Mēs izmantojam cookies. Tie mums palīdz Tevi atcerēties! Es saprotu Nesaprotu

LNT Ziņu TOP 10

Diskusijās par simtgades Dziesmu svētkiem drāmas netrūkst. Kādas dilemmas jārisina rīkotājiem?

Diskusijās par simtgades Dziesmu svētkiem drāmas netrūkst. Kādas dilemmas jārisina rīkotājiem? 3

Nākamgad – Latvijas simtgadē gaidāmie Dziesmusvētki būs visskanīgākie un vērienīgākie, kurus mums sava mūža laikā būs lemts piedzīvot, tomēr drāmas netrūkst, jo par dziesmu izvēli un deju soļiem ne viens vien sagājis ragos – lai nu pieminam kaut vai vētru sociālajos tīklos par deju lieluzvedumu “Māras zeme”, kura dēļ tika rakstītas vēstules pat valsts prezidentam.

Valsts valodas zināšanu prasības – centieni aizsargāt latviešu valodu vai bailes no krievu valodas?

Valsts valodas zināšanu prasības - centieni aizsargāt latviešu valodu vai bailes no krievu valodas?

Pēkšņā atklāsme, ka dažu augstskolu rektori nepārzina latviešu valodu, kā to paredz likums, radījis ne vienu vien jautājumu, piemēram, kā tiek noteikts, kurās profesijās un amatos valsts valodas zināšanas ir obligātas? Kāpēc bez latviešu valodas zināšanām vislabākais pasaules profesors nevar cerēt ne uz ko vairāk kā vieslektora statusu, bet nacionālās lidsabiedrības šefam pietiek ar “jā” un “nē”?

Trampa komandas “atslēgas cilvēki” – izdevīgais, neizdevīgais un lavierētājs

Trampa komandas "atslēgas cilvēki" - izdevīgais, neizdevīgais un lavierētājs

Pirmo reizi kopš Otrā pasaules kara Amerikas Savienoto Valstu drošības garantijas Eiropai ir zem jautājuma zīmes. Amerika, nevis citas valstis, vienmēr būs pirmajā vietā – tā ASV prezidents Donalds Tramps inaugurācijas runā raksturoja savu gaidāmo politiku. Kā šī Trampa vīzija realizēsies dzīvē – Latvijā par to ir dažādi viedokļi. Trampa komandā darbojas cilvēki ar pretrunīgiem uzskatiem. Ārlietu ministrija lēš, ka paies aptuveni seši mēneši, lai iepazītu Trampa cilvēkus.