Mēs izmantojam cookies. Tie mums palīdz Tevi atcerēties! Es saprotu Nesaprotu

Jānis Zariņš

Eksperti jaunajā gadā prognozē Krievijas un ASV attiecību saasināšanos

Eksperti jaunajā gadā prognozē Krievijas un ASV attiecību saasināšanos

Lai gan Krievija ar atbildes soļiem ASV vēl vilcinās, eksperti ir pārliecināti, ka Kremlis parādā nepaliks un tas ir tikai laika jautājums. Visticamāk, Vladimirs Putins nogaida līdz Obamas vietu ASV Baltajā namā ieņems Tramps. Krievu cerības, ka Tramps attiecībās ar Krieviju varētu būt pielaidīgāks, gan ir mazas. Putinam paustās simpātijas drīzāk bija tikai viņa priekšvēlēšanu retorika.

Matemātiķis Andris Ambainis atzīts par Eiropas gada cilvēku!

Matemātiķis Andris Ambainis atzīts par Eiropas gada cilvēku!

Iedzīvotāju balsojumā par šā gada Eiropas cilvēku Latvijā atzīts kvantu fiziķis un matemātiķis Andris Ambainis. Bez viņa pirmajā trijniekā bija iekļuvis arī “Mikrotīkls” līdzīpašnieks Arnis Riekstiņš un kultūras ministre Dace Melbārde.

80 cilvēku konkurencē izraudzīta jaunā ”Latvenergo” padome

80 cilvēku konkurencē izraudzīta jaunā ''Latvenergo'' padome

Uzņēmums ”Latvenergo” atkal ticis pie padomes. Par tās priekšsēdētāju izraudzīts  bijušais baņķieris Andris Ozoliņš, bet pārējo 4 valdes locekļu vidū ir arī dzelzceļa projekta ”Rail Baltic” kūrētāja Baiba Rubesa un bijušais Komercbanku asociācijas prezidents Mārtiņš Bičevskis.

Vai nepilsoņu bērniem automātiski jāpiedzimst par latviešiem?

Vai nepilsoņu bērniem automātiski jāpiedzimst par latviešiem?

Pēdējās nedēļās aktualizēts jautājums par pilsonības automātisku piešķiršanu nepilsoņu bērniem. Valsts prezidents Raimonds Vējonis novembra beigās pavēstīja, ka ir jābeidz radīt aizvien jaunus neesošas valsts (PSRS) pilsoņus. Nu uz nepieciešamību šo jautājumu risināt norādīts arī Eiropadomes ziņojumā par cilvēktiesībām Latvijā, kurā mūsu valsts gan slavēta par rietumu standartu ieviešanu, gan arī pelta par nozīmīgiem trūkumiem, kuru ieviešanā jāpieliek pūles.

Kučinska piedāvātās nodokļu izmaiņas liks mikrouzņēmumiem “savilkt jostas”

Kučinska piedāvātās nodokļu izmaiņas liks mikrouzņēmumiem "savilkt jostas"

Tūkstošiem uzņēmēju jauno gadu gaida ar neziņu. Kaut valdības vadītājs apgalvo, ka steigā labotie likumi uzņēmēju situāciju atvieglos, lielāki mikrouzņēmumi tomēr piedzīvos ievērojamus zaudējumus un tiem nākas steidzami koriģēt biznesa plānus. To vidū ir siernīca ”Soira” Ādažos, kam jaunā regulējuma dēļ nodokļos būs jāmaksā par pieciem tūkstošiem eiro vairāk un rodas grūtības Eiropas fondu projekta īstenošanā.