Mēs izmantojam cookies. Tie mums palīdz Tevi atcerēties! Es saprotu Nesaprotu

Latvijas daba

Kā vasarā izskatīties mirdzošai un pievilcīgai? Gatavojies sauļošanās sezonai jau tagad!

Kā vasarā izskatīties mirdzošai un pievilcīgai? Gatavojies sauļošanās sezonai jau tagad!

Vasara nozīmē sauli, karstumu, košus tērpus un aizvien mazāk un mazāk laika, lai pagūtu parūpēties par to, lai šajā laikā mūsu izskats būtu tiešām veselīgs un pievilcīgs. Tā ir tiesa – vasarā mūsu āda saskaras ar ļoti daudziem izaicinājumiem: karsto sauli, sāļo jūras ūdeni un pilsētas piesārņojumu, tāpēc rūpes par ādu vasaras sezonā ir visnotaļ būtiskas.

FOTO: grandiozā migla pār Rīgu

FOTO: grandiozā migla pār Rīgu

Lai arī svētdienas, 19. marta, rīts bija saulains un silts, pēcpusdienā Rīgas un Pierīgas iedzīvotājus pārsteidza pamatīga migla.

Diena kļuvusi garāka par nakti

Diena kļuvusi garāka par nakti

18.marts ir pirmā diennakts šajā gadā, kad dienas garums jeb saules spīdēšanas ilgums pārsniedz nakts garumu, liecina astronomu sniegtā informācija.

Pēc 100 gadu izzušanas Latvijas mežos, iespējams, atgriezīsies lāči

Pēc 100 gadu izzušanas Latvijas mežos, iespējams, atgriezīsies lāči 2

Būt vai nebūt Latvijas teritorijā lāčiem? Par to dabas pētnieki prātos nākamo piecgadi – līdz šī gada beigām jāapstiprina nākamais lielo plēsēju aizsardzības plāns. Lūšu un vilku populācija ir stabila, bet arvien biežāk no kaimiņvalstīm ienāk lāči un dabas draugi sāk apsvērt, vai nevajadzētu palīdzēt ķepaiņiem šeit iedzīvoties uz pastāvīgu dzīvi.

Dokumentāli FOTO no medībām Latvijas mežos; kā tās notiek?

Dokumentāli FOTO no medībām Latvijas mežos; kā tās notiek? 16

Medības Latvijā ir viens no pēdējā laika apspriestākajiem tematiem – pret tām iestājas dzīvnieku draugi, kuriem šis hobijs nešķiet pieņemams, bet kuras, savukārt, aizstāv paši mednieki, norādot, ka šai nodarbei ir gadsimtiem sena vēsture. Aģentūras F64 fotogrāfs Mārtiņš Zilgalvis iemūžinājis fotogrāfijās, kā notiek medības Dundagas mežos.

Imants Ziedonis šo ideju palaida Visumā – apiet apkārt Latvijai. Entuziasti sāk veidot īpašu maršrutu

tikai te Imants Ziedonis šo ideju palaida Visumā - apiet apkārt Latvijai. Entuziasti sāk veidot īpašu maršrutu

Apiet apkārt Latvijas kontūrai! Šāda ideja pazibējusi galvā ne vienam vien, taču retais to ir īstenojis. Kopumā tie būtu 1836 kilometri. Patlaban entuziasti ir sākuši veidot īpašu pārgājienu maršrutu, Latvijas pierobežā atzīmējot orientierus. Apkārt Latvijas robežai entuziasti iet pa posmiem – nedēļas nogalēs, katru reizi citā vietā pierobežā – citreiz tas ir jūras krasts, citreiz – Latgales austrumu tālākais punkts. Piedāvājam interviju ar šī ceļojumu maršruta idejas autoru Enriko Plivču!