Mēs izmantojam cookies. Tie mums palīdz Tevi atcerēties! Es saprotu Nesaprotu

Jānis Zariņš

Uz XII Jaunatnes dziesmu un deju svētkiem pulcēsies 40 000 Igaunijas jauniešu

Uz XII Jaunatnes dziesmu un deju svētkiem pulcēsies 40 000 Igaunijas jauniešu

Mēdz sacīt, ka latvieši ir liela dziedātāju tauta. Tomēr ar bagātīgām tradicionālo dziesmu un deju tradīcijām var lepoties arī mūsu ziemeļu kaimiņi igauņi. Līdzīgi kā Latvijā Igaunijā dziesmu un deju svētki norisinās ik pēc pieciem gadiem. Savukārt šovasar Tallinas lielākajās estrādēs jau 12. reizi noritēs arī Jaunatnes dziesmu un deju svētki, kas pulcēs tieši jaunākās paaudzes korus un deju kolektīvus no visas Igaunijas.

Fiktīvos lauksaimniecības tehnikas darījumos no zemniekiem izkrāpti vairāk nekā 40 000 eiro

Fiktīvos lauksaimniecības tehnikas darījumos no zemniekiem izkrāpti vairāk nekā 40 000 eiro 4

Krāpnieku slazdos iekritušas vairākas zemnieku saimniecības, kas fiktīviem tirgotājiem par lauksaimniecības tehniku pārskaitījušas vairākus desmitus tūkstošus latu. Noziedznieki internetā piedāvāja pārdot traktorus un citu tehniku, kuras tiem nemaz nav un saņēma avansa maksājumus. Policija sākusi kriminālprocesu, tikmēr lauksaimnieku organizācijas aicina zemniekus nebūt lētticīgiem.

VIDEO! Dainu kalna pakājē daudzina sauli, krāso olas un sit podus

VIDEO! Dainu kalna pakājē daudzina sauli, krāso olas un sit podus

Tie, kuri otrās Lieldienas vēlējās svinēt pagāniskās tradīcijās, varēja doties uz Turaidu. Dainu kalnu pakājē ar dziesmām tika daudzināta saule, krāsotas un ripinātas olas un sisti podi. Nedaudz skumīgu pasākumu padarīja sēru vēsts – mūžībā aizgājis Dainu kalna akmens skulptūru autors, tēlnieks Indulis Ranka.

Ar trim restaurētiem mikroautobusiem “Latvija” atkārtos 1977. gada ekspedīciju uz Vladivostoku

Ar trim restaurētiem mikroautobusiem "Latvija" atkārtos 1977. gada ekspedīciju uz Vladivostoku

Antīko automobiļu kluba aktīvisti nolēmuši atkārtot 40 gadus senu ekspedīciju un ar trim mikroautobusiem Latvija doties no Liepājas uz Vladivostoku. Ekspedīciju “No okeāna līdz okeānam” plānots veikt mēneša laikā, pa ceļam piestājot vairākās Krievijas pilsētās. Tur tiks apciemoti Sibīrijā mītošie latvieši, un popularizēta Latvija un Rīgas motormuzejs.