Mēs izmantojam cookies. Tie mums palīdz Tevi atcerēties! Es saprotu Nesaprotu

Ķemeru nacionālais parks

Šodien Ķemeru parkā gaidāma Sikspārņu nakts

Šodien Ķemeru parkā gaidāma Sikspārņu nakts

Sestdien, 9. jūlijā, Ķemeru Nacionālajā parkā notiks tradicionālā Sikspārņu nakts, kas jau 15 gadus ir viens no kuplāk apmeklētākajiem vasaras pasākums dabas mīļotāju vidū.

Nekaunība! Kāds skaistajā Ķemeru parkā patvaļīgi izcērt kokus!

Nekaunība! Kāds skaistajā Ķemeru parkā patvaļīgi izcērt kokus! 1

Valsts policijas darbinieki sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldes Pierīgas reģionālās administrācijas vides inspektoriem aizvadītās nedēļas nogalē Ķemeru Nacionālajā parkā (ĶNP) valstij piederošā mežā aizturējuši divus cilvēkus, kuri veica nelikumīgu koku ciršanu.

FOTO: ļaudis brīvdienās “šturmē” Ķemeru purvu

FOTO: ļaudis brīvdienās "šturmē" Ķemeru purvu

Šī nedēļas nogale, kurai ir potenciāls sasniegt kārtējo šī mēneša siltuma rekordu, ir kā radīta pastaigai dabā. Šonedēļ uzmanības centrā ir lielā Ķemeru tīreļa laipa.

Lieliska atpūta pie dabas krūts – brīvdienu ceļvedis

Lieliska atpūta pie dabas krūts – brīvdienu ceļvedis

Meteorologi nedēļas nogalē sola īstu pavasara klātbūtni, kad termometra stabiņš pakāpsies līdz +10 grādu atzīmei. Martam netipiski, vai ne? Tādēļ šis ir īstais laiks, lai gaidītāko gadalaiku sveiktu, esot dabā.

Ķemeru dabas parka apkārtnes iedzīvotāji sūdzas par vilku daudzumu mežos

Ķemeru dabas parka apkārtnes iedzīvotāji sūdzas par vilku daudzumu mežos

Pieci vai divdesmit pieci? Ķemeru nacionālā parka apkārtnes iedzīvotājiem un parka vadībai krasi atšķiras uzskati par vilku daudzumu parkā un draudiem ko tie rada apkārtējiem. Latvijā trešā lielākā nacionālā parka vadība uzskata, ka vilku skaits ir niecīgs un to medības nepieļauj. Taču iedzīvotāji un mednieki satraucas par nokostiem mājdzīvniekiem un uzskata, ka pienācis laiks vilkus izšaut. 

Ķemeru parkā uzfilmē video ar vilkiem

Ķemeru parkā uzfilmē video ar vilkiem

Unikālus kadrus izdevies nofilmēt Ķemeru nacionāla parka darbiniekiem. Filmējot savvaļas zirgus un govis, pamanīti un videoierakstā iemūžināti arī savvaļas vilki. Cik daudz vilku šobrīd mīt Ķemeru parkā un vai tie apdraud arī apmeklētājus?