Mēs izmantojam cookies. Tie mums palīdz Tevi atcerēties! Es saprotu Nesaprotu

Jāņi

Moderno Līgo ticējumu konkurss ir noslēdzies!

Moderno Līgo ticējumu konkurss ir noslēdzies!

Kā tas nākas, ka Jāņos gandrīz vienmēr gāž kā ar spaiņiem vai vēl ļaunāk – bez ziemas jakas neiztikt? Ko darīt, lai būtu vairāk saules, vairāk alus, siera, svētku sajūtas un paparžu? Iesūti savus ieteikumus jeb ticējumus mūsdienu versijā vai piezvani uz radio STAR FM Zoopastu plkst. 9.45 un saņem 30 eiro dāvanu karti no restorāniem Vairāk Saules īsteni labam noskaņojumam Jāņos, pēcjāņos un ne tikai.

Tavi gardākie Līgosvētki! Izveido pats savu šašlika iesmu un saņem gardumu grozu no “Spilva”

Tavi gardākie Līgosvētki! Izveido pats savu šašlika iesmu un saņem gardumu grozu no "Spilva" 15

Ar straujiem soļiem tuvojas vieni no gada gaidītākajiem svētkiem – Jāņi! Šie svētki bez alus, siera, vainagiem, ozola zariem, rudzupuķēm un gaļas nemaz nav iedomājami! Raidījums Bez Tabu un “Spilva” Tevi izaicina – izveido savu īpašo un gardo šašlika iesmu un parādi draugiem, kāds šašliks Tev vislabāk garšo, lai viņi, savukārt, svētkos Tevi varētu pārsteigt!

”Rīdzinieki vispār nav nekādi cilvēki!” – atpazīsti šo, kā arī citus latviešu kino citātus un laimē balvu!

“Rīdzinieki vispār nav nekādi cilvēki!” – atpazīsti šo, kā arī citus latviešu kino citātus un laimē balvu! 14

Kas teica, ka latviešiem nav humora izjūtas? Latviešu kino pierāda pretējo! Mūsu filmas ir ne tikai asprātīgas un jokiem bagātas, bet  arī piesātinātas ar domu graudiem un vērtīgām atziņām. Daudzas no tām pelnīti iegājušas tautas mutvārdu folklorā. Pārbaudi, cik labi orientējies latviešu kino klasikā, pareizi atbildot uz visiem divpadsmit jautājumiem!

Toreiz un tagad – vietas, kur tapušas “Limuzīna Jāņu nakts krāsā” ainas

Toreiz un tagad - vietas, kur tapušas "Limuzīna Jāņu nakts krāsā" ainas 6

Raiskuma pagasta Biekas ir mājas, kurās pirms 35 gadiem tika filmēta leģendārā filma Limuzīns Jāņu nakts krāsā. Lai gan latviešu tautas izpratnē mājai ir gluži vai kultūrvēsturisks statuss, tā ir privātmāja un par tās sakopšanu jārūpējas tās saimniekiem. Maija Vegnere, kura bijusi klāt arī filmas uzņemšanā, atzīst, ka 150 gadus vecā būve prasa nemitīgus ieguldījumus, pašiem to uzturēt kļūst arvien sarežģītāk. Kādus risinājumus piedāvā novada dome, ko vēlas saimnieki un, kā pašlaik izskatās vietās, kas pazīstamas teju vai katram, kurš redzējis Streiča filmu?

FOTO: Uzstādīts jauns rekords! Pasākums Līgosim krastmalā pulcējis vismaz 80 000 cilvēku

FOTO: Uzstādīts jauns rekords! Pasākums Līgosim krastmalā pulcējis vismaz 80 000 cilvēku

Jau tradicionāli Rīgā Līgo svētkus svin 11. novembra krastmalā. Šogad pasākumā “Līgosim krastmalā!” apmeklētāji varēja noskatīties gan muzikālu uzvedumu „Reiz Jāņu naktī”, gan vērot un līdzi dzīvot dejotājiem uzvedumā “Īsa bija Jāņu nakts”, kā arī lustēties zaļumballē kopā ar grupu “Apvedceļš”, baudot svētku mielastu, omulību pie ugunskuriem un izzinot Līgo nakts tradīcijas.

Uztura speciāliste: lai pagatavotu izcilu šašliku, jāzina 4 lietas

Uztura speciāliste: lai pagatavotu izcilu šašliku, jāzina 4 lietas

Kā jau vienmēr, viena no neatņemamām svētku galda sastāvdaļām ir cepta gaļa. Tās gatavošana uz atklātas uguns ir sena kā pasaule, tomēr, lai pārsteigtu Jāņa bērnus ar izcilu šašliku, ir jāņem vērā daži noteikumi. Rimi Gardēži komandas uztura speciāliste Inga Pūce ir pārliecināta, ka izcili garda šašlika pagatavošana balstās uz četriem pīlāriem, kur katram ir būtiska nozīme procesā.

Mīti un patiesības par auglības uzlabošanu Līgo vakarā

Mīti un patiesības par auglības uzlabošanu Līgo vakarā

Vasaras saulgrieži jeb Jāņi latviešiem ir īpašs laiks, kad labākas nākotnes vārdā ieteicams veikt maģiskas darbības. Saskaņā ar senču ticējumiem, Jāņu svinēšana cieši saistīta ar Saules un auglības kultu, tāpēc teju visas Jāņu vakara izdarības un rituāli ir orientēti uz auglības vairošanu, cieši sasaistot dabas un cilvēka auglību kā veselīgas un labklājīgas dzīvesziņas pamatu, kas cilvēkam nepieciešams dzimtas turpināšanai.

Vai Jāņos jāģērbj tautastērps? Atbild folkloriste Janīna Kursīte

Vai Jāņos jāģērbj tautastērps? Atbild folkloriste Janīna Kursīte

Ar katru gadu kļūst arvien vairāk to līgotāju, kas ar lepnumu paziņo: “Es šogad ģērbšu savu tautastērpu!” Līgosvētku svinēšana un tradicionālie rituāli norisinās tikai un vienīgi brīvā dabā, tādēļ rodas jautājums, vai tiešām savas goda drēbes senatnē mūsu senči atļāvās tik vieglprātīgi sasmērēt, piemēram, lecot pār ugunskuru.