Mēs izmantojam cookies. Tie mums palīdz Tevi atcerēties! Es saprotu Nesaprotu

LNT Ziņu TOP 10

Ušakova “deklarēšanās kampaņas” padarījušas Rīgu latviskāku – tas var ietekmēt vēlēšanu iznākumu

Ušakova "deklarēšanās kampaņas" padarījušas Rīgu latviskāku - tas var ietekmēt vēlēšanu iznākumu

Rīgas mēra Nila Ušakova (“Saskaņa”) īstenotie pasākumi ar mērķi panākt, lai vairāk iedzīvotāju deklarētu dzīvesvietu galvaspilsētā, palielinājuši latviešu skaitu Rīgā un līdz ar to uzlabojuši pašvaldības finansiālo situāciju. Tikmēr krievu skaits kopš iepriekšējām pašvaldību vēlēšanām samazinājies. Aptuvenas aplēses liecina, ka tādējādi vasaras sākumā gaidāmajās vēlēšanās latvieši varētu ievēlēt par aptuveni vienu līdz diviem Rīgas domes deputātiem vairāk nekā 2013. gada vēlēšanās.

Lembergs brīnās par piedāvātajām nodokļu izmaiņām, “Vienotība” velk sarkanās līnijas. Vai nodokļu reformas ieviešana ir apdraudēta?

Lembergs brīnās par piedāvātajām nodokļu izmaiņām, "Vienotība" velk sarkanās līnijas. Vai nodokļu reformas ieviešana ir apdraudēta? 1

Lai nodokļu reforma 2018. gadā stātos spēkā, kā to iecerējusi finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS), viņai vēl ir jāpanāk atbalsts pašvaldībās, kas ir ietekmīgs spēlētājs Latvijas politikā. Tāpat vēl jāiegūst nepieciešamais skaits koalīcijas partiju deputātu balsu, kura patlaban nav. Līdz ar to finanšu ministre jau prognozē, ka gaidāmas smagas sarunas, bet premjers vienošanās panākšanu salīdzinājis ar iešanu pa trauslu ledu.

”Absolut Invite” bārmeņu konkursā uzvar ”Mākonis Coctails&Design” pārstāvētā komanda

“Absolut Invite” bārmeņu konkursā uzvar “Mākonis Coctails&Design” pārstāvētā komanda

23.martā, ”Mill Rīga” telpās norisinājās ”Absolut Invite 2017” bārmeņu konkurss, kurā notika cīņa par galveno balvu – iespēju piedalīties ”Absolut Invite” pasaules finālā – Zviedrijā, kā arī gada garumā kļūt par ”Absolut” sadarbības bārmeni, kopā apceļojot pasaules labākos bārus. Sīvā cīņā uzvaru izcīnīja ”Mākonis Coctail&Designe” pārstāvētā komanda, kuras sastāvā bija bārmeņi Rihards Piternieks un Ilmārs Munkevics.

Būvniecības nozari vajā likstas. Kas tajā vainojams – birokrātija, kvalitātes kritums vai korupcija?

Būvniecības nozari vajā likstas. Kas tajā vainojams - birokrātija, kvalitātes kritums vai korupcija?

Būvniecības nozare ir viena no valsts ekonomikas virzītājspēkiem, tomēr kopš traģēdijas Zolitūdē, nozari vajā neizprotamas kaites. Ja vieni vaino birokrātiju, citi – projektu un būvniecības kvalitātes kritumu, bet citi uzskata, ka pie vainas korupcija, kas nozarē zeļ un plaukst, redzamais rezultāts ir bēdīgs. Līgums lauzts ar Tabakas fabrikas pārbūvētājiem, tagad arī ar celtniekiem, kas rekonstruē Rakstniecības un mūzikas muzeju, lai pieminam arī krītošas lustras un applūdušos griestus. “LNT Ziņu Top 10” skaidroja, vai zem lielas jautājuma zīmes nav arī Mežaparka estrādes pārbūve? Kas par problēmām sakāmas pasūtītājiem un tiem, kuri betonē un skrūvē?

FOTO un VIDEO: kā izskatās vieta Gulbenes novadā, no kurienes varēja šaut ar atomieročiem?

FOTO un VIDEO: kā izskatās vieta Gulbenes novadā, no kurienes varēja šaut ar atomieročiem? 1

Pēc Padomju Savienības sabrukuma un tās armijas aiziešanas 90. gadu sākumā Latvijā palika bunkuri un pazemes būves slepenos objektos. Ja daļu no Padomju armijas veidotās infrastruktūras, to pielāgojot, var izmantot mūsu bruņotie spēki, piemēram – Vaiņodē, tad būves, kas bija paredzētas raķešu palaišanai tiek demontētas. LNT Ziņu Top 10 devās uz pēdējo no pieciem Padomju armijas apakšzemes raķešu palaišanas kompleksiem, lai uzzinātu, kā notiek nu jau pēdējās raķešu šahtas demontāža, un kā izskatās vieta, no kurienes uz naidīgajiem Rietumiem varēja šaut arī ar atomieročiem?

Diskusijās par simtgades Dziesmu svētkiem drāmas netrūkst. Kādas dilemmas jārisina rīkotājiem?

Diskusijās par simtgades Dziesmu svētkiem drāmas netrūkst. Kādas dilemmas jārisina rīkotājiem? 3

Nākamgad – Latvijas simtgadē gaidāmie Dziesmusvētki būs visskanīgākie un vērienīgākie, kurus mums sava mūža laikā būs lemts piedzīvot, tomēr drāmas netrūkst, jo par dziesmu izvēli un deju soļiem ne viens vien sagājis ragos – lai nu pieminam kaut vai vētru sociālajos tīklos par deju lieluzvedumu “Māras zeme”, kura dēļ tika rakstītas vēstules pat valsts prezidentam.