Mēs izmantojam cookies. Tie mums palīdz Tevi atcerēties! Es saprotu Nesaprotu

LNT Ziņu TOP 10

Latvijā nesteidz publiskot savulaik noslepenotos dokumentus

Latvijā nesteidz publiskot savulaik noslepenotos dokumentus

Lai gan dažādiem valsts dokumentiem ir noteikti konkrēti slepenības termiņi, Latvijā nebūt ne visi pēc sākotnējā slepenības režīma beigām kļūst publiski, notiek pat gluži pretēji – lielākajai daļai no jauna tiek uzlikts gadiem ilgs slepenības zīmogs.

Cik trausla ir patiesība internetā? Kādi ir viltus ziņu radītāju nolūki?

Cik trausla ir patiesība internetā? Kādi ir viltus ziņu radītāju nolūki? 4

Kamēr Zviedrijas valdība brīdinājusi, ka ar likumu varētu vērsties pret sociālo tīklu ”Facebook”, ja tas labprātīgi nesāks cīņu pret safabricētu ziņu un naidīgu komentāru izplatīšanos sociālajā tīklā, par mediju politiku Latvijā atbildīgā Kultūras ministrija (KM) norāda, ka jautājums risināms visas Eiropas Savienības (ES) līmenī.

Vēstniece Lielbritānijā: Latviešiem joprojām jāsaskaras ar aizrādījumiem un “ieteikumiem” doties prom

Vēstniece Lielbritānijā: Latviešiem joprojām jāsaskaras ar aizrādījumiem un "ieteikumiem" doties prom

Nepilnu pusgadu pēc “Brexit” referenduma, kas raisīja naidīgas attieksmes pieaugumu pret iebraucējiem, ieskaitot Lielbritānijā dzīvojošos latviešus, nevar teikt, ka attiecībā uz tiesību aizskārumiem būtu palielinājies sūdzību skaits. Tomēr sarunās ar cilvēkiem joprojām izskan dažādi anekdotiski gadījumi, raidījumam “LNT Ziņu Top 10” atzina Latvijas vēstniece Lielbritānijā Baiba Brože.

VIDEO: vai klases huligānu priekšā pieaugušie ir pilnīgi bezspēcīgi?

VIDEO: vai klases huligānu priekšā pieaugušie ir pilnīgi bezspēcīgi?

Sabiedriskās domas aptaujās, jautāti par izglītību, cilvēki uztraucas par kārtības un disciplīnas trūkumu skolās, jo teju katrā klasē ir pa kādam, kurš traucē mācībām un kuram vai kurai ir pamatīgas problēmas ar uzvedību. Problēma ir tik samilzusi, ka nupat darbu sācis pat īpašs krīžu konsultāciju centrs.

Deputātu zināšanas par budžetu: O, to es jums gan nevarēšu pateikt!

Deputātu zināšanas par budžetu: O, to es jums gan nevarēšu pateikt! 1

Kad Saeima šonedēļ lēma par valsts galveno finanšu dokumentu – nākamā gada budžetu, kas ietekmēs ikviena iedzīvotāja dzīvi – jau tradicionāli “LNT Ziņu Top 10” izvaicāja deputātus, lai noskaidrotu, kāda ir viņu izpratne par vissvarīgākajām pamatlietām, kuras būtu jāzina ikvienam lēmuma pieņēmējam, – cik liels ir budžets, kāda ir plānotā ekonomikas izaugsme, par izmaiņām algās un tamlīdzīgi.

Liecības par mūsdienām: kurus ikdienas priekšmetus izliks apskatei muzejos pēc gadu simtiem?

Liecības par mūsdienām: kurus ikdienas priekšmetus izliks apskatei muzejos pēc gadu simtiem?

Kur gan citur var gūt priekšstatu par civilizācijas vēsturi, ja ne muzejos, kur glabājas liecības jau sākot ar akmens laikmetu? Bet mūsu šodiena jau rīt būs vēsture, tāpēc “LNT Ziņu Top 10” nolēma izpētīt, ko muzeju eksperti jau tagad liek savos krājumos? Kuri no mūsu ikdienas un sadzīves priekšmetiem tiks izlikti apskatei zem stikla vitrīnām pēc gadu simtiem? Kuri ir tie, kas izvēlas tagad muzeju nākotnes kolekcijas un vai viņi ņem visu, ko dzīve piedāvā?