Mēs izmantojam cookies. Tie mums palīdz Tevi atcerēties! Es saprotu Nesaprotu

Minimālā alga

No 1. janvāra tiks paaugstināta mikrouzņēmumu nodokļa likme

No 1. janvāra tiks paaugstināta mikrouzņēmumu nodokļa likme

No nākamā gada mikrouzņēmumu nodokļa likme noteikta 15 procentu apmērā no apgrozījuma, vienlaikus atsakoties no iepriekš paredzētās minimālo sociālās apdrošināšanas iemaksu ieviešanas. To paredz Saeimā otrdien, 20. decembrī, galīgajā lasījumā steidzamības kārtā pieņemtie grozījumi Mikrouzņēmumu nodokļa likumā un likumā “Par valsts sociālo apdrošināšanu”.

No 1. janvāra minimālā alga būs 380 eiro

No 1. janvāra minimālā alga būs 380 eiro 3

Valdība atbalstījusi Labklājības ministrijas (LM) sagatavotos grozījumus Ministru kabineta noteikumos, kas paredz minimālās mēneša darba algas palielināšanu no 370 līdz 380 eiro.

Uz XII Jaunatnes dziesmu un deju svētkiem pulcēsies 40 000 Igaunijas jauniešu

Uz XII Jaunatnes dziesmu un deju svētkiem pulcēsies 40 000 Igaunijas jauniešu

Mēdz sacīt, ka latvieši ir liela dziedātāju tauta. Tomēr ar bagātīgām tradicionālo dziesmu un deju tradīcijām var lepoties arī mūsu ziemeļu kaimiņi igauņi. Līdzīgi kā Latvijā Igaunijā dziesmu un deju svētki norisinās ik pēc pieciem gadiem. Savukārt šovasar Tallinas lielākajās estrādēs jau 12. reizi noritēs arī Jaunatnes dziesmu un deju svētki, kas pulcēs tieši jaunākās paaudzes korus un deju kolektīvus no visas Igaunijas.

Nākamgad latvieši Anglijā pelnīs vismaz 10 eiro stundā

Nākamgad latvieši Anglijā pelnīs vismaz 10 eiro stundā 71

Igauņu spiegs Urmass Kanāls šonedēļ paviesojies ārpus dzimtā Baltijas valstu reģiona un devies uz latviešu tik ļoti iecienīto Lielbritāniju, lai no turienes ziņotu par jaunumiem un nejēdzībām! Britu nejēdzību topa augšgalā – no nākamā gada šajā valstī minimālā alga būs vairāk nekā 10 eiro stundā! Kādēļ tā ir nejēdzība? Jo latvieši tagad būs vēl mazāk motivēti atgriezties atpakaļ dzimtenes ārēs!

Koalīcija vienojas, ka minimālā alga nākamgad būs 370 eiro

Koalīcija vienojas, ka minimālā alga nākamgad būs 370 eiro 3

Pirmdien, 31. augustā, valdību veidojošās koalīcijas partneri šodien tomēr vienojās minimālo mēnešalgu 2016. gadā palielināt no pašreizējiem 360 eiro līdz 370 eiro, portālu Skaties.lv informēja LNT Ziņu žurnāliste Ieva Mārtiņa.

Nākamgad tiks palielinātas iekšlietu sistēmas darbinieku algas

Nākamgad tiks palielinātas iekšlietu sistēmas darbinieku algas 3

Valdība ārkārtas sēdē šobrīd spriež par nākamā gada valsts budžetu, tikmēr rīta pusē kārtējo reizi tika sasaukta budžetam veltīta koalīcijas partiju sanāksme. Šodien panākta vienošanās par algu palielināšanu iekšlietu sistēmas darbiniekiem, savukārt lielākie strīdi ir par minimālās algas celšanu, pret ko kategoriski iebilst Zaļo un zemnieku savienība.  

Medijs: valstsvīri, šķiet, aizmirsuši solījumu ieviest prognozējamu nodokļu politiku

Medijs: valstsvīri, šķiet, aizmirsuši solījumu ieviest prognozējamu nodokļu politiku

Naudas nav un ir jātaupa – tā īsumā var raksturot koalīcijas partiju nostāju nākamā gada budžeta veidošanas sarunās. Ir panākta konceptuāla vienošanās, kur ņemt valsts prioritātēm papildu nepieciešamo finansējumu, tomēr virknē jautājumu vienošanās joprojām nav panākta. Uzņēmēji tikmēr pauž bažas par plānotajām nodokļu izmaiņām.

LM solījumi par minimālās algas palielināšanu ir pārsteidzīgi, uzskata Straujuma

LM solījumi par minimālās algas palielināšanu ir pārsteidzīgi, uzskata Straujuma 1

Minimālā alga nākamgad varētu palielināties – šādu pieļāvumu izteicis labklājības ministrs. Ja tautsaimniecības attīstība to ļaus, minimālais atalgojums varētu būt 375 eiro. Ministrs solījis ieceri aizstāvēt valdībā, lai dotu iedzīvotājiem iespēju izkļūt no nabadzības riska. Taču valdības vadītāja Laimdota Staujuma šādus solījumus sauc par pārsteidzīgiem.