Mēs izmantojam cookies. Tie mums palīdz Tevi atcerēties! Es saprotu Nesaprotu

Kristīne Ozolniece

Latvija zinātnes attīstībā ieguldīs 31 miljonu eiro

Latvija zinātnes attīstībā ieguldīs 31 miljonu eiro

Jauns atspēriens Latvijas zinātnei! Latvijas Universitātes Cietvielu fizikas institūtā šodien atklāj valsts vēsturē vērienīgāko projektu šajā nozarē – Moderno materiālu pētījumu un tehnoloģiju pārneses centru, kurā nākotnē jaunus modernus materiālus varētu pārveidot komerciālos un sabiedriskā labuma produktos. Investīciju apjoms sasniedz 31 miljonu eiro, no kuriem 15 miljonus nodrošina Eiropas Komisija, bet pārējo summu – Latvijas valsts.

“Dzelzs dūre” Latvijā – ieradusies jauna amerikāņu karavīru vienība

"Dzelzs dūre" Latvijā - ieradusies jauna amerikāņu karavīru vienība

Latvijā ieradusies ASV armijas tā dēvētā ”dzelzs dūre”! Šodien ar svinīgu sagaidīšanas ceremoniju Latvija uzņēma kārtējo ASV bruņoto spēku vienību, kurai šoreiz līdzi ir arī smagā bruņutehnika, tostarp 15 tanki, sešas kaujas mašīnas, divas inženieru tehnikas vienības mīnu lauka iznīcināšanai un cita mazāka tehnika.

“Nopietns incidents! Problēma, visdrīzāk, jāmeklē gaisa kuģī!” – Rīgas lidostā saslīd hokeja komandas Toljati “Lada” lidmašīna

"Nopietns incidents! Problēma, visdrīzāk, jāmeklē gaisa kuģī!" - Rīgas lidostā saslīd hokeja komandas Toljati "Lada" lidmašīna

Šodien uz laiku apturēta lidostas “Rīga” darbība! Dažas sekundes pēc nonākšanas uz skrejceļa saslīdējusi Krievijas čarterkompānijas “Vim Airlines” lidmašīna “Boeing 737”. Gaisa kuģī atradās 47 cilvēki, tostarp arī Kontinentālajā hokeja līgā spēlējošā Toljati “Lada” komanda, neviens no tiem nav cietis.

Noderīga informācija banku klientiem. Kā turpmāk varēs veikt maksājumus?

Noderīga informācija banku klientiem. Kā turpmāk varēs veikt maksājumus? 1

Bankas pamazām atvadās no kodu kartēm un ievieš jaunus autentifikācijas rīkus. Atsevišķu banku internetbanku lietotāji visā Latvijā jau sākuši saņemt informāciju no kredītiestādēm par to, ka no 1.aprīļa ar ierastajām kodu kartēm maksājumi būs apgrūtināti vai pat neiespējami. Kā turpmāk varēs veikt maksājumus?

Analogais kino kā alternatīva mūsdienu kinoindustrijai

Analogais kino kā alternatīva mūsdienu kinoindustrijai

Dažas dienas pēc visu mīlētāju svētkiem – Valentīna dienas – šovakar Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā pasākumu cikla ”Nāvīgi interesantas sarunas” ietvaros notiks neparasts kino vakars par mīlestības un nāves tēmu kino.

Brīvprātīgais darbs – populārs jauniešu un senioru vidū

Brīvprātīgais darbs - populārs jauniešu un senioru vidū

Brīvprātīgais darbs Latvijā kļūst arvien populārāks! Pagājušā gada nogalē Nodarbinātības valsts aģentūras izveidotā lapa “Brivpratigie.lv” apvieno jau 10 Latvijas lielākās pilsētas, aicinot veikt dažāda veida brīvprātīgos darbus. LNT Ziņas skaidroja, kāda veida misijas ir populārākās un kas iesaistās brīvprātīgajā darbā.

Latvijas dabas procesi – zem smalkākas lupas!

Latvijas dabas procesi – zem smalkākas lupas!

Latvijas dabas procesi – zem smalkākas lupas! Tā īsumā varētu raksturot nākamajos gados plānoto Eiropas Savienības (ES) fondu investīciju piešprici 16,5 miljonu eiro apmērā vairākiem simtiem novērošanas staciju visā Latvijā.

Attālinātas ķirurģiskas operācijas un ledusskapja satura kontrole – Latvijā sāk testēt 5G datu pārraides iespējas

Attālinātas ķirurģiskas operācijas un ledusskapja satura kontrole - Latvijā sāk testēt 5G datu pārraides iespējas

Latvijā sāk testēt 5G datu pārraidi! Jau divus mēnešus notiek laboratoriski tehnoloģijas izmēģinājumi, lai tuvākajos gados šo sakaru risinājumu ieviestu kā pastāvīgu pakalpojumu. Latvija salīdzinoši ātrā interneta dēļ šajā ziņā ir viens no Eiropas līderiem, kas līdz ar ceturto industriālo revolūciju var apsteigt vairumu pasaules valstu.