Mēs izmantojam cookies. Tie mums palīdz Tevi atcerēties! Es saprotu Nesaprotu

Mežs

”Absolut Invite” bārmeņu konkursā uzvar ”Mākonis Coctails&Design” pārstāvētā komanda

“Absolut Invite” bārmeņu konkursā uzvar “Mākonis Coctails&Design” pārstāvētā komanda

23.martā, ”Mill Rīga” telpās norisinājās ”Absolut Invite 2017” bārmeņu konkurss, kurā notika cīņa par galveno balvu – iespēju piedalīties ”Absolut Invite” pasaules finālā – Zviedrijā, kā arī gada garumā kļūt par ”Absolut” sadarbības bārmeni, kopā apceļojot pasaules labākos bārus. Sīvā cīņā uzvaru izcīnīja ”Mākonis Coctail&Designe” pārstāvētā komanda, kuras sastāvā bija bārmeņi Rihards Piternieks un Ilmārs Munkevics.

Kad nevainīga ogošana pārvēršas murgā… Glābēji šogad saņēmuši jau 23 izsaukumus par mežā pazudšajiem

Kad nevainīga ogošana pārvēršas murgā... Glābēji šogad saņēmuši jau 23 izsaukumus par mežā pazudšajiem

Sākoties sēņu un meža ogu sezonai, glābējiem darba pilnas rokas. Teju vai ik dienu tiek saņemts palīgā sauciens no kāda ogotāja vai sēņotāja, kas, dzenoties pēc dabas veltēm, nomaldījies un paša spēkiem no meža vai purva netiek ārā. Tādās reizē palīgā mēdz doties arī bruņoto spēku helikopters. Nereti nevainīga sēņošana pārvēršas iespaidīgā glābšanas operācijā.

VIDEO: vāc parakstus “miera perioda” noteikšanai mežos

VIDEO: vāc parakstus "miera perioda" noteikšanai mežos

Pārtraukt meža darbus putnu ligzdošanas laikā – šobrīd tiek vākti paraksti par šādu iniciatīvu. Tai ļoti pretojas meža nozares pārstāvji, sakot, ka zaudējumi būs mērāmi miljonos. Savukārt ornitologi saka, ka ik gadu bojā iet desmitiem tūkstoši putnu.

Mežā var atrast īstu ziemas pasaku! Skaties bildes!

Mežā var atrast īstu ziemas pasaku! Skaties bildes!

Ar sniega kupenām un salu ziema ir pārliecinoši pieteikusi savu ierašanos. Meteorologi atklāj, ka aukstums pilnīgi noteikti saglabāsies visu šo nedēļu, savukārt fotogrāfi steidz iemūžināt ziemas ainas.

(Ne)apmaldīšanās ABC jeb padomi priecīgai sēņošanai

(Ne)apmaldīšanās ABC jeb padomi priecīgai sēņošanai

Sēņošana un ogošana latviešiem ir kulta nodarbe, taču nereti dzirdam par cilvēkiem, kuri, dodoties meklēt dabas veltes, pazūd mežā. Kā rīkoties šādās situācijās, un kā atrast mājupceļu? Bez Tabu komanda veica eksperimentu.

Noslēdzies šā gada taku skriešanas seriāls “Stirnu buks”

Noslēdzies šā gada taku skriešanas seriāls "Stirnu buks"

Katrā Latvijas reģionā ir tādas vietas, kas raksturīgas konkrētajam novadam un par kurām tūristi zina maz. Lai pievērstu uzmanību neierastām un ainaviskām Latvijas vietām, katra reģionu savdabībai un uzzinātu ko jaunu, jau otro reizi norisinās taku skriešanas seriāls STIRNU BUKS.

FOTO: Gatavo 3 meitenes jaunajā sezonā ēst gatavos… mežā!

FOTO: Gatavo 3 meitenes jaunajā sezonā ēst gatavos... mežā!

Linda, Anna un Līva velk kājās gumijas zābakus un dodas prom no pilsētas, lai kopā ar skatītājiem gatavotu ēst dabā. Ēdienu gatavošanai tiks izmantotas veltes, ko pašas sarūpējušas mežā, pļavā, upmalā un upē. Meitenes lūkos, kā nobriest pirmās zemenītes un kā zied pļavas, ko var noķert dīķī un kā šo lomu kūpināt turpat ārā, citiem vārdiem – viņas stāstīs un rādīs, kā izgaršot Latviju dabā. Skatieties speciālizlaidumu Gatavo 3 mežā no 23. augusta svētdienu rītos plkst. 9.25 kanālos TV3 un TVPlay!