Mēs izmantojam cookies. Tie mums palīdz Tevi atcerēties! Es saprotu Nesaprotu

Jānis Zariņš

Ar trim restaurētiem mikroautobusiem “Latvija” atkārtos 1977. gada ekspedīciju uz Vladivostoku

Ar trim restaurētiem mikroautobusiem "Latvija" atkārtos 1977. gada ekspedīciju uz Vladivostoku

Antīko automobiļu kluba aktīvisti nolēmuši atkārtot 40 gadus senu ekspedīciju un ar trim mikroautobusiem Latvija doties no Liepājas uz Vladivostoku. Ekspedīciju “No okeāna līdz okeānam” plānots veikt mēneša laikā, pa ceļam piestājot vairākās Krievijas pilsētās. Tur tiks apciemoti Sibīrijā mītošie latvieši, un popularizēta Latvija un Rīgas motormuzejs.

Vai zināji? Ultravioletie stari – tas ir negantākais ādas ienaidnieks

Vai zināji? Ultravioletie stari - tas ir negantākais ādas ienaidnieks

Tuvojoties vasarai, aizvien biežāk uzturamies ārpus telpām un lutinām sevi ar saules gaismu un siltumu. Saule sniedz mums enerģiju, palīdz organismam ražot pietiekami daudz D vitamīna un stiprina imūnsistēmu, taču ir ļoti svarīgi izprast arī saules staru negatīvos efektus, pievērst uzmanību mūsu ādas veselībai un sauļoties atbildīgi.

Pareiza ādas kopšana vasarā nozīmē skaistu ādu visu gadu

Pareiza ādas kopšana vasarā nozīmē skaistu ādu visu gadu 2

Kamēr mums vasara ir brīvdienu, izklaides un dažādu citu baudu laiks, mūsu ādai šī sezona ir īstākais izaicinājums. Vai tev jau ir skaidrs, kādi pasākumi būtu jāveic un kas jāzina, lai gada karstākais un skaistākais laiks neradītu nevajadzīgus apgrūtinājumus un neērtības?

”Elfu vienība” internetā atmaskos Krievijas “troļļu” propagandu

''Elfu vienība" internetā atmaskos Krievijas "troļļu" propagandu

Ņemot vērā Lietuvas pieredzi, arī Latvijā tiek veidota domubiedru grupa, kura internetā būtu gatava cīnīties ar Krievijas izvērsto informatīvo karu. Tā sauktās ”elfu vienības” galvenais mērķis būtu palīdzēt sabiedrībai atpazīt tā saukto ”troļļu” izplatīto dezinformāciju. ”Elfu” brigāde veidojas no brīvprātīgajiem – interesi piedalīties jau izrādījuši aptuveni divsimt cilvēku.

Lēmumu par Lielo kapu pirkšanu valdība nolemj atlikt

Lēmumu par Lielo kapu pirkšanu valdība nolemj atlikt

Rīgas ”Lielo kapu draugiem” šodien izdevās pārliecināt valdību, ka jautājumu par kapu teritorijas iegādi valsts īpašumā vēl vajadzētu apsvērt, nevis šo iespēju noraidīt. ”Kapu draugi” uzskata, ka Rīgas dome objektam būtu slikts saimnieks, tāpēc biedrības pārstāvji ministrus centās pārliecināt, ka valstij būtu jāizmanto pirmpirkuma tiesības.

Valdība nolemj likvidēt RPIVA

Valdība nolemj likvidēt RPIVA

Mēnešiem garās diskusijas par Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas likvidēšanu šodien noslēgušās. Valdība šodien nolēma augstskolu ar 1. oktobri likvidēt.

Būvnieki satraukti par topošajiem būvniecības regulējuma grozījumiem

Būvnieki satraukti par topošajiem būvniecības regulējuma grozījumiem

Jaunais būvniecības likums uz to liktās cerības nav attaisnojis – kopš grozījumu spēkā stāšanās jebkuri ar būvniecību saistīti jautājumi kļuvuši daudz piņķerīgāki un birokrātiskāki. Lai brāķi labotu, jau tuvākajā laikā likumā tiks veikti labojumi. Tikmēr būvnieki apgalvo, ka būvniecības kvalitāte aizvien uzlabojas – Zolitūdes traģēdija visai nozarei bijusi skarba mācība – konstrukciju drošībai tiekot pievērsta pastiprināta uzmanība.

Lielvārdes Aviācijas bāzē atklātas jaunas kazarmas

Lielvārdes Aviācijas bāzē atklātas jaunas kazarmas

Sabiedroto spēkiem, kas dien Lielvārdes militārajā bāzē, uzceltas jaunas kazarmas. Modernā ēka šodien tika svinīgi atklāta, un tajā jau ievākušies pirmie iemītnieki. Projekts, kas tika īstenots rekordātrā tempā, ir būtisks turpinājums bāzes attīstībai. 

Tuvākajās dienās Daugavā varētu sākties pamatīgi plūdi

Tuvākajās dienās Daugavā varētu sākties pamatīgi plūdi

Pēdējās dienās uzsnigušais sniegs un tam sekojošais atkusnis rada pamatīgus plūdu draudus Daugavā. Vairākās vietās jau izveidojušies milzīgi ledus vižņu sastrēgumi. Ar bažām tiek novērota situācija Daugavpilī, kur strauji cēlies ūdens līmenis – līdz kritiskajai atzīmei vairs palikuši tikai 10 centimetri.