Mēs izmantojam cookies. Tie mums palīdz Tevi atcerēties! Es saprotu Nesaprotu

Lidmašīnas avārija

Uz XII Jaunatnes dziesmu un deju svētkiem pulcēsies 40 000 Igaunijas jauniešu

Uz XII Jaunatnes dziesmu un deju svētkiem pulcēsies 40 000 Igaunijas jauniešu

Mēdz sacīt, ka latvieši ir liela dziedātāju tauta. Tomēr ar bagātīgām tradicionālo dziesmu un deju tradīcijām var lepoties arī mūsu ziemeļu kaimiņi igauņi. Līdzīgi kā Latvijā Igaunijā dziesmu un deju svētki norisinās ik pēc pieciem gadiem. Savukārt šovasar Tallinas lielākajās estrādēs jau 12. reizi noritēs arī Jaunatnes dziesmu un deju svētki, kas pulcēs tieši jaunākās paaudzes korus un deju kolektīvus no visas Igaunijas.

Krievijas lidmašīnas avārija: izmeklētāji nākuši klajā ar jauniem faktiem

Krievijas lidmašīnas avārija: izmeklētāji nākuši klajā ar jauniem faktiem

Pabeigti galvenie meklēšanas darbi vietā, kur Melnajā jūrā avarēja Krievijas Aizsardzības ministrijas lidmašīna. Pēc pirmajiem izmeklēšanā iegūtajiem datiem krievu amatpersonas pilnībā noraida aizdomas, ka katastrofas iemesls bijis terorakts. Izmeklētāji nākuši klajā ar jauniem faktiem – lidaparāts gandrīz pilnībā sadalījās pēc ietriekšanās ūdenī.

Atrasta avarējušās Krievijas lidmašīnas “melnā kaste”

Atrasta avarējušās Krievijas lidmašīnas "melnā kaste"

Pēc vairāku dienu meklējumiem ūdenslīdējiem Melnajā jūrā beidzot izdevies atrast Krievijas Aizsardzības ministrijas lidmašīnas ”TU154” korpusa atlūzas un ”melno kasti”. Neatkarīgi no atraduma varas iestādes pagaidām plašāk neskaidro katastrofas iemeslus.

Vidusjūrā uzieta EgyptAir lidmašīnas ”melnā kaste”

Vidusjūrā uzieta EgyptAir lidmašīnas ''melnā kaste''

Apritējušas divas nedēļas, kopš Vidusjūrā avarēja Ēģiptes aviokompānijas EgyptAir lidmašīna ar 66 pasažieriem uz klāja. Tikmēr Francijas varasiestādes oficiāli apstiprinājušas, ka vakar uztvertais signāls nāk no EgyptAir lidmašīnas “melnās kastes”.