Mēs izmantojam cookies. Tie mums palīdz Tevi atcerēties! Es saprotu Nesaprotu

Latvieši ārzemēs

Ārzemēs dzīvojošie latvieši uzskata, ka Latvija nav spējīga pildīt likumu par pašvaldību vēlēšanām

Ārzemēs dzīvojošie latvieši uzskata, ka Latvija nav spējīga pildīt likumu par pašvaldību vēlēšanām 9

Ārzemēs dzīvojošie Latvijas pilsoņi pauž vilšanos, ka viņiem nebūs iespējams piedalīties savas Latvijā esošās pašvaldības nākotnes noteikšanā. Pretstatā Saeimas vēlēšanām, pašvaldību vēlēšanās diasporai nav nodrošināta nekāda iespēja balsot. Taču emigranti uzskata – bieži viesojoties savās pašvaldībās un uzturot saikni ar tur palikušajiem radiniekiem, viņiem ir vīzija, kā vēlētos redzēt sava novada attīstību.

Uz XII Jaunatnes dziesmu un deju svētkiem pulcēsies 40 000 Igaunijas jauniešu

Uz XII Jaunatnes dziesmu un deju svētkiem pulcēsies 40 000 Igaunijas jauniešu

Mēdz sacīt, ka latvieši ir liela dziedātāju tauta. Tomēr ar bagātīgām tradicionālo dziesmu un deju tradīcijām var lepoties arī mūsu ziemeļu kaimiņi igauņi. Līdzīgi kā Latvijā Igaunijā dziesmu un deju svētki norisinās ik pēc pieciem gadiem. Savukārt šovasar Tallinas lielākajās estrādēs jau 12. reizi noritēs arī Jaunatnes dziesmu un deju svētki, kas pulcēs tieši jaunākās paaudzes korus un deju kolektīvus no visas Igaunijas.

ASV dzimusi latviete: Jā gan, Rīgas ielās latviešu valodu dzird maz, Rīga kļuvusi par kosmopolītisku metropoli

ASV dzimusi latviete: Jā gan, Rīgas ielās latviešu valodu dzird maz, Rīga kļuvusi par kosmopolītisku metropoli

Vai latviešu valodas pastāvēšana Latvijā ir apdraudēta un vai cilvēki vēl aizvien no latviešu valodas saziņā ātri vien pāriet uz krievu valodu? – par šiem un citiem novērojumiem ārzemju latviešu medijam Brīvā Latvija stāsta ASV dzimusī Indra Ekmane, kas pārcēlusies uz dzīvi Rīgā un veic akadēmisku pētījumu par integrāciju un saziņu Latvijā.

Patiess kultūršoks vai uzpūsts burbulis? Britu un latviešu kultūras atšķirības

tikai te Patiess kultūršoks vai uzpūsts burbulis? Britu un latviešu kultūras atšķirības

Kultūršoks, nelaipnība, tramvajs, kas aizver durvis degungalā, un cilvēki, kas drūzmējas un grūstās – Lielbritānijā dzīvojošas latvietes pieredze Rīgas ielās, par kuru viņa “pasūdzējusies” sociālajā tīklā “Facebook”, raisījusi citu aizbraucēju uzmanību. Skaties.lv apkopojis cilvēku viedokļus par to, vai tiešām Rīgā un Lielbritānijā ir tik lielas kultūru atšķirības, kā arī vaicāja sociālantropologa viedokli.

“Lai kur es aizceļotu, tur būšu ciemiņš. Latvijā vienmēr būšu mājās” – puisis no Alūksnes, kas strādājis ar pasaules labākajiem pavāriem

tikai te "Lai kur es aizceļotu, tur būšu ciemiņš. Latvijā vienmēr būšu mājās" - puisis no Alūksnes, kas strādājis ar pasaules labākajiem pavāriem 2

Ansis Kronbergs ir puisis no Alūksnes, kurš, vēl nepabeidzis vidusskolu, strādājot par oficiantu Lielbritānijā, saprata, – viņš grib būt augstākā līmeņa pavārs. Ansis atgriezās Alūksnē, lai pabeigtu skolu, taču pēc tam iestājās vienā no prestižākajām pavāru skolām, kuru absolvēja izcili un drīz vien guva iespēju strādāt restorānā ar Michelin zvaigzni! Skaties.lv piedāvā optimistiskā un profesionāli ambiciozā jaunieša iedvesmas stāstu!

