Mēs izmantojam cookies. Tie mums palīdz Tevi atcerēties! Es saprotu Nesaprotu

Ilze Vēbere

Lepēna un Makrons televīzijas debatēs apmainās ar apvainojumiem un rupjībām

Lepēna un Makrons televīzijas debatēs apmainās ar apvainojumiem un rupjībām

Asas viedokļu sadursmes un skarbi apvainojumi izskanēja noslēdzošajās debatēs starp Francijas prezidenta amata kandidātiem Emanuelu Makronu un Marinu Lepēnu. Debatēm vajadzēja kalpot par iespēju pārliecināt vēl neizlēmušos vēlētājus, taču tā vietā iedzīvotājiem nācās noskatīties rupjā diskusijā. Pēdējās socioloģiskās aptaujas liecina, ka pārliecinošā vadībā izvirzījies Makrons.

Ārsti mudina sievietes pārbaudīt veselību pat tad, ja nav nekādu aizdomu par krūts vēzi

Ārsti mudina sievietes pārbaudīt veselību pat tad, ja nav nekādu aizdomu par krūts vēzi

Sievietes joprojām kūtri izmanto valsts apmaksāto iespēju bez maksas pārbaudīt krūtis, lai varētu savlaicīgi konstatēt vēzi. Ārsti norāda, ka agrīna slimības noteikšana ir būtisks nosacījums, lai pilnvērtīgi izveseļotos. Tomēr labā ziņa ir tāda, ka pamazām pieaug to pacienšu skaits, kas pie ārsta nonāk laikus. Šonedēļ sākta ikgadējā kampaņa, kas atgādina pārbaudīt krūts veselību.

“Ienaidnieks mums tuvojas no šīs puses. No šīm pozīcijām mēs izveidojām šķēršļus” – VIDEO no mācībām Ādažos

"Ienaidnieks mums tuvojas no šīs puses. No šīm pozīcijām mēs izveidojām šķēršļus" - VIDEO no mācībām Ādažos

Militārās mācības “Summer Shield 14” Ādažos norit jau vairāk nekā nedēļu, un trešdien, 26. aprīlī, plašākai publikai NATO karavīri atrādīja upes šķērsošanu apdraudējuma gadījumā, pretuzbrukumu ienaidniekam, kā arī medicīnisko evakuāciju. Mācībās karavīriem jāiztēlojas, ka viss notiek reālos apdraudējuma apstākļos, tāpat arī mainīgie pavasara laikapstākļi treniņu neatviegloja.

Valdība atmet ieceri atcelt samazināto PVN medikamentiem

Valdība atmet ieceri atcelt samazināto PVN medikamentiem

Nodokļu un veselības aprūpes reformas un, visticamāk, vairs netiks apsvērts priekšlikums atcelt medikamentiem samazināto pievienotās vērtības nodokli. Lai gan šādi varētu iegūt papildu līdzekļus veselības aprūpei, pret nodokļa likmes palielināšanu iebilda gan mediķi, gan farmācijas nozare. Jāpiebilst priekšlikumu, kur naudu iegūt – pagaidām nav.

Lielbritānija neatteiksies no Gibraltāra bez tā piekrišanas

Lielbritānija neatteiksies no Gibraltāra bez tā piekrišanas

”Brexit” sarunās strīdus izraisījis jautājums par Gibraltāra piederību. Izmantojot izdevību, Spānija iecerējusi atgūt suverenitāti pār šo britu aizjūras teritoriju – saspīlējums šīs pussalas sakarā starp abām valstīm valda jau 300 gadus. Lielbritānija no savas teritorijas negrasās atteikties, Spānijas iecere saniknojusi arī pašu strīdus ābolu.

Apstiprināts Vācijā atrastās Lietuvas neatkarības deklarācijas autentiskums

Apstiprināts Vācijā atrastās Lietuvas neatkarības deklarācijas autentiskums

Vēsturiskais atradums Berlīnē ir autentisks – Vācijas arhīvā atrastā Lietuvas valsts neatkarības atjaunošanas deklarācija patiešām ir īsta. Retais dokuments nācis kā dāvana mūsu kaimiņiem uz simtgadi, un vēsturnieki jau berzē rokas nepacietībā, kad to varēs izpētīt. Abu valstu Ārlietu ministrijas pašlaik strādā pie tā, lai atradumu nogādātu atpakaļ Lietuvā.

VIDEO! Arī Rīgā aktivizējušies kūlas dedzinātāji

VIDEO! Arī Rīgā aktivizējušies kūlas dedzinātāji

Līdz ar pavasari sākuši uzdarboties kūlas dedzinātāji. Ugunsdzēsēji ik dienu visā Latvijā saņem vairākus desmitus izsaukumu. Ceturtdien, 30. martā, kūlas dedzinātāju izraisīts ugunsgrēks dzēsts arī Rīgā, Ulbrokas ielā.

Līdaka: Cirkā cilvēks nepamatoti uzkundzējies par dzīvnieku karali

Līdaka: Cirkā cilvēks nepamatoti uzkundzējies par dzīvnieku karali 1

Lielas kaislības radījis likumprojekts, kas aizliegtu savvaļas dzīvnieku izmantošanu cirkā. Saeimas Tautsaimniecības komisija pagājušajā nedēļā šo ieceri neatbalstīja, tāpēc dzīvnieku aizstāvji šo ceturtdien, kad likumprojektu plānots skatīt parlamenta sēdē, deputātus grasās sagaidīt ar protesta plakātiem rokās.

Kuras ir pelnošākās un mazāk pelnošās profesijas? Skaties salīdzinājumu!

Kuras ir pelnošākās un mazāk pelnošās profesijas? Skaties salīdzinājumu! 3

Lēni, bet vidējā alga pērn ir augusi. Pielikums atalgojumiem bijis visās nozarēs strādājošajiem, taču atšķirība starp pelnošajām un mazāk pelnošajām profesijām aizvien ir milzīga – gandrīz pustūkstotis eiro. Ekonomisti prognozē, ka arī turpmākajos gados algas turpinās pieaugt, taču tas var būt arī pārāk neizjūtami, jo celsies arī pārtikas cenas.