Mēs izmantojam cookies. Tie mums palīdz Tevi atcerēties! Es saprotu Nesaprotu

Latvijas uzņēmumi

Jau devīto reizi par Latvijas vērtīgāko uzņēmumu atzīts Latvenergo

Jau devīto reizi par Latvijas vērtīgāko uzņēmumu atzīts Latvenergo

Šodien publicēts jaunākais Latvijas vērtīgāko uzņēmumu tops. Lielu pārsteigumu gan nav – līderis jau ierasti ir energomilzis Latvenergo. Arī pārējās augstajās vietās ir valsts kapitālsabiedrības, privāto uzņēmumu tajā ir mazāk. Tops iezīmē arī citu tendenci – Baltijas mērogā starp vērtīgākajiem parādās tikai viens Latvijas uzņēmums.

Metalurga skandāls: investora piesaiste ir pārāk dārga

Metalurga skandāls: investora piesaiste ir pārāk dārga

Maksātnespējīgo Liepājas metalurgu potenciāli ir iespējams vēlreiz pārdot kā vienotu ražotni un atjaunot uzņēmuma darbību, – par to ir pārliecināts maksātnespējas administrators, jo vienreiz tas jau  izdevās. Tikmēr Saeimas deputāti uzskata, ka neveiksmīgā investora piesaiste izmaksājusi pārāk dārgi.

Latvieši radījuši jaunu, supermazu tālruni Evelatus Mini, ko var ielikt džinsu kabatiņā

Latvieši radījuši jaunu, supermazu tālruni Evelatus Mini, ko var ielikt džinsu kabatiņā 8

Latvijas uzņēmums Evelatus uzsācis tirgot jaunu, pašu radītu, neierasti maza izmēra tālruņa modeli Evelatus Mini. Tas patiks bērniem, jauniešiem un aktīva dzīvesveida piekritējiem – visiem, kuriem nepieciešams pavisam maza izmēra tālrunis ar vienkāršotu interfeisu vai otrs tālrunis, kuru ērti paņemt līdzi vienmēr un visur. Tāpat tālrunis piemērots tiem, kuri izmanto divus telefonus – vienu viedtālruni un vienu līdzņemamu sporta aktivitātēs vai ceļojumos.

Lietuvieši nopirkuši Latvijas tējas ražotāju Inteka

Lietuvieši nopirkuši Latvijas tējas ražotāju Inteka

Kauņā bāzētā tējas un kafijas vairumtirdzniecības kompānija Gemaga iegādājusies Latvijas tējas ražotāju Inteka, kas pārvalda populārāko tējas zīmolu Možums un aizņem trešo daļu Latvijas tirgus, pirmdien vēsta Vz.lt. Darījuma summa netiek izpausta, bet uzņēmuma finanšu dati pēdējos gados pasliktinājušies.

Latvijā ražots īpaši caurspīdīgs stikls kļūst ļoti pieprasīts visā pasaulē

Latvijā ražots īpaši caurspīdīgs stikls kļūst ļoti pieprasīts visā pasaulē 1

Latvijā ražots īpaši caurspīdīgs stikls palīdzējis Nīderlandes Valsts mākslas muzejam kļūt par tehnoloģiski modernāko pasaulē. Teju neredzamo materiālu izmanto arī izstāžu zālēs Luvrā, prestižu veikalu skatlogos un ekskluzīvā tehnikā. Antireflektīvais stikls pārsvarā tiek eksportēts, tomēr neliela daļa paliek arī Latvijā.

Krievija plāno atsākt cūku importu no ES valstīm; Latvijas sarakstā nav

Krievija plāno atsākt cūku importu no ES valstīm; Latvijas sarakstā nav

Krievija drīzumā plāno atjaunot dzīvu cūku eksportu no vairākām Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm, tomēr uz Latviju atkāpes neattieksies vēl vismaz trīs gadus, kas skaidrojams ar Āfrikas cūku mēra uzliesmojumu un tā sekām, atzina Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) ģenerāldirektors Māris Balodis.

Krievijas rubļa kursa kritums var izraisīt Latvijas uzņēmumu bankrotu vilni

Krievijas rubļa kursa kritums var izraisīt Latvijas uzņēmumu bankrotu vilni

Šis būs vēl viens izdzīvošanas un pārbaudījumu gads tiem Latvijas uzņēmumiem, kas būtisku savu ieņēmumu daļu gūst Krievijā.  Tiek pieļauts, ka Latvijas ekonomikai kopumā rubļa vērtības kritums var radīt pat lielākus zaudējumus nekā pārtikas produktu eksporta ierobežojumi. Šis ir drūmākais scenārijs. 

Kā veicies tiem Latvijas uzņēmumiem, kas atvēruši durvis uz Ķīnas tirgu?

Kā veicies tiem Latvijas uzņēmumiem, kas atvēruši durvis uz Ķīnas tirgu? 2

Ilgi knibinātās un bieži daudzinātās durvis uz pasaulē lielāko noieta tirgu, kas atrodas otrā pasaules malā, un kura pieprasījumu nebūtu iespējams apmierināt pie labākās gribas, šonedēļ Latvijas piena pārstrādātājiem beidzot atvērās – jau pēc pāris mēnešiem uz Šanhaju dosies vispirms saldējums, tad sviests un krēmsiers.