Mēs izmantojam cookies. Tie mums palīdz Tevi atcerēties! Es saprotu Nesaprotu

Latvieši ārzemēs

Patiess kultūršoks vai uzpūsts burbulis? Britu un latviešu kultūras atšķirības

tikai te Patiess kultūršoks vai uzpūsts burbulis? Britu un latviešu kultūras atšķirības

Kultūršoks, nelaipnība, tramvajs, kas aizver durvis degungalā, un cilvēki, kas drūzmējas un grūstās – Lielbritānijā dzīvojošas latvietes pieredze Rīgas ielās, par kuru viņa “pasūdzējusies” sociālajā tīklā “Facebook”, raisījusi citu aizbraucēju uzmanību. Skaties.lv apkopojis cilvēku viedokļus par to, vai tiešām Rīgā un Lielbritānijā ir tik lielas kultūru atšķirības, kā arī vaicāja sociālantropologa viedokli.

Vai zināji? Ultravioletie stari – tas ir negantākais ādas ienaidnieks

Vai zināji? Ultravioletie stari - tas ir negantākais ādas ienaidnieks 1

Tuvojoties vasarai, aizvien biežāk uzturamies ārpus telpām un lutinām sevi ar saules gaismu un siltumu. Saule sniedz mums enerģiju, palīdz organismam ražot pietiekami daudz D vitamīna un stiprina imūnsistēmu, taču ir ļoti svarīgi izprast arī saules staru negatīvos efektus, pievērst uzmanību mūsu ādas veselībai un sauļoties atbildīgi.

Pareiza ādas kopšana vasarā nozīmē skaistu ādu visu gadu

Pareiza ādas kopšana vasarā nozīmē skaistu ādu visu gadu 2

Kamēr mums vasara ir brīvdienu, izklaides un dažādu citu baudu laiks, mūsu ādai šī sezona ir īstākais izaicinājums. Vai tev jau ir skaidrs, kādi pasākumi būtu jāveic un kas jāzina, lai gada karstākais un skaistākais laiks neradītu nevajadzīgus apgrūtinājumus un neērtības?

“Lai kur es aizceļotu, tur būšu ciemiņš. Latvijā vienmēr būšu mājās” – puisis no Alūksnes, kas strādājis ar pasaules labākajiem pavāriem

tikai te "Lai kur es aizceļotu, tur būšu ciemiņš. Latvijā vienmēr būšu mājās" - puisis no Alūksnes, kas strādājis ar pasaules labākajiem pavāriem 2

Ansis Kronbergs ir puisis no Alūksnes, kurš, vēl nepabeidzis vidusskolu, strādājot par oficiantu Lielbritānijā, saprata, – viņš grib būt augstākā līmeņa pavārs. Ansis atgriezās Alūksnē, lai pabeigtu skolu, taču pēc tam iestājās vienā no prestižākajām pavāru skolām, kuru absolvēja izcili un drīz vien guva iespēju strādāt restorānā ar Michelin zvaigzni! Skaties.lv piedāvā optimistiskā un profesionāli ambiciozā jaunieša iedvesmas stāstu!

“Cienījamā vecumā pamest valsti, lai strādātu smagu darbu ārzemēs, bet atgriežoties – par savu pensiju vēl jāmaksā nodoklis”

"Cienījamā vecumā pamest valsti, lai strādātu smagu darbu ārzemēs, bet atgriežoties - par savu pensiju vēl jāmaksā nodoklis" 29

Ārpus valsts dzīvojošos tautiešus satrauc neskaidrība par ārzemēs piešķirto pensiju aplikšanu ar nodokļiem, – to saņēmējiem atgriežoties uz pastāvīgu dzīvi Latvijā, tiek piemērots iedzīvotāju ienākuma nodoklis. Ārzemēs strādājušajiem tas ir viens no iemesliem, kādēļ varbūt arī vecumdienās neatgriezties Latvijā – gan materiālu iemeslu, gan netaisnības dēļ.

”Esmu no Latvijas, tāpēc man tāds akcents!” – latviete kļuvusi par ļoti veiksmīgu personīgā zīmola treneri Lielbritānijā

tikai te “Esmu no Latvijas, tāpēc man tāds akcents!” – latviete kļuvusi par ļoti veiksmīgu personīgā zīmola treneri Lielbritānijā 2

Ingas Ezeras ceļš uz savu biznesu Lielbritānijā ir stipri atšķirīgs no citu tautiešu stāstiem. Nav bijis ne trauku mazgāšanas restorānā, ne “vergošanas” sviestmaižu fabrikā, jo darbs Latvijā starptautiskā uzņēmumā pavēra iespējas izmēģināt spēkus Londonā. Šis ir uzņēmējas, Lielbritānijā dzīvojošas latvietes veiksmes stāsts – tagad viņa apmāca cilvēkus dažādās pasaules valstīs, kā attīstīt savus talantus!

