomelnošanas kampaņa 24

Sociālajos tīklos plašu rezonansi izpelnījušies kāda blogera raksti par viņa piedzīvojumiem Latvijas Zemessardzē… Tiek uzskaitītas kļūdas un neizdarības, kas, viņaprāt, Zemessardzi padara par vāju organizāciju, ko bruņota konflikta gadījumā ienaidnieks viegli varētu iznīcināt. Bruņoto spēku vadītāji nenoliedz, ka… savas problēmas Zemessardzē ir taču šīs anonīmās atklāsmes dēvē par nomelnošanas kampaņu.

Latvijas karavīri vairāk ēdīs vietējos produktus

Latvijas karavīri vairāk ēdīs vietējos produktus

Latvijas karavīriem pēc iespējas vairāk uzturā jālieto daudz kvalitatīvākie vietējie, nevis importa produkti. Ar šādu ideju šodien Aizsardzības ministrijā ar vietējiem lauksaimniekiem un pārtikas ražotājiem tika slēgts līgums par sadarbību Nacionālo bruņoto spēku nepārtrauktā apgādē ar augstākās kvalitātes un vides standartiem atbilstošu produkciju.

NBS komandiera kandidātu lokā patlaban ir 8 augstākā līmeņa virsnieki

NBS komandiera kandidātu lokā patlaban ir 8 augstākā līmeņa virsnieki

Nacionālo Bruņoto spēku komandieris Raimonds Graube no amata atkāpies divus gadus pirms pilnvaru termiņa beigām. Viņš uzsvēra, ka nekādu slēptu iemeslu notikušajam neesot, vienkārši pienācis laiks NBS komandiera vietu atdot gados jaunākam profesionālim. Tāpat arī Valsts augstākās amatpersonas noliedz, ka Graube bijis spiests aiziet no NBS komandiera posteņa. Tagad tiek meklēts viņa pēctecis.

No amata atkāpjas Latvijas armijas vadītājs Graube

No amata atkāpjas Latvijas armijas vadītājs Graube 2

Šodien, 25. oktobrī, Nacionālās drošības padome (NDP) izskatīja vairākus aktuālus jautājumus saistībā ar valsts drošību, tostarp NDP arī pieņēma zināšanai Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandiera, ģenerālleitnanta Raimonda Graubes iesniegumu Valsts prezidentam Raimondam Vējonim, kurā NBS komandieris lūdz viņu atvaļināt no amata pirms pilnvaru termiņa beigām.

NBS atzīst brāķi: iepirktas mācību patronas, kas sprūst ieročos!

NBS atzīst brāķi: iepirktas mācību patronas, kas sprūst ieročos!

Zemessardzē jau ilgstoši rūgst neapmierinātība ar mācību patronām – sarkanās plastmasas čaulas sprūst ieročos, tos bojā, nav iespējams šaut kārtām. Bruņoto spēku komandieris atzīst, ka patronu iepirkums izrādījies neveiksmīgs, pievīlusi uzticība NATO iegāžu kompānijai, un nākotnē armija šīs patronas vairs neiepirks.