Mēs izmantojam cookies. Tie mums palīdz Tevi atcerēties! Es saprotu Nesaprotu

LNT Vēlēšanas 2017

“Skolotāju alga ir smieklīga, cilvēka cieņas pazemojoša” – Rīgā jāpalielina pedagogu algas, uzskata Sociāldemokrātu partija

"Skolotāju alga ir smieklīga, cilvēka cieņas pazemojoša" - Rīgā jāpalielina pedagogu algas, uzskata Sociāldemokrātu partija

Nākamajā Rīgas pilsētas pašvaldības domes sasaukumā deputātiem būtu jāmeklē risinājumi galvaspilsētas pedagogu algas paaugstināšanai, līderu debatēs LNT raidījumā “900 sekundes” norādīja Latvijas Sociāldemokrātiskās strādnieku partijas, Nacionālās apvienības un partijas “No sirds Latvijai” Rīgas mēra kandidāti – Normunds Vilnītis, Baiba Broka un Diāna Novicka.

LNT Ziņu Top 10 Pierīgā: Ar kādiem solījumiem pirms četriem gadiem apbēra iedzīvotājus? Kas izpildīts?

LNT Ziņu Top 10 Pierīgā: Ar kādiem solījumiem pirms četriem gadiem apbēra iedzīvotājus? Kas izpildīts?

No 19 Pierīgas pašvaldībām 13 ir tik turīgas, ka maksā miljonus, lai trūcīgākajiem novadiem būtu sava iztikšana un kaut kādas attīstības iespējas. Tieši ap Rīgu dzīvo lielākā daļa Latvijas vidusslāņa, kas naudu pelna galvaspilsētā, bet nodokļus maksā novadu kasei. Un tieši tāpēc šajā medus podā ir vislielākā konkurence pašvaldību vēlēšanās! Tā kā veci un jauni politikas taisītāji kāro apsaimniekot gana biezu naudas maku, LNT Ziņu Top 10 devās skaidrot, kāda ir ikdienas dzīve galvaspilsētas kaimiņu novados?

Uzdod jautājumu PNL un LRA/LA pārstāvjiem!

Uzdod jautājumu PNL un LRA/LA pārstāvjiem!

Pirms gaidāmajām pašvaldību vēlēšanām LNT Ziņu dienests rīko “Rīgas debates”, aicinot raidījumā “900 sekundes” piedalīties visu 11 partiju izvirzītos mēra amata kandidātus vai deputātu kandidātu sarakstu līderus.

Spilgtākie brīži – “Rīgas debatēs” KPV LV un Eiroskeptiķu rīcības partijas pārstāvji

Spilgtākie brīži - "Rīgas debatēs" KPV LV un Eiroskeptiķu rīcības partijas pārstāvji

Sabiedriska padome, kas uzmanīs galvaspilsētā notiekošo, vairāk nekā miljonu vērta rokasgrāmata par to, kā Rīgas domniekiem komunicēt ar rīdziniekiem un pat izstāšanās no Eiropas Savienības un NATO. Tie ir tikai daži no priekšvēlēšanu solījumiem, kas šorīt izskanēja LNT rīta ziņu raidījuma “900 sekundes” rīkotajās Rīgas mēra amata kandidātu debatēs. (T) Tajās uzstājās partijas “KPV LV” un Eiroskeptiķu Rīcības partijas pārstāvji.

“Neviens nav imūns pret naudu” – Rīgas domes darbu nepieciešams uzraudzīt, uzskata Eiroskeptiķu partija

"Neviens nav imūns pret naudu" - Rīgas domes darbu nepieciešams uzraudzīt, uzskata Eiroskeptiķu partija

Pirmo reizi kandidējot Rīgas pašvaldības vēlēšanās, tā dēvēto “jaunpienācēju partiju” līderi Atis Zakatistovs (Kam pieder valsts) un Roberts Klimovičs (Eiroskeptiķu Rīcības partija) līderu debatēs LNT raidījumā “900 sekundes” sola veicināt sabiedrības iesaisti pilsētas jautājumu risināšanā, taču vairākos jautājumos pauda atšķirīgus viedokļus. 

Spilgtākie brīži – “Rīgas debatēs” Armands Krauze, Vilnis Ķirsis un Juta Strīķe

Spilgtākie brīži - "Rīgas debatēs" Armands Krauze, Vilnis Ķirsis un Juta Strīķe 3

Bezmaksas sabiedriskais transports rīdziniekiem, jauni bērnudārzi un simtos miljonu eiro mērāms ietaupījums galvaspilsētas budžetā, pateicoties korupcijas izskaušanai. Tie ir tikai daži no priekšvēlēšanu solījumiem, kas šorīt izskanēja LNT rīta ziņu raidījuma “900 sekundes” rīkotajās Rīgas mēra amata kandidātu debatēs. Tajās uzstājās partiju sarakstu līderi no “Vienotības”, Zaļo un zemnieku savienības, kā arī no Jaunās konservatīvās partijas.

Rīgas mēra amata kandidātu solījumi ir paveicami, bet prasīs lielas izmaksas – norāda eksperts

Rīgas mēra amata kandidātu solījumi ir paveicami, bet prasīs lielas izmaksas - norāda eksperts

Rīgas domes mēra amata kandidātu Armanda Krauzes (ZZS), Jutas Strīķes (“Jaunā konservatīvā partija”) un Viļņa Ķirša (“Vienotība”) paustās ieceres par sociālās aizsardzības uzlabošanu un korupcijas novēršanu ir paveicami solījumi, taču jārēķinās ar lielām izmaksām un pilsētas budžeta pārdali, līderu debatēs LNT raidījumā “900 sekundes” norādīja publicists un politologs Ivars Ījabs.

Bērnudārzi bez rindām, jaunu īres namu celšana, bezmaksas sabiedriskais transports – ”latviešu partijas” neskopojas ar solījumiem

Bērnudārzi bez rindām, jaunu īres namu celšana, bezmaksas sabiedriskais transports – “latviešu partijas” neskopojas ar solījumiem

Tā dēvēto ”latviešu partiju” – Zaļo un zemnieku savienības, ”Vienotības” un ”Jaunās Konservatīvās partijas” līderi – Armands Krauze, Vilnis Ķirsis un Juta Strīķe līderu debatēs LNT raidījumā “900 sekundes” daudzos jautājumos, piemēram, korupcijas apkarošanas jomā, pauda līdzīgus viedokļus, kā arī nāca klajā ar skaļiem solījumiem.

LNT piedāvā Rīgas debašu ciklu ar vadošo sarakstu līderiem

LNT piedāvā Rīgas debašu ciklu ar vadošo sarakstu līderiem

LNT Ziņu dienesta komanda intensīvi gatavojas plašam un vērienīgam pašvaldību vēlēšanu atspoguļojumam, lai Latvijas iedzīvotāji varētu atbildīgi izdarīt savu izvēli. No 16. maija LNT rīta ziņu raidījumā ”900 sekundes” notiks Rīgas debates, kurās piedalīsies sarakstu vadošie kandidāti, kā arī partiju virzītie Rīgas mēra amata kandidāti. Sekojiet līdzi priekšvēlēšanu procesam speciālizlaidumos, tiešraidēs un īpašās reportāžās līdz pat vēlēšanu noslēgumam 4. jūnija vakarā kanālā LNT.