“Cienījamā vecumā pamest valsti, lai strādātu smagu darbu ārzemēs, bet atgriežoties – par savu pensiju vēl jāmaksā nodoklis”

"Cienījamā vecumā pamest valsti, lai strādātu smagu darbu ārzemēs, bet atgriežoties - par savu pensiju vēl jāmaksā nodoklis" 29

Ārpus valsts dzīvojošos tautiešus satrauc neskaidrība par ārzemēs piešķirto pensiju aplikšanu ar nodokļiem, – to saņēmējiem atgriežoties uz pastāvīgu dzīvi Latvijā, tiek piemērots iedzīvotāju ienākuma nodoklis. Ārzemēs strādājušajiem tas ir viens no iemesliem, kādēļ varbūt arī vecumdienās neatgriezties Latvijā – gan materiālu iemeslu, gan netaisnības dēļ.

”Esmu no Latvijas, tāpēc man tāds akcents!” – latviete kļuvusi par ļoti veiksmīgu personīgā zīmola treneri Lielbritānijā

tikai te “Esmu no Latvijas, tāpēc man tāds akcents!” – latviete kļuvusi par ļoti veiksmīgu personīgā zīmola treneri Lielbritānijā 2

Ingas Ezeras ceļš uz savu biznesu Lielbritānijā ir stipri atšķirīgs no citu tautiešu stāstiem. Nav bijis ne trauku mazgāšanas restorānā, ne “vergošanas” sviestmaižu fabrikā, jo darbs Latvijā starptautiskā uzņēmumā pavēra iespējas izmēģināt spēkus Londonā. Šis ir uzņēmējas, Lielbritānijā dzīvojošas latvietes veiksmes stāsts – tagad viņa apmāca cilvēkus dažādās pasaules valstīs, kā attīstīt savus talantus!

”Brexit” sarunās jārespektē Latvijas valstspiederīgo intereses, uzskata Rinkēvičs

''Brexit'' sarunās jārespektē Latvijas valstspiederīgo intereses, uzskata Rinkēvičs 1

7. februārī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs Briselē tikās ar Eiropas Komisijas sarunu vadītāju Apvienotās Karalistes izstāšanās no Eiropas Savienības (ES) jeb “Brexit” jautājumos Mišelu Barnjē,  lai iezīmētu Eiropas Komisijas un Apvienotās Karalistes pozīciju un pamatprincipus attiecībā uz izstāšanās nosacījumiem no ES.

Kur latviešiem iepazīties Anglijā un kāpēc leišus ar latviešiem nevar laist vienā “tusiņā”? Bērzes Strazdu izveidotāju stāsts

tikai te! Kur latviešiem iepazīties Anglijā un kāpēc leišus ar latviešiem nevar laist vienā "tusiņā"? Bērzes Strazdu izveidotāju stāsts 3

“Ļoti daudzi pāri nāk pie mums svinēt iepazīšanās jubilejas – divus, trīs, četrus gadus. Viņiem tiešām ir sanācis! Un ļoti daudzi ir ieguvuši jaunus draugus, Jāņos divas teltis ir “tusējušas” blakus, un nākamajos Jāņos viņi jau brauc kopā!” stāsta Bērzes Strazdu valdes locekle un projektu vadītāja Vera Antipova. Viņa pati arī ar savu nākamo vīru ir iepazinusies Anglijā, Bērzes Strazdu rīkotajos pasākumos. 11. februārī ar vērienu tiks svinēta Bērzes Strazdu piektā dzimšanas diena un Valentīna diena.

Tikai 30% latviešu bērnu Lielbritānijā ir sekmīgi, liecina dati

Tikai 30% latviešu bērnu Lielbritānijā ir sekmīgi, liecina dati 13

Statistika rāda bēdīgu ainu – tikai 30% no visiem bērniem, kuri Anglijas skolās kā pirmo (mājas) valodu uzrādījuši latviešu, sasniedz savam vecumam atbilstošo līmenī mācībās. Starp tiem, kas norāda angļu kā galveno valodu, sekmīgo ir divreiz vairāk – 61%.