Mēs izmantojam cookies. Tie mums palīdz Tevi atcerēties! Es saprotu Nesaprotu

Kapi

Vai zināji? Ultravioletie stari – tas ir negantākais ādas ienaidnieks

Vai zināji? Ultravioletie stari - tas ir negantākais ādas ienaidnieks 1

Tuvojoties vasarai, aizvien biežāk uzturamies ārpus telpām un lutinām sevi ar saules gaismu un siltumu. Saule sniedz mums enerģiju, palīdz organismam ražot pietiekami daudz D vitamīna un stiprina imūnsistēmu, taču ir ļoti svarīgi izprast arī saules staru negatīvos efektus, pievērst uzmanību mūsu ādas veselībai un sauļoties atbildīgi.

Pareiza ādas kopšana vasarā nozīmē skaistu ādu visu gadu

Pareiza ādas kopšana vasarā nozīmē skaistu ādu visu gadu 2

Kamēr mums vasara ir brīvdienu, izklaides un dažādu citu baudu laiks, mūsu ādai šī sezona ir īstākais izaicinājums. Vai tev jau ir skaidrs, kādi pasākumi būtu jāveic un kas jāzina, lai gada karstākais un skaistākais laiks neradītu nevajadzīgus apgrūtinājumus un neērtības?

KAUNS! Rīgas kapsētas slīgst atkritumos – atbildīgajiem brīvdienas!

KAUNS! Rīgas kapsētas slīgst atkritumos - atbildīgajiem brīvdienas! 4

“Tas ir pilnīgi apzināti darīts, lai uz valsts svētkiem cilvēkiem sabojātu garastāvokli,” tā izsakās kāds kungs, kurš svētdien, 20. novembrī, apmeklējis Meža kapus un Raiņa kapus. Uzskata, ka kapsētā atkritumi nav izvesti kopš valsts svētkiem. Konteineri pārpildīti, un atkritumi kopā ar vecajām lapām samesti kaudzēs.

Latvijā top pirmais kolumbārijs – īpašs apbedījumu veids

Latvijā top pirmais kolumbārijs - īpašs apbedījumu veids

Drīzumā tiks pabeigta Latvijā pirmā kolumbārija būve, un šobrīd pēdējie darbi norit Otrajos meža kapos. Lai arī kremācija Latvijā nav populārākais apbedījuma veids, Rīgas kapsētās vietu ir maz, tāpēc jau tagad esot liela iedzīvotāju interese iegādāties nišas vēl nepabeigtajā kolumbārijā.

VIDEO: neskaidrības ap tramvaja līniju pār Lielajiem kapiem

VIDEO: neskaidrības ap tramvaja līniju pār Lielajiem kapiem

Spēkā pieņemas diskusijas par Rīgas vadības iecerēto tramvaja līniju uz Arēnas Rīga apkārtni un šķērso daudzu tautas dižgaru atdusas vietu – Lielos kapus. Dažādu iesaistīto pušu skaidrojumi ir pretrunīgi. Proti, vai sliedes tiks būvētas uz jau esošās Senču ielas, vai arī būs nepieciešama papildu platība, skarot apbedījumus.

Sašutuma vētru izpelnās iecere veidot tramvaja līniju, kas šķērsotu Lielos kapus

Sašutuma vētru izpelnās iecere veidot tramvaja līniju, kas šķērsotu Lielos kapus

Pamatīgu sašutuma vētru izpelnījusies Rīgas domes un Rīgas satiksmes iecere izveidot jaunu tramvaja līniju, kas virzienā uz Skanstes rajonu šķērsotu Lielos kapus. Ieceres pretinieki satraucas, ka pilsētvides attīstības vārdā buldozeri uzraks kapus. Arī satiksmes nozares profesionāļi apšauba šādas tramvaja līnijas par 100 miljoniem eiro lietderību.

Ieauguši nezālēs un nesakopti, tā izskatās Lielie kapi Rīgā

Ieauguši nezālēs un nesakopti, tā izskatās Lielie kapi Rīgā

Neiepriecinošo situāciju maz pamazām cenšas mainīt brīvprātīgo apvienība Lielo kapu draugi.  Talcinieki akcentē, ka Lielajos kapos apbedītas daudzas Latvijai nozīmīgas personības, kuru atdusas vietas iet bojā, ieaugušas nezālēs un krūmos.

“Krācoša daiļava” pēc kapu apzagšanas iesnaužas turpat aiz krūmiņiem

"Krācoša daiļava" pēc kapu apzagšanas iesnaužas turpat aiz krūmiņiem

Austot rīta gaismai, kāda Vecmīlgrāvja iedzīvotāja devusies savās ikdienas gaitās, kad, tuvojoties vietējiem kapiem, iztālēm pamanījusi aizdomīgu rosību. Rūpīgāk ieskatoties teritorijā, atklājies, ka starp kapu kopiņām ložņā kāds stāvs, savukārt vēl pēc mirkļa kļuvis skaidrs, ka tas plūc ziedus un ko ņem no kapu kopiņām.

Ņem vērā! Mirušos mājdzīvniekus nedrīkst apbedīt mežā vai dārzā

Ņem vērā! Mirušos mājdzīvniekus nedrīkst apbedīt mežā vai dārzā 16

Mājdzīvniekus, kas devušies uz citiem medību laukiem, likums liedz apbedīt piemājas dārziņā vai pat sev piederošā mežā. Ik gadu Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) par to soda vairākus dzīvnieku īpašniekus, un naudas sodi ir visai iespaidīgi – ja pārkāpums izdarīts atkārtoti, var piespriest līdz pat 700 eiro sodu.

Rīgā un Jūrmalā uzdarbojas sektanti vai huligāni – rok vaļā kapus

Rīgā un Jūrmalā uzdarbojas sektanti vai huligāni - rok vaļā kapus

Sektanti, huligāni vai vienkārši cilvēki, kuriem nekas nav svēts? Rīgā un Jūrmalā parādījušies kapu apgānītāji. Kapu kopiņas pilnībā vai daļēji atraktas, un nevienam nav ne jausmas, ko racēji meklējuši, – kaulus, zeltu vai vienkārši vien sev saprotamu gandarījumu.

Vandaļi izdemolē Ivana kapus ”Maskačkā”

Vandaļi izdemolē Ivana kapus ''Maskačkā''

Rīgā Maskavas forštatē Ivana kapos uzdarbojušies vandaļi, kuri nakts laikā ar kājām spēruši pa pieminekļiem un sagāzuši tos uz kapu kopiņām. Viena no cietušajām kapu kopējām policiju gaidījusi divas stundas un turpmāk droši vien gaidīs vēl ilgāk, jo šādus noziegumus atklāt ir ļoti grūti. Ja nu vienīgi ar vērīgu aculiecinieku palīdzību.