Mēs izmantojam cookies. Tie mums palīdz Tevi atcerēties! Es saprotu Nesaprotu

Hiphops Latvijā

Jaunais reperis Dante iestājas pret naudas, vieglprātīga dzīvesveida un apreibinošu vielu slavināšanu hiphopā

Jaunais reperis Dante iestājas pret naudas, vieglprātīga dzīvesveida un apreibinošu vielu slavināšanu hiphopā 5

Uz vasaras lielāko hiphopa un repa rīmju cīņu “Summer Rap Battle” pusfinālu pošas bijušais engurietis, tagad rīdzinieks Mārtiņš Bruņenieks, kurš Latvijas repa lauciņā sevi pieteicis ar skatuves vārdu Dante. Jaunais reperis, kurš pirms nedēļas rīmju cīņu pasākumā piedzīvoja pirmo uzstāšanos publikas priekšā, novērojis vispārējo hiphopa vulgarizēšanos. Viņš ir apņēmies situāciju labot.

Beidzot arī Jūrmalai sava repa zvaigzne – Stīvens jeb #Y#B

Beidzot arī Jūrmalai sava repa zvaigzne – Stīvens jeb #Y#B 27

Jaunais reperis #Y#B, īstajā vārdā Stīvens Lisovs, no Jūrmalas ir vienīgais no vasaras lielāko hiphopa un repa rīmju cīņu ”Summer Rap Battle” dalībniekiem, kurš uzstājies svešvalodā. Arī pusfinālam jūrmalnieks gatavo ko īpašu. ”Varbūt uzstāšos divās vai pat trijās valodās – latviešu, krievu un angļu,” portālam Skaties.lv atklāj jaunais mūziķis.

Kandavas hiphoperis Elements izlaiž riktīgu repa ”lovsongu”

Kandavas hiphoperis Elements izlaiž riktīgu repa “lovsongu” 8

Jaunais repa izpildītājs Elements, īstajā vārdā Oskars Oinass, kurš plašāku atpazīstamību iemantoja, piesakoties vasaras lielākajām hiphopa un repa rīmju cīņām ”Summer Rap Battle”, pāris dienas pēc tam, kad paziņoja par pēkšņo izstāšanos no ”batla”, izdevis romantisku dziesmu.

Uz rīmju cīņām pošas jaunais hiphoperis Klebah, kurš reiz apņēmās pārmācīt Neidu

Uz rīmju cīņām pošas jaunais hiphoperis Klebah, kurš reiz apņēmās pārmācīt Neidu 10

”Ar ambīcijām var tikt tālāk nekā ar talantu,” pārliecināts jaunais hiphoperis Dāvis Bērzlaps. Ar skatuves vārdu Klebah 21 gadu vecais mūziķis jau 9. jūnijā izmēģinās spēkus vasaras lielākajās repa un hiphopa rīmju cīņās ”Summer Rap Batle”. Cita starpā viņš ir viens no kompānijas, kas savulaik ar speciālu skaņdarbu centās ierādīt vietu pazīstamajam reperim Neidam.

Ķirurgs no Valmieras skarbi kritizē pašmāju jauno reperu tukšās rīmes

Ķirurgs no Valmieras skarbi kritizē pašmāju jauno reperu tukšās rīmes 27

”Ar repošanu nodarbojos ne atpazīstamības, ne arī kādu citu labumu vai sliktumu dēļ,” portālam Skaties.lv atzīst jaunpienācējs repa lauciņā Edys Blīkšķis, kurš vasaras lielākajās repa un hiphopa rīmju cīņu ”Summer Rap Battle” otrajā raundā 9. jūnijā izvēlējies startēt ar skatuves vārdu Ķirurgs. Viņš akcentē, ka ne katrs, kurš izšķiras ar draudzeni, ir cienīgs saukties par reperi. Pēc viņa domām, starp pašmāju reperiem šo vārdu tiesīgi nest vien uz vienas rokas pirkstiem saskaitāmi šīs ”frontes” pārstāvji.

Teilors pauž publisku fui visiem, kuri rīmju cīņās repoja no telefona

Teilors pauž publisku fui visiem, kuri rīmju cīņās repoja no telefona 6

Vasaras lielāko repa un hiphopa rīmju cīņu ”Summer Rap Battle” atklāšanā pagājušajā nedēļas nogalē vairāki reperi deva priekšroku uzstāšanās laikā ”pieturēties” pie telefona. Nosodījumu šādai rīcībai paudis arī viens no rīmju cīņu pirmās kārtas favorītiem – siguldietis Teilors, kuru pēc uzstāšanās jau vairāki kolēģi paspējuši krietni saslavēt.

Bacis par “batlu” pret Teiloru: Tā bija draudzības cīņa

Bacis par "batlu" pret Teiloru: Tā bija draudzības cīņa 3

Vasaras lielāko repa un hiphopa rīmju cīņu “Summer Rap Battle” atklāšanā 2. jūnijā Vecrīgas bārā “Paldies Latiņam” par spraigāko dueli parūpējās saldenieks Bacis un siguldietis Teilors, kurš šajā ”batlā” izrādījās vismaz galvas tiesu pārāk. Taču zināmais Saldus reperis Bacis uz notikumu atskatās bez rūgtuma.

Iepazīsties! Latvijas galvenā repa meitene: “Summer Rap Battle” vadītāja Viņa

Iepazīsties! Latvijas galvenā repa meitene: "Summer Rap Battle" vadītāja Viņa

Meitene, kas pēdējā laikā redzama gan uzstājamies kopā ar grupu “Bandmaster”, gan arī kāpjam uz skatuves, skaldot tekstus ar pseidonīmu Viņa. Pati reiz skaļam repa duelim izgājusi cauri, gatava pieteikt jaunos talantus portāla Skaties.lv rīkotajā “Summer Rap Battle”. Uz sarunu aicinājām mūziķi Zelmu Jēgeri jeb reperi Viņu.

Rīmju cīņu ”ellīgākais” dalībnieks – Lucifers, kurš caur repu nes gaismu

Rīmju cīņu “ellīgākais” dalībnieks – Lucifers, kurš caur repu nes gaismu 4

20 gadus vecajam rīdziniekam Leo Remezam, kurš repa aprindās zināms kā Lucifers, piedalīšanās vasaras lielākajās repa un hiphopa rīmju cīņās ”Summer Rap Battle” būs pirmais nopietnais izgājiens publiskajā telpā. “Par spīti tam, ka oficiāli pie mums ir eiro, es taisos pacelt latiņu,” savā pieteikumā rīmju cīņām norāda Lucifers.

Reiks: “”Olas” nekur nav pazudušas, “Olas” joprojām ir spēlē!”

Reiks: ""Olas" nekur nav pazudušas, "Olas" joprojām ir spēlē!"

Jau otro reizi ar divu mēnešu pārtraukumu uz portāla Skaties.lv “Facebook” LIVE interviju sesiju aicināju duetu “Olas”, jo šādi tādi notikumi lika to darīt. Lūk, arī rakstiskā veidā piedāvāju ieskatīties jaunumos, kas izkliedēs iepriekš radušās baumas par grupas izjukšanu, kā arī gūs nelielu ieskatu viņu nākotnēs plānos.