Mēs izmantojam cookies. Tie mums palīdz Tevi atcerēties! Es saprotu Nesaprotu

Latvieši ārzemēs

”Brexit” sarunās jārespektē Latvijas valstspiederīgo intereses, uzskata Rinkēvičs

''Brexit'' sarunās jārespektē Latvijas valstspiederīgo intereses, uzskata Rinkēvičs 1

7. februārī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs Briselē tikās ar Eiropas Komisijas sarunu vadītāju Apvienotās Karalistes izstāšanās no Eiropas Savienības (ES) jeb “Brexit” jautājumos Mišelu Barnjē,  lai iezīmētu Eiropas Komisijas un Apvienotās Karalistes pozīciju un pamatprincipus attiecībā uz izstāšanās nosacījumiem no ES.

”Absolut Invite” bārmeņu konkursā uzvar ”Mākonis Coctails&Design” pārstāvētā komanda

“Absolut Invite” bārmeņu konkursā uzvar “Mākonis Coctails&Design” pārstāvētā komanda

23.martā, ”Mill Rīga” telpās norisinājās ”Absolut Invite 2017” bārmeņu konkurss, kurā notika cīņa par galveno balvu – iespēju piedalīties ”Absolut Invite” pasaules finālā – Zviedrijā, kā arī gada garumā kļūt par ”Absolut” sadarbības bārmeni, kopā apceļojot pasaules labākos bārus. Sīvā cīņā uzvaru izcīnīja ”Mākonis Coctail&Designe” pārstāvētā komanda, kuras sastāvā bija bārmeņi Rihards Piternieks un Ilmārs Munkevics.

Kur latviešiem iepazīties Anglijā un kāpēc leišus ar latviešiem nevar laist vienā “tusiņā”? Bērzes Strazdu izveidotāju stāsts

tikai te! Kur latviešiem iepazīties Anglijā un kāpēc leišus ar latviešiem nevar laist vienā "tusiņā"? Bērzes Strazdu izveidotāju stāsts 3

“Ļoti daudzi pāri nāk pie mums svinēt iepazīšanās jubilejas – divus, trīs, četrus gadus. Viņiem tiešām ir sanācis! Un ļoti daudzi ir ieguvuši jaunus draugus, Jāņos divas teltis ir “tusējušas” blakus, un nākamajos Jāņos viņi jau brauc kopā!” stāsta Bērzes Strazdu valdes locekle un projektu vadītāja Vera Antipova. Viņa pati arī ar savu nākamo vīru ir iepazinusies Anglijā, Bērzes Strazdu rīkotajos pasākumos. 11. februārī ar vērienu tiks svinēta Bērzes Strazdu piektā dzimšanas diena un Valentīna diena.

Tikai 30% latviešu bērnu Lielbritānijā ir sekmīgi, liecina dati

Tikai 30% latviešu bērnu Lielbritānijā ir sekmīgi, liecina dati 13

Statistika rāda bēdīgu ainu – tikai 30% no visiem bērniem, kuri Anglijas skolās kā pirmo (mājas) valodu uzrādījuši latviešu, sasniedz savam vecumam atbilstošo līmenī mācībās. Starp tiem, kas norāda angļu kā galveno valodu, sekmīgo ir divreiz vairāk – 61%.

Latviešu bērnu sekmes britu skolās ir atkarīgas no ģimenes izglītības prestiža, pauž Šadurskis

Latviešu bērnu sekmes britu skolās ir atkarīgas no ģimenes izglītības prestiža, pauž Šadurskis 23

Uz Lielbritāniju emigrējušo latviešu bērniem ir grūtības ar latviešu valodu – lielai daļai ir grūtības lasīt latviski. Tāpat nereti ārzemēs dzīvojošie bērni, kuru ģimenēs runā latviski, atpaliek no citiem angļu bērniem mācībās, jo viņiem nav viegli uztvert mācību vielu. Izglītības ministrs Kārlis Šadurskis, viesojoties Lielbritānijā, paudis viedokli, ka vislielākajā mērā latviešu bērnu sekmes angļu skolā ir atkarīgas no ģimenes.

Kā ārzemēs dzīvojošajiem bez bailēm no VID pārskaitīt naudu omītei un citi jautājumi, kas Tev noteikti jāzina!

Kā ārzemēs dzīvojošajiem bez bailēm no VID pārskaitīt naudu omītei un citi jautājumi, kas Tev noteikti jāzina! 28

Labu laiku nerimst diskusijas par ārzemēs strādājošo tautiešu sūtīto naudu uz Latviju. Kam un kad jādeklarē un kad jāmaksā? Vai var būt sods? Kā lai pārskaita naudu laukos dzīvojošai vecmāmiņai, ja tuvākais bankomāts nesasniedzamā attālumā? Bet ko darīt tad, ja, piemēram, naudu viens otram skaita ārzemēs laulāts geju pāris, kuru laulību Latvijā neatzīst, tātad nav uzskatāmi par radiniekiem?

Ārzemēs studējoši arhitekti Latvijā sastopas ar grūtībām šeit atzīt savu diplomu

Ārzemēs studējoši arhitekti Latvijā sastopas ar grūtībām šeit atzīt savu diplomu 2

Ārzemēs izstudējušie arhitekti sastapušies ar grūtībām Latvijā atzīt savu kvalifikāciju. Atgriežoties mājās, atsevišķu augstskolu absolventiem ir grūtības pierādīt iegūto izglītību, kas nereti noved pie tā, ka jaunietim nākas doties atpakaļ svešumā, kur iegūtais diploms tiek novērtēts. Bieži vien aizbraukušie studenti nemaz nezina, ka ārzemēs iegūtā izglītība netiks Latvijā automātiski atzīta.

Vēstniece Lielbritānijā: Latviešiem joprojām jāsaskaras ar aizrādījumiem un “ieteikumiem” doties prom

Vēstniece Lielbritānijā: Latviešiem joprojām jāsaskaras ar aizrādījumiem un "ieteikumiem" doties prom

Nepilnu pusgadu pēc “Brexit” referenduma, kas raisīja naidīgas attieksmes pieaugumu pret iebraucējiem, ieskaitot Lielbritānijā dzīvojošos latviešus, nevar teikt, ka attiecībā uz tiesību aizskārumiem būtu palielinājies sūdzību skaits. Tomēr sarunās ar cilvēkiem joprojām izskan dažādi anekdotiski gadījumi, raidījumam “LNT Ziņu Top 10” atzina Latvijas vēstniece Lielbritānijā Baiba Brože.