Mēs izmantojam cookies. Tie mums palīdz Tevi atcerēties! Es saprotu Nesaprotu

LNT Ziņu TOP 10

LNT Ziņu Top 10 - iknedēļas notikumu analītiskais apskats kanālā LNT. Ēterā katru svētdienu pulksten 20.10. Raidījumu veido tā vadītājs Haralds Burkovskis un LNT Ziņu dienesta komanda.

Kā vasarā izskatīties mirdzošai un pievilcīgai? Gatavojies sauļošanās sezonai jau tagad!

Kā vasarā izskatīties mirdzošai un pievilcīgai? Gatavojies sauļošanās sezonai jau tagad!

Vasara nozīmē sauli, karstumu, košus tērpus un aizvien mazāk un mazāk laika, lai pagūtu parūpēties par to, lai šajā laikā mūsu izskats būtu tiešām veselīgs un pievilcīgs. Tā ir tiesa – vasarā mūsu āda saskaras ar ļoti daudziem izaicinājumiem: karsto sauli, sāļo jūras ūdeni un pilsētas piesārņojumu, tāpēc rūpes par ādu vasaras sezonā ir visnotaļ būtiskas.

Sporta bāzu apvienošanas plāns: bažas un cerības

Sporta bāzu apvienošanas plāns: bažas un cerības

Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) iecere vienā kapitālsabiedrībā apvienot četras tai pilnībā vai gandrīz pilnībā pakļautas bāzes – sporta centru ”Mežaparks”, tenisa centru ”Lielupe”, centru ”Daugavas stadions” un Siguldas bobsleja un kamaniņu trasi – saskārusies ar nozares pārstāvju kritiku. Taču ministrijas iecerei ir arī sabiedrotie.

Vai palielināsies kontrole un uzlabosies ceļu stāvoklis? Pētīs, kā sadalīt miljonus satiksmes drošības uzlabošanai

Vai palielināsies kontrole un uzlabosies ceļu stāvoklis? Pētīs, kā sadalīt miljonus satiksmes drošības uzlabošanai

Lai samazinātu ceļu satiksmes negadījumos bojāgājušo un cietušo skaitu un Latvijā rādītāji vairs nebūtu teju sliktākie Eiropā, valdība ir apstiprinājusi 14 miljonus eiro vērtu Ceļu satiksmes drošības plānu četriem gadiem. Bet līdz gada beigām Satiksmes ministrijas (SM) paspārnē vēl taps pētījums par to, kā pareizi sadalīt naudu.

No Latvijas aizbēgušie bēgļi turpina saņemt valsts pabalstu Saeimā “iestrēgušu” likuma labojumu dēļ

No Latvijas aizbēgušie bēgļi turpina saņemt valsts pabalstu Saeimā "iestrēgušu" likuma labojumu dēļ 12

Par “brāķi”, kas steidzami jālabo, pagājušā gada vasarā tika atzīta kārtība, ka uz Latvijas nodokļu maksātāju rēķina turpina dzīvot arī tie bēgļi, kuri Latviju jau pametuši, jo likums neliedz viņiem pārtraukt maksāt valsts pabalstu. Pieaugušie saņem 139 eiro mēnesī, bet nepilngadīgie un katrs nākamais cilvēks ģimenē – 97 eiro.

No kā pirkt “zilo zeltu”? Potenciālie tirgotāji joprojām gaida noteikumus

No kā pirkt "zilo zeltu"? Potenciālie tirgotāji joprojām gaida noteikumus

Lai gan, spriežot pēc regulatora reģistrēto gāzes tirgotāju skaita, interese darboties Latvijas tirgū pēc tā atvēršanas ir liela, tirgotāji vēl gaida, kad regulators apstiprinās noteikumus, kas ļaus aprēķināt piedāvājumu cenu. Tikmēr izskan arī minējums, ka speciāli tiek novilcināts laiks, lai pārvades un uzglabāšanas uzņēmums “Conexus Baltic Grid” (“Conexus”) netiktu pārdots, apejot valsts pirmpirkuma tiesības.

Ušakova “deklarēšanās kampaņas” padarījušas Rīgu latviskāku – tas var ietekmēt vēlēšanu iznākumu

Ušakova "deklarēšanās kampaņas" padarījušas Rīgu latviskāku - tas var ietekmēt vēlēšanu iznākumu

Rīgas mēra Nila Ušakova (“Saskaņa”) īstenotie pasākumi ar mērķi panākt, lai vairāk iedzīvotāju deklarētu dzīvesvietu galvaspilsētā, palielinājuši latviešu skaitu Rīgā un līdz ar to uzlabojuši pašvaldības finansiālo situāciju. Tikmēr krievu skaits kopš iepriekšējām pašvaldību vēlēšanām samazinājies. Aptuvenas aplēses liecina, ka tādējādi vasaras sākumā gaidāmajās vēlēšanās latvieši varētu ievēlēt par aptuveni vienu līdz diviem Rīgas domes deputātiem vairāk nekā 2013. gada vēlēšanās.

Lembergs brīnās par piedāvātajām nodokļu izmaiņām, “Vienotība” velk sarkanās līnijas. Vai nodokļu reformas ieviešana ir apdraudēta?

Lembergs brīnās par piedāvātajām nodokļu izmaiņām, "Vienotība" velk sarkanās līnijas. Vai nodokļu reformas ieviešana ir apdraudēta? 1

Lai nodokļu reforma 2018. gadā stātos spēkā, kā to iecerējusi finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS), viņai vēl ir jāpanāk atbalsts pašvaldībās, kas ir ietekmīgs spēlētājs Latvijas politikā. Tāpat vēl jāiegūst nepieciešamais skaits koalīcijas partiju deputātu balsu, kura patlaban nav. Līdz ar to finanšu ministre jau prognozē, ka gaidāmas smagas sarunas, bet premjers vienošanās panākšanu salīdzinājis ar iešanu pa trauslu ledu.

Būvniecības nozari vajā likstas. Kas tajā vainojams – birokrātija, kvalitātes kritums vai korupcija?

Būvniecības nozari vajā likstas. Kas tajā vainojams - birokrātija, kvalitātes kritums vai korupcija?

Būvniecības nozare ir viena no valsts ekonomikas virzītājspēkiem, tomēr kopš traģēdijas Zolitūdē, nozari vajā neizprotamas kaites. Ja vieni vaino birokrātiju, citi – projektu un būvniecības kvalitātes kritumu, bet citi uzskata, ka pie vainas korupcija, kas nozarē zeļ un plaukst, redzamais rezultāts ir bēdīgs. Līgums lauzts ar Tabakas fabrikas pārbūvētājiem, tagad arī ar celtniekiem, kas rekonstruē Rakstniecības un mūzikas muzeju, lai pieminam arī krītošas lustras un applūdušos griestus. “LNT Ziņu Top 10” skaidroja, vai zem lielas jautājuma zīmes nav arī Mežaparka estrādes pārbūve? Kas par problēmām sakāmas pasūtītājiem un tiem, kuri betonē un skrūvē?