”Brexit” sarunās jārespektē Latvijas valstspiederīgo intereses, uzskata Rinkēvičs

''Brexit'' sarunās jārespektē Latvijas valstspiederīgo intereses, uzskata Rinkēvičs 1

7. februārī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs Briselē tikās ar Eiropas Komisijas sarunu vadītāju Apvienotās Karalistes izstāšanās no Eiropas Savienības (ES) jeb “Brexit” jautājumos Mišelu Barnjē,  lai iezīmētu Eiropas Komisijas un Apvienotās Karalistes pozīciju un pamatprincipus attiecībā uz izstāšanās nosacījumiem no ES.

Kur latviešiem iepazīties Anglijā un kāpēc leišus ar latviešiem nevar laist vienā “tusiņā”? Bērzes Strazdu izveidotāju stāsts

tikai te! Kur latviešiem iepazīties Anglijā un kāpēc leišus ar latviešiem nevar laist vienā "tusiņā"? Bērzes Strazdu izveidotāju stāsts 3

“Ļoti daudzi pāri nāk pie mums svinēt iepazīšanās jubilejas – divus, trīs, četrus gadus. Viņiem tiešām ir sanācis! Un ļoti daudzi ir ieguvuši jaunus draugus, Jāņos divas teltis ir “tusējušas” blakus, un nākamajos Jāņos viņi jau brauc kopā!” stāsta Bērzes Strazdu valdes locekle un projektu vadītāja Vera Antipova. Viņa pati arī ar savu nākamo vīru ir iepazinusies Anglijā, Bērzes Strazdu rīkotajos pasākumos. 11. februārī ar vērienu tiks svinēta Bērzes Strazdu piektā dzimšanas diena un Valentīna diena.

Tikai 30% latviešu bērnu Lielbritānijā ir sekmīgi, liecina dati

Tikai 30% latviešu bērnu Lielbritānijā ir sekmīgi, liecina dati 13

Statistika rāda bēdīgu ainu – tikai 30% no visiem bērniem, kuri Anglijas skolās kā pirmo (mājas) valodu uzrādījuši latviešu, sasniedz savam vecumam atbilstošo līmenī mācībās. Starp tiem, kas norāda angļu kā galveno valodu, sekmīgo ir divreiz vairāk – 61%.

Latviešu bērnu sekmes britu skolās ir atkarīgas no ģimenes izglītības prestiža, pauž Šadurskis

Latviešu bērnu sekmes britu skolās ir atkarīgas no ģimenes izglītības prestiža, pauž Šadurskis 23

Uz Lielbritāniju emigrējušo latviešu bērniem ir grūtības ar latviešu valodu – lielai daļai ir grūtības lasīt latviski. Tāpat nereti ārzemēs dzīvojošie bērni, kuru ģimenēs runā latviski, atpaliek no citiem angļu bērniem mācībās, jo viņiem nav viegli uztvert mācību vielu. Izglītības ministrs Kārlis Šadurskis, viesojoties Lielbritānijā, paudis viedokli, ka vislielākajā mērā latviešu bērnu sekmes angļu skolā ir atkarīgas no ģimenes.

Kā ārzemēs dzīvojošajiem bez bailēm no VID pārskaitīt naudu omītei un citi jautājumi, kas Tev noteikti jāzina!

Kā ārzemēs dzīvojošajiem bez bailēm no VID pārskaitīt naudu omītei un citi jautājumi, kas Tev noteikti jāzina! 28

Labu laiku nerimst diskusijas par ārzemēs strādājošo tautiešu sūtīto naudu uz Latviju. Kam un kad jādeklarē un kad jāmaksā? Vai var būt sods? Kā lai pārskaita naudu laukos dzīvojošai vecmāmiņai, ja tuvākais bankomāts nesasniedzamā attālumā? Bet ko darīt tad, ja, piemēram, naudu viens otram skaita ārzemēs laulāts geju pāris, kuru laulību Latvijā neatzīst, tātad nav uzskatāmi par radiniekiem?

Ārzemēs studējoši arhitekti Latvijā sastopas ar grūtībām šeit atzīt savu diplomu

Ārzemēs studējoši arhitekti Latvijā sastopas ar grūtībām šeit atzīt savu diplomu 2

Ārzemēs izstudējušie arhitekti sastapušies ar grūtībām Latvijā atzīt savu kvalifikāciju. Atgriežoties mājās, atsevišķu augstskolu absolventiem ir grūtības pierādīt iegūto izglītību, kas nereti noved pie tā, ka jaunietim nākas doties atpakaļ svešumā, kur iegūtais diploms tiek novērtēts. Bieži vien aizbraukušie studenti nemaz nezina, ka ārzemēs iegūtā izglītība netiks Latvijā automātiski atzīta.