Mēs izmantojam cookies. Tie mums palīdz Tevi atcerēties! Es saprotu Nesaprotu

Latvijas daba

Dokumentāli FOTO no medībām Latvijas mežos; kā tās notiek?

Dokumentāli FOTO no medībām Latvijas mežos; kā tās notiek? 16

Medības Latvijā ir viens no pēdējā laika apspriestākajiem tematiem – pret tām iestājas dzīvnieku draugi, kuriem šis hobijs nešķiet pieņemams, bet kuras, savukārt, aizstāv paši mednieki, norādot, ka šai nodarbei ir gadsimtiem sena vēsture. Aģentūras F64 fotogrāfs Mārtiņš Zilgalvis iemūžinājis fotogrāfijās, kā notiek medības Dundagas mežos.

Imants Ziedonis šo ideju palaida Visumā – apiet apkārt Latvijai. Entuziasti sāk veidot īpašu maršrutu

tikai te Imants Ziedonis šo ideju palaida Visumā - apiet apkārt Latvijai. Entuziasti sāk veidot īpašu maršrutu

Apiet apkārt Latvijas kontūrai! Šāda ideja pazibējusi galvā ne vienam vien, taču retais to ir īstenojis. Kopumā tie būtu 1836 kilometri. Patlaban entuziasti ir sākuši veidot īpašu pārgājienu maršrutu, Latvijas pierobežā atzīmējot orientierus. Apkārt Latvijas robežai entuziasti iet pa posmiem – nedēļas nogalēs, katru reizi citā vietā pierobežā – citreiz tas ir jūras krasts, citreiz – Latgales austrumu tālākais punkts. Piedāvājam interviju ar šī ceļojumu maršruta idejas autoru Enriko Plivču!

Precizēts Gaiziņkalna augstums

Precizēts Gaiziņkalna augstums

Novembrī Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūras ģeodēzisti un kartogrāfi veikuši Latvijas augstākās virsotnes Gaiziņkalna augstuma mērīšanu un aprēķināšanu. Tā liecina, ka vieta, kur bija atradies pirms pieciem gadiem uzspridzinātais skatu tornis, ir 311,94 m virs jūras līmeņa.