Mēs izmantojam cookies. Tie mums palīdz Tevi atcerēties! Es saprotu Nesaprotu

Mežs

KAUNS! Rīgas mežos pēc svētkiem pat vairāk eglīšu nekā pirms!

KAUNS! Rīgas mežos pēc svētkiem pat vairāk eglīšu nekā pirms! 2

Zvaigznes diena tradicionāli tiek uzskatīta par pēdējo dienu, kad atvadīties no svētku rotājumiem mājās, arī Ziemassvētku eglītēm. Nepatīkamu skatu meža malā pie Rencēnu ielas uzgājis kāds aculiecinieks – kaudzēs samestas neiztirgotās Ziemassvētku eglītes.

Kad nevainīga ogošana pārvēršas murgā… Glābēji šogad saņēmuši jau 23 izsaukumus par mežā pazudšajiem

Kad nevainīga ogošana pārvēršas murgā... Glābēji šogad saņēmuši jau 23 izsaukumus par mežā pazudšajiem

Sākoties sēņu un meža ogu sezonai, glābējiem darba pilnas rokas. Teju vai ik dienu tiek saņemts palīgā sauciens no kāda ogotāja vai sēņotāja, kas, dzenoties pēc dabas veltēm, nomaldījies un paša spēkiem no meža vai purva netiek ārā. Tādās reizē palīgā mēdz doties arī bruņoto spēku helikopters. Nereti nevainīga sēņošana pārvēršas iespaidīgā glābšanas operācijā.

VIDEO: vāc parakstus “miera perioda” noteikšanai mežos

VIDEO: vāc parakstus "miera perioda" noteikšanai mežos

Pārtraukt meža darbus putnu ligzdošanas laikā – šobrīd tiek vākti paraksti par šādu iniciatīvu. Tai ļoti pretojas meža nozares pārstāvji, sakot, ka zaudējumi būs mērāmi miljonos. Savukārt ornitologi saka, ka ik gadu bojā iet desmitiem tūkstoši putnu.

Mežā var atrast īstu ziemas pasaku! Skaties bildes!

Mežā var atrast īstu ziemas pasaku! Skaties bildes!

Ar sniega kupenām un salu ziema ir pārliecinoši pieteikusi savu ierašanos. Meteorologi atklāj, ka aukstums pilnīgi noteikti saglabāsies visu šo nedēļu, savukārt fotogrāfi steidz iemūžināt ziemas ainas.

(Ne)apmaldīšanās ABC jeb padomi priecīgai sēņošanai

(Ne)apmaldīšanās ABC jeb padomi priecīgai sēņošanai

Sēņošana un ogošana latviešiem ir kulta nodarbe, taču nereti dzirdam par cilvēkiem, kuri, dodoties meklēt dabas veltes, pazūd mežā. Kā rīkoties šādās situācijās, un kā atrast mājupceļu? Bez Tabu komanda veica eksperimentu.

Noslēdzies šā gada taku skriešanas seriāls “Stirnu buks”

Noslēdzies šā gada taku skriešanas seriāls "Stirnu buks"

Katrā Latvijas reģionā ir tādas vietas, kas raksturīgas konkrētajam novadam un par kurām tūristi zina maz. Lai pievērstu uzmanību neierastām un ainaviskām Latvijas vietām, katra reģionu savdabībai un uzzinātu ko jaunu, jau otro reizi norisinās taku skriešanas seriāls STIRNU BUKS.

FOTO: Gatavo 3 meitenes jaunajā sezonā ēst gatavos… mežā!

FOTO: Gatavo 3 meitenes jaunajā sezonā ēst gatavos... mežā!

Linda, Anna un Līva velk kājās gumijas zābakus un dodas prom no pilsētas, lai kopā ar skatītājiem gatavotu ēst dabā. Ēdienu gatavošanai tiks izmantotas veltes, ko pašas sarūpējušas mežā, pļavā, upmalā un upē. Meitenes lūkos, kā nobriest pirmās zemenītes un kā zied pļavas, ko var noķert dīķī un kā šo lomu kūpināt turpat ārā, citiem vārdiem – viņas stāstīs un rādīs, kā izgaršot Latviju dabā. Skatieties speciālizlaidumu Gatavo 3 mežā no 23. augusta svētdienu rītos plkst. 9.25 kanālos TV3 un TVPlay!

Glābēji mežā Saldus novadā atrod kurlmēmu bērnu

Glābēji mežā Saldus novadā atrod kurlmēmu bērnu

Ceturtdien pa dienu ugunsdzēsēji glābēji steiguši palīgā kādam kurlmēmam bērnam, kurš bija apmaldījies mežā, portālu Skaties.lv informē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāvji.

VID vēlas iekasēt “sēņotāju nodokli”

VID vēlas iekasēt "sēņotāju nodokli" 30

Valsts ieņēmumu dienests (VID) vēlas iekasēt iedzīvotāju ienākumu nodokli par pārdotajām sēnēm, ogām un ārstniecības augiem. Izrādās, patiesībā neviens īsti nekontrolē. Cik un kurš nopelna? Par to plašāk LNT 900 Sekunžu sižetā.

FOTO: Katlakalna labi paslēptais brīnums – zvejnieku un zemnieku baznīca

FOTO: Katlakalna labi paslēptais brīnums – zvejnieku un zemnieku baznīca 2

Uz neliela pakalniņa Katlakalna mežiņā, priežu ieskauta, paslēpusies Katlakalna baznīca, kas tagad pamatīgi zaudējusi savu spozmi un kuras renovācijā patlaban tiek ieguldīti iespaidīgi līdzekļi – 900 tūkstoši eiro. Baznīca ir unikāla, pirms vairāk nekā 220 gadiem celta, interesantā apaļā formā.

Latvijā čūskas sakodušas divus cilvēkus

Latvijā čūskas sakodušas divus cilvēkus

Pagājušajā diennaktī sievieti un vīrieti Latgalē sakodusi čūska, pastāstīja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Inga Vītola.