Mēs izmantojam cookies. Tie mums palīdz Tevi atcerēties! Es saprotu Nesaprotu

Koki

Garkalnes novadā iedzīvotāji satraukušies par iespējami pretlikumīgu meža izciršanu

Garkalnes novadā iedzīvotāji satraukušies par iespējami pretlikumīgu meža izciršanu

Par nelikumīgu koku izciršanu satraukušies iedzīvotāji Garkalnē – koki nocirsti purva teritorijā, kas tagad iezīmēta kā savrupmāju apbūves zona. Vietējie norāda uz dīvainībām zemes gabala privatizācijas procesā, bažījoties, ka šajā teritorijā plānota māju būvniecība, pakļaujot īpašumus plūdu riskam. Mežniecības dienesti notiekošajā pretlikumības nesaskata.

Kā vasarā izskatīties mirdzošai un pievilcīgai? Gatavojies sauļošanās sezonai jau tagad!

Kā vasarā izskatīties mirdzošai un pievilcīgai? Gatavojies sauļošanās sezonai jau tagad!

Vasara nozīmē sauli, karstumu, košus tērpus un aizvien mazāk un mazāk laika, lai pagūtu parūpēties par to, lai šajā laikā mūsu izskats būtu tiešām veselīgs un pievilcīgs. Tā ir tiesa – vasarā mūsu āda saskaras ar ļoti daudziem izaicinājumiem: karsto sauli, sāļo jūras ūdeni un pilsētas piesārņojumu, tāpēc rūpes par ādu vasaras sezonā ir visnotaļ būtiskas.

“Zāģus pie rīkles tiem, pēc kuru pavēles noslepkavoja mūsu kaimiņus.” Āgenskalna iedzīvotāji nikni par koku izciršanu!

"Zāģus pie rīkles tiem, pēc kuru pavēles noslepkavoja mūsu kaimiņus." Āgenskalna iedzīvotāji nikni par koku izciršanu!

Motorzāģa troksnis šodien pāršalca Āgenskalnu, pie Hāmaņa muižas. Rīgas dome steigā izzāģēja deviņus kokus, pret ko iebilda vairāk nekā 400 iedzīvotāju. Koku aizstāvji pārmet pašvaldībai, ka tā darbus veic, neņemot vērā masu iebildumus, savukārt domē stāsta, ka atļauja koku ciršanai bija jau pērn, un tie apdraud iedzīvotājus.

Eksperti iesaka savākt kastaņu lapas, lai šie koki Latvijā nekļūtu apdraudēti!

Eksperti iesaka savākt kastaņu lapas, lai šie koki Latvijā nekļūtu apdraudēti!

Šoruden speciālisti iesaka noteikti savākt un kompostēt kastaņu lapas. Iespējams, pēdējos gados daudzi ievērojuši, ka vasaras beigās ir grūti atrast kādu kastaņu, kam lapas būtu pilnībā zaļas. Vairumam tās ir brūni plankumainas vai pat pilnībā brūnas. Pie vainas ir nevis rudens, kas sācis lapas “ krāsot”, bet gan kaitēklis, kas Latvijā salīdzinoši nesen ir ieceļojis no dienvidiem.

VIDEO: meklē jaunas koksnes izmantošanas iespējas

VIDEO: meklē jaunas koksnes izmantošanas iespējas

Meklē jaunas iespējas, kā lietderīgi izmantot koksni! Eiropas un Latvijas pētnieki šajās dienās pulcējas ikgadējā konferencē, kur dalās ar jaunākajiem atklājumiem un piemēriem par kokmateriālu izmantošanu.

Aptauja pierāda – koks ir Latvijā iecienītākais izejmateriāls

Aptauja pierāda - koks ir Latvijā iecienītākais izejmateriāls

Latvijas iedzīvotāji joprojām mīl koku, māca to mīlēt saviem bērniem un pēc iespējas vairāk izmanto koka izstrādājumus mājsaimniecībā – šāda pārliecība nostiprinājusies pēc mežu drauga Cūkmena vasaras Vislatvijas kokmīļu tūres un sabiedriskās domas aptaujas veikšanas.

Rīgā kavējas ar bīstamu koku izciršanu Mārtiņa kapos

Rīgā kavējas ar bīstamu koku izciršanu Mārtiņa kapos

Dabas aizstāvju iebildumu dēļ regulāri veidojas bīstamas situācijas Rīgas kapsētās. Kapu apsaimniekotājiem ilgstoši netiek dota atļauja bojātu koku izciršanai, kādēļ šie koki kļūst bīstami gan kapu apmeklētājiem, gan blakus esošajai infrastruktūrai.

