Mēs izmantojam cookies. Tie mums palīdz Tevi atcerēties! Es saprotu Nesaprotu

Latvijas daba

Imants Ziedonis šo ideju palaida Visumā – apiet apkārt Latvijai. Entuziasti sāk veidot īpašu maršrutu

tikai te Imants Ziedonis šo ideju palaida Visumā - apiet apkārt Latvijai. Entuziasti sāk veidot īpašu maršrutu

Apiet apkārt Latvijas kontūrai! Šāda ideja pazibējusi galvā ne vienam vien, taču retais to ir īstenojis. Kopumā tie būtu 1836 kilometri. Patlaban entuziasti ir sākuši veidot īpašu pārgājienu maršrutu, Latvijas pierobežā atzīmējot orientierus. Apkārt Latvijas robežai entuziasti iet pa posmiem – nedēļas nogalēs, katru reizi citā vietā pierobežā – citreiz tas ir jūras krasts, citreiz – Latgales austrumu tālākais punkts. Piedāvājam interviju ar šī ceļojumu maršruta idejas autoru Enriko Plivču!

Precizēts Gaiziņkalna augstums

Precizēts Gaiziņkalna augstums

Novembrī Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūras ģeodēzisti un kartogrāfi veikuši Latvijas augstākās virsotnes Gaiziņkalna augstuma mērīšanu un aprēķināšanu. Tā liecina, ka vieta, kur bija atradies pirms pieciem gadiem uzspridzinātais skatu tornis, ir 311,94 m virs jūras līmeņa.

FOTO! Uzzini, kuras no šīm Latvijā sastopamajām sēnēm ir indīgas, nāvējošas vai vienkārši neēdamas!

FOTO! Uzzini, kuras no šīm Latvijā sastopamajām sēnēm ir indīgas, nāvējošas vai vienkārši neēdamas!

Pateicoties lietainajam augustam, sēņu groziņi šogad pildās ļoti ātri! Lai arī sinoptiķi augusta noslēgumu sola siltu un saulainu, gan jau nebūs tā, ka paliksim pavisam bez sēnēm! Lai arī latviešiem, šķiet, sēņu zināšanas ir jau asinīs, drošs paliek nedrošs – sadarbībā ar Latvijas Dabas muzeja mikoloģi jeb sēņu eksperti Initu Dānielu esam sagatavojuši ļoti indīgo, indīgo un vienkārši neēdamo sēņu fotogaleriju!

Latvijas skaistāko un aizraujošāko ceļojumu galamērķu SPĒLE!

Latvijas skaistāko un aizraujošāko ceļojumu galamērķu SPĒLE! 3

Esi jau izbraukājis Eiropu krustu šķērsu, un arī Latvija šķiet apskatīta? Aizpildi šo testu, un būsi pārsteigts, cik daudz skaistu, neparastu, īpašu un dažreiz pat jocīgu vietu ir Latvijā! Noskaidro, kuru Tev šogad pavisam noteikti jāaplūko vai arī kāda aktivitāte jāveic?