Mēs izmantojam cookies. Tie mums palīdz Tevi atcerēties! Es saprotu Nesaprotu

Kapi

KAUNS! Rīgas kapsētas slīgst atkritumos – atbildīgajiem brīvdienas!

KAUNS! Rīgas kapsētas slīgst atkritumos - atbildīgajiem brīvdienas! 4

“Tas ir pilnīgi apzināti darīts, lai uz valsts svētkiem cilvēkiem sabojātu garastāvokli,” tā izsakās kāds kungs, kurš svētdien, 20. novembrī, apmeklējis Meža kapus un Raiņa kapus. Uzskata, ka kapsētā atkritumi nav izvesti kopš valsts svētkiem. Konteineri pārpildīti, un atkritumi kopā ar vecajām lapām samesti kaudzēs.

”Absolut Invite” bārmeņu konkursā uzvar ”Mākonis Coctails&Design” pārstāvētā komanda

“Absolut Invite” bārmeņu konkursā uzvar “Mākonis Coctails&Design” pārstāvētā komanda

23.martā, ”Mill Rīga” telpās norisinājās ”Absolut Invite 2017” bārmeņu konkurss, kurā notika cīņa par galveno balvu – iespēju piedalīties ”Absolut Invite” pasaules finālā – Zviedrijā, kā arī gada garumā kļūt par ”Absolut” sadarbības bārmeni, kopā apceļojot pasaules labākos bārus. Sīvā cīņā uzvaru izcīnīja ”Mākonis Coctail&Designe” pārstāvētā komanda, kuras sastāvā bija bārmeņi Rihards Piternieks un Ilmārs Munkevics.

Latvijā top pirmais kolumbārijs – īpašs apbedījumu veids

Latvijā top pirmais kolumbārijs - īpašs apbedījumu veids

Drīzumā tiks pabeigta Latvijā pirmā kolumbārija būve, un šobrīd pēdējie darbi norit Otrajos meža kapos. Lai arī kremācija Latvijā nav populārākais apbedījuma veids, Rīgas kapsētās vietu ir maz, tāpēc jau tagad esot liela iedzīvotāju interese iegādāties nišas vēl nepabeigtajā kolumbārijā.

VIDEO: neskaidrības ap tramvaja līniju pār Lielajiem kapiem

VIDEO: neskaidrības ap tramvaja līniju pār Lielajiem kapiem

Spēkā pieņemas diskusijas par Rīgas vadības iecerēto tramvaja līniju uz Arēnas Rīga apkārtni un šķērso daudzu tautas dižgaru atdusas vietu – Lielos kapus. Dažādu iesaistīto pušu skaidrojumi ir pretrunīgi. Proti, vai sliedes tiks būvētas uz jau esošās Senču ielas, vai arī būs nepieciešama papildu platība, skarot apbedījumus.

Sašutuma vētru izpelnās iecere veidot tramvaja līniju, kas šķērsotu Lielos kapus

Sašutuma vētru izpelnās iecere veidot tramvaja līniju, kas šķērsotu Lielos kapus

Pamatīgu sašutuma vētru izpelnījusies Rīgas domes un Rīgas satiksmes iecere izveidot jaunu tramvaja līniju, kas virzienā uz Skanstes rajonu šķērsotu Lielos kapus. Ieceres pretinieki satraucas, ka pilsētvides attīstības vārdā buldozeri uzraks kapus. Arī satiksmes nozares profesionāļi apšauba šādas tramvaja līnijas par 100 miljoniem eiro lietderību.

Ieauguši nezālēs un nesakopti, tā izskatās Lielie kapi Rīgā

Ieauguši nezālēs un nesakopti, tā izskatās Lielie kapi Rīgā

Neiepriecinošo situāciju maz pamazām cenšas mainīt brīvprātīgo apvienība Lielo kapu draugi.  Talcinieki akcentē, ka Lielajos kapos apbedītas daudzas Latvijai nozīmīgas personības, kuru atdusas vietas iet bojā, ieaugušas nezālēs un krūmos.

“Krācoša daiļava” pēc kapu apzagšanas iesnaužas turpat aiz krūmiņiem

"Krācoša daiļava" pēc kapu apzagšanas iesnaužas turpat aiz krūmiņiem

Austot rīta gaismai, kāda Vecmīlgrāvja iedzīvotāja devusies savās ikdienas gaitās, kad, tuvojoties vietējiem kapiem, iztālēm pamanījusi aizdomīgu rosību. Rūpīgāk ieskatoties teritorijā, atklājies, ka starp kapu kopiņām ložņā kāds stāvs, savukārt vēl pēc mirkļa kļuvis skaidrs, ka tas plūc ziedus un ko ņem no kapu kopiņām.

Ņem vērā! Mirušos mājdzīvniekus nedrīkst apbedīt mežā vai dārzā

Ņem vērā! Mirušos mājdzīvniekus nedrīkst apbedīt mežā vai dārzā 16

Mājdzīvniekus, kas devušies uz citiem medību laukiem, likums liedz apbedīt piemājas dārziņā vai pat sev piederošā mežā. Ik gadu Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) par to soda vairākus dzīvnieku īpašniekus, un naudas sodi ir visai iespaidīgi – ja pārkāpums izdarīts atkārtoti, var piespriest līdz pat 700 eiro sodu.