Pils laukumu gaida ievērojama pārbūve, bet kas notiks ar tajā augošajiem kokiem?

Pils laukumu gaida ievērojama pārbūve, bet kas notiks ar tajā augošajiem kokiem?

Kaislības arvien nerimst ap liepām Pils laukumā. Lēmums par to saglabāšanu vai nociršanu kārtējo reizi atlikts, taču tagad spriests nevis par desmit koku nociršanu, bet gan par četru. Neskatoties uz spriedumu, Pils laukumu gaida nopietna pārbūve, ko arhitekti vēlas padarīt par monumentālu pulcēšanās un svētku svinību vietu.

Vai tiešām jāizcērt koki? Pie Rīgas pils grib nocirst senu liepu audzi

Vai tiešām jāizcērt koki? Pie Rīgas pils grib nocirst senu liepu audzi

Beigusies sabiedriskā apspriešana par ieceri pie Valsts prezidenta pils nocirst senu liepu audzi. Iepriekš publiski izskanējušo iemeslu, ka atsevišķi koki traucējot pilnvērtīgi īstenot Valsts prezidenta starptautiskās drošības prasības – prezidenta kanceleja sauc par sabiedrības maldināšanu un nosūtījusi vēstuli pašvaldībai.  Tāpat kategoriski pret šo ieceri iestājas vides aktīvisti.

Latvijā izmirst oši – koku sugas pastāvēšana ir apdraudēta

Latvijā izmirst oši - koku sugas pastāvēšana ir apdraudēta

Bīstama sēnīšu slimība apsēdusi Eiropas ošus un arī Latvijā šīs koku sugas pastāvēšana ir apdraudēta. Epidēmija plosās jau vairākus gadus, tomēr tās sekas visjūtamākās ir tieši tagad. Piemēram, Slīteres dabas takās oši iet bojā tik strauji, ka jau pavisam drīz šīs populārās tūrisma vietas ainava būs radikāli mainījusies. Zinātnieki uzsver, ka cīnīties ar sēnīti nav iespējams.

Lielās talkas ietvaros iestādītas 5000 jaunas eglītes

Lielās talkas ietvaros iestādītas 5000 jaunas eglītes

Tuvojoties Latvijas Lielajai Talkai, kuras mērķis ir padarīt mūsu valsti par tīrāko un sakoptāko pasaules kartē, 21. aprīlī Tīreļu mežniecībā ar tirdzniecības centra Mols atbalstu tika iestādītas 5 000 jaunas egles 2 hektāru platībā.

Desmit liepas pie Rīgas pils kļuvušas liekas! Pašvaldība grib kokus nocirst

Desmit liepas pie Rīgas pils kļuvušas liekas! Pašvaldība grib kokus nocirst

Desmit liepas – tik daudz koku iecerēts nocirst Rīgas pils laukumā. Šāda rīcība pamatota ar to, ka daļa liepu ir neveselas, bet pārējās traucē pārbūves plāniem, kā arī neatbilst Valsts prezidenta ceremoniju protokola prasībām. Prezidenta kancelejā gan šādu pamatojumu nesaprot, jo koki darbam netraucē.

Iedzīvotāji raizējas, – bērniem draudzīgais Vesetas ielas rajons tiks pārveidots par biroja ēku monstru

Iedzīvotāji raizējas, - bērniem draudzīgais Vesetas ielas rajons tiks pārveidots par biroja ēku monstru 1

Raidījums Bez Tabu saņēmis rūpju pilnu ziņo no Vesetas ielas iedzīvotājiem. Tā ir tā apkārtne Rīgā, kur atrodas daudzi bērnudārzi, skolas un dzīvokļu mājas. Tāpat tur slejas Rietumu bankas ēka. Lēnām šī apkārtne tiek apbūvēta ar augstceltnēm, Skanstes virsotnes atrodas turpat netālu, un, protams, iedzīvotāji ir gatavi protestēt, uzzinot, ka tas ir tikai sākums vērienīgai apbūvei.

Putnu ligzdošanas laikā Latvijā grib ieviest koku izciršanas aizliegumu

Putnu ligzdošanas laikā Latvijā grib ieviest koku izciršanas aizliegumu 2

Ik pavasari tūkstošiem putnu nolemti iznīcībai, tāpēc laikā, kad putni ligzdo, Latvijai vajadzētu ieviest mežizstrādes miera periodu. Tas pasargātu ne tikai retās sugas, bet arī pārējās, tāpēc ornitologi par to iesnieguši iniciatīvu portālā Manabalss.lv. Pretestību izrāda kokrūpnieki, sakot, ka tas radītu miljoniem eiro vērtus zaudējumus.