Mēs izmantojam cookies. Tie mums palīdz Tevi atcerēties! Es saprotu Nesaprotu

KNAB

Gada apskats: Tīrīšana KNAB jeb birojs kā kuģis vētrā

Gada apskats: Tīrīšana KNAB jeb birojs kā kuģis vētrā

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) šogad bijis kā kuģis vētrā – iesaistīts daudzās tiesvedībās, kurās piedzīvoja zaudējumu, piedzīvojis darbinieku atlaišanas, un galu galā – tā vadītāja Jaroslava Streļčenoka pilnvaru termiņa beigas un jauna vadītāja meklējumus…

KNAB priekšnieka vietnieks Roze piepelnās kā instruktors autoskolā; KNAB neiebilst

KNAB priekšnieka vietnieks Roze piepelnās kā instruktors autoskolā; KNAB neiebilst 1

Nākamnedēļ Valsts kancelejas priekšnieks premjeram Mārim Kučinskim, sniegs priekšlikumus, kas būtu maināms KNAB priekšnieka atlasē. Iepriekšējais konkurss beidzās bez rezultāta un neviens no 10 pretendentiem netika pat tālāk par 1.kārtu. Arī līdzšinējais vadītājs Jaroslavs Streļčenoks ne. Galveno korupcijas apkarotāju plānots meklēt arī starp ierindas tiesnešiem, prokuroriem, drošības policijas virsniekiem, kuri iepriekš specifisko prasību dēļ konkursā piedalīties nevarēja. Taču, lai viņi uz šo amatu pretendētu, ir jāgroza likums.

Mainīs KNAB priekšnieka atlases kārtību

Mainīs KNAB priekšnieka atlases kārtību

Lai atrastu jauno Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja vadītāju, premjers Māris Kučinskis uzdevis Valsts kancelejas direktoram Mārtiņam Krieviņam sagatavot priekšlikumus izmaiņu veikšanai KNAB priekšnieka atlases kārtībā.

Mērfija balva šogad piešķirta Latvijas valdībai par nespēju atrisināt konfliktus KNAB

Mērfija balva šogad piešķirta Latvijas valdībai par nespēju atrisināt konfliktus KNAB

Zinātņu akadēmijas Mērfija tituls šogad piešķirts Latvijas valdībai un politiķiem par nespēju atrisināt konfliktu Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB). Savukārt Cicerona balvas saņēmēju vidū šoreiz ir kinorežisors Jānis Streičs un režisors Kirils Serebreņņikovs, kuru darbs novērtēts kā Latvijas sabiedrībai īpaši svarīgs.

KNAB vadība: scenāriji, kā atrast vadītāju – slepeni

KNAB vadība: scenāriji, kā atrast vadītāju - slepeni

Šonedēļ beidzas Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšnieka Jaroslava Streļčenoka pilnvaras. Taču joprojām nav skaidrs, kā tiks atrasts nākamais biroja vadītājs. Vēl tikai tiks vērtēti priekšlikumi, kā rīkoties tālāk. Turklāt tie ir neizpaužami, jo dokuments atzīts par slepenu.

Daļu zaudējumu Vienotība mēģināšot piedzīt no saviem deputātiem

Daļu zaudējumu Vienotība mēģināšot piedzīt no saviem deputātiem

Aģitācijas pārkāpumu dēļ Vienotība zaudējusi valsts finansējumu. Vienotības līderi uzskata, ka KNAB pret viņiem vērsies pārāk bargi, taču – neko darīt! Daļu zaudējumu partija mēģināšot piedzīt no saviem deputātiem, par kuru grēkiem partija tika sodīta. Neoficiāli zināms, ka, piemēram, no Dzintara Zaķa Vienotība varētu mēģināt piedzīt desmit tūkstošus.

Streļčenoks nāk klajā ar šokējošu paziņojumu – KNAB esot piedalījies politiskās spēlītēs; viņa kritiķi to noliedz

Streļčenoks nāk klajā ar šokējošu paziņojumu – KNAB esot piedalījies politiskās spēlītēs; viņa kritiķi to noliedz 1

Jaroslavs Streļčenoks, kura piecu gadu termiņš Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieka amatā beigsies nākamnedēļ uz pārvēlēšanu vairs necer. Bet viņš apņēmies neaiziet klusēdams. Tādēļ šodien viņš sasauca preses konferenci, kurā nāca klajā ar virkni šokējošu paziņojumu – piemēram, slavenā “oligarhu lieta” ir izgāzusies un nākammēnes tiks izbeigta, savukārt Vienotība jau gadiem cenšoties viņu gāzt no amata. Streļčenoka apsūdzības citi gan kategoriski noraida.