Mēs izmantojam cookies. Tie mums palīdz Tevi atcerēties! Es saprotu Nesaprotu

Māris Kučinskis

Latvijas Banka aicina atgriezties pie triju nodokļu reformas

Latvijas Banka aicina atgriezties pie triju nodokļu reformas 2

Nevis reforma, bet sarežģītu pasākumu komplekss, kuru valsts nevar atļauties. Tā premjerministra Māra Kučinska Nodokļu pamatnostādnes novērtējusi Latvijas Banka. Tās ieskatā Kučinska valdība izmaiņas trīs nodokļos pirms vēlēšanām esot apaudzējusi ar populistiskiem pasākumiem, kas varot novest pie finanšu sistēmas stabilitātes iedragāšanas. Ideja par nodokļu reformu ir radusies Latvijas Bankā. Redzot, ka Igaunijas nodokļu sistēma ir kļuvusi konkurētspējīgāka, bankas ekonomisti izstrādāja līdzīgu piedāvājumu un nodeva to valdībai.

Lembergs rosina pārdalīt ES fondu līdzekļus par labu reģioniem, atņemot Rīgai

Lembergs rosina pārdalīt ES fondu līdzekļus par labu reģioniem, atņemot Rīgai 1

Lembergs rosina pārdalīt ES fondu līdzekļus par labu reģioniem, atņemot Rīgai. Reizniece-Ozola piekrīt Lemberga ierosinājumam pārdalīt ES fondu līdzekļus par labu reģioniem; diskusijas koalīcijā par to nav bijušas. Politiskās partijas ”Latvijai un Ventspilij” valdes priekšsēdētājs Aivars Lembergs rosina pārdalīt Eiropas fondu līdzekļus par labu reģioniem, atņemot lielu atbalsta daļu Rīgai. Ar šādu rosinājumu Lembergs vērsies pie Ministru prezidenta un finanšu ministres. Dana Reizniece-Ozola, kuras vadītā ministrija atbild par Kohēzijas politiku, sava partijas biedra ierosinājumam piekrīt. Taču valdības koalīcijā šāds jautājums nemaz nav skatīts. Un premjers Māris Kučinskis pagaidām ir piesardzīgs šādas idejas tālākai virzīšanai.

Draud izgāšanās: skaļi pieteikto nodokļu samazināšanas reformu varētu “apcirpt” vai pat apturēt

Draud izgāšanās: skaļi pieteikto nodokļu samazināšanas reformu varētu "apcirpt" vai pat apturēt 9

Skaļi pieteikto nodokļu reformu varētu būtiski rediģēt vai pat apturēt. Ministru prezidents Māris Kučinskis sācis bažīties par reformas ietekmi uz budžeta deficītu. Eiropas Komisija saistībā ar reformu pret Latviju varētu sākt pārkāpuma procedūru, – tā premjeru piektdien brīdināja Latvijas bankas galva Ilmārs Rimševičs, kurš arī aicināja reformu būtiski “apcirpt”. Neoficiāla informācija arī liecina, ka pretēji iepriekš paziņotajam nākamnedēļ valdošajā koalīcijā gaidāma sīva cīņa par to vai “tik negatavu” reformu vispār virzīt uz valdību.

Kučinskim un Krieviņam bija ilgstošas nesaskaņas; ir divas versijas, kādēļ Krieviņš pameta amatu

Kučinskim un Krieviņam bija ilgstošas nesaskaņas; ir divas versijas, kādēļ Krieviņš pameta amatu

Pēc Nekā personīga rīcībā esošās informācijas, Valsts kancelejas vadītājs vienošanos par aiziešanu parakstīja pirmdienas rītā, kad bija atgriezies no divu nedēļu atvaļinājuma. Viņu premjers Kučinskis izsauca uz sarunu, kur Krieviņu jau sagaidīja priekšā nolikta vienošanās un noruna, ka šķiršanās iemesli sabiedrībai atklāti netiks. Nesekoja ne kopīgs paziņojums, ne pateicība par darbu, ne ierastās pieklājības frāzes, kā šādās reizēs mēdz būt.