Mēs izmantojam cookies. Tie mums palīdz Tevi atcerēties! Es saprotu Nesaprotu

Gada apskats 2016

Uz XII Jaunatnes dziesmu un deju svētkiem pulcēsies 40 000 Igaunijas jauniešu

Uz XII Jaunatnes dziesmu un deju svētkiem pulcēsies 40 000 Igaunijas jauniešu

Mēdz sacīt, ka latvieši ir liela dziedātāju tauta. Tomēr ar bagātīgām tradicionālo dziesmu un deju tradīcijām var lepoties arī mūsu ziemeļu kaimiņi igauņi. Līdzīgi kā Latvijā Igaunijā dziesmu un deju svētki norisinās ik pēc pieciem gadiem. Savukārt šovasar Tallinas lielākajās estrādēs jau 12. reizi noritēs arī Jaunatnes dziesmu un deju svētki, kas pulcēs tieši jaunākās paaudzes korus un deju kolektīvus no visas Igaunijas.

Briedis nokautē Skuteli, filma “Dievs Porziņģis” un Zimbabves olimpiešu apcietināšana –  jocīgākie notikumi Latvijas un pasaules sportā

Briedis nokautē Skuteli, filma "Dievs Porziņģis" un Zimbabves olimpiešu apcietināšana - jocīgākie notikumi Latvijas un pasaules sportā 1

2016. gads Latvijas un pasaules sportā bijis gana raibs. Olimpiskās spēlēs, Eiropas čempionāts futbolā, NBA sezona, KHL turnīrs un vēl daudz citu nozīmīgu notikumu. Taču sporta pasaulē ne reti notiek arī pavisam smieklīgas un jocīgas lietas. Piedāvājam šī gada jocīgāko notikumu topu Latvijas un pasaules sportā!

Gada apskats: Cik maksā cilvēka dzīvība jeb Zolitūdes traģēdijas sekas un spriedumi

Gada apskats: Cik maksā cilvēka dzīvība jeb Zolitūdes traģēdijas sekas un spriedumi 1

Tieši pirms trim gadiem, 21. novembrī, plkst. 16.21 “Maxima” lielveikalā Zolitūdē atskan signalizācija. Diemžēl lielākā daļa veikala darbinieku un apmeklētāju ignorē signālu. Trauksmes zvans ar pārtraukumiem nepielūdzami vēsta par tuvojošos traģēdiju. Līdz plkst. 17.41 iebrūk lielveikala jumts, uzgāžoties uz veikalā esošo cilvēku galvām. Sekoja vēl divi iebrukumi, kas kopumā paņēma 54 cilvēku dzīvības.

Atmiņas, kuras mums neviens neatņems – 2016. gada neaizmirstamākie notikumi Latvijas sportā

Atmiņas, kuras mums neviens neatņems - 2016. gada neaizmirstamākie notikumi Latvijas sportā

2016. gads Latvijas sportā bijis krāšņs un lielu uzvaru pilns. Melbārža četrinieks fantastiski kļūst par pasaules čempioniem, Martins Dukurs turpina būt skeletona karalis, Lauras Ikaunieces-Admidiņas lieliskā ceturtā vieta Rio un Kirova Lipmana gāšana no hokeja federācijas prezidenta amata. Tā ir tikai daļa no neaizmirstamā 2016. gada Latvijas sportā!

Skaties FOTO: TV3 Gada svarīgāko notikumu apskata filmēšanas aizkulises

Skaties FOTO: TV3 Gada svarīgāko notikumu apskata filmēšanas aizkulises 1

2016. gads nupat būs beidzies, un savu atskatu uz būtiskākajiem pērnā gada notikumiem Latvijā un ārzemēs piedāvās arī TV3 ziņas un raidījums “Nekā personīga”. Šoreiz abu ziņu raidījumu komandas apvienojās, lai kopā pavēstītu gan par notikumiem politikā, ekonomikā, kultūrā, sportā, gan par nejēdzībām, kas tika šogad piedzīvotas.

Matemātiķis Andris Ambainis atzīts par Eiropas gada cilvēku!

Matemātiķis Andris Ambainis atzīts par Eiropas gada cilvēku!

Iedzīvotāju balsojumā par šā gada Eiropas cilvēku Latvijā atzīts kvantu fiziķis un matemātiķis Andris Ambainis. Bez viņa pirmajā trijniekā bija iekļuvis arī “Mikrotīkls” līdzīpašnieks Arnis Riekstiņš un kultūras ministre Dace Melbārde.

Gada pacients, gada grēksūdze, neveiksminieks un lielākais cepiens! Skaties.lv īpašās gada nominācijas

Gada pacients, gada grēksūdze, neveiksminieks un lielākais cepiens! Skaties.lv īpašās gada nominācijas 2

Šis gads izrādījies raibs gan politikā, gan ekonomikā, gan gluži sadzīvisku jautājumu risināšanā. Mūs pārsteidza, sadusmoja, smīdināja gan atsevišķi cilvēki, gan nepārdomāti lēmumi, gan neizprotama rīcība. Tāpēc nolēmām īpaši izcelt spilgtākos cilvēkus un notikumus un piešķirt tiem attiecīgi vispiemērotākos titulus.

Ja pēdējie 12 mēneši būtu eksāmens deputātiem un valdībai, tas nebūtu nokārtots – ziņo laikraksts

Ja pēdējie 12 mēneši būtu eksāmens deputātiem un valdībai, tas nebūtu nokārtots - ziņo laikraksts 1

“Ja šie 12 mēneši būtu kā eksāmens valdībai un parlamentam, tad noteikti tas nebūtu nokārtots. Absolūti neveiklās kustības mikrouzņēmumu kontekstā, specifiskā maniere, kā tika virzīta potenciālā VID vadītāja, klaigas un tukši solījumi attiecībā pret solidaritātes nodokli, ārvalstu investīciju sarukums un vēl, un vēl… Labi, ka caur biezo mākoni centās izlauzties kāds saules stars, vismaz nedaudz kompensējot nedienu uzvaras gājienu, – tā piektdien vēsta laikraksts “Dienas Bizness”.

FOTO! Māksla un aktuālie notikumi – Reuters 2016. gada labākās bildes

FOTO! Māksla un aktuālie notikumi - Reuters 2016. gada labākās bildes

Aktuālie pasaules notikumi – ASV prezidenta vēlēšanas, dabas stihijas, bēgļu krīze un Sīrijas karš – tie ir tikai daži no tematiem, kuri aplūkoti ziņu aģentūras “Reuters” Gada fotogrāfijās. Tāpat šajā izlasē pievienoti attēli, kas gluži vienkārši parāda dabas skaistumu un varenību.

Gada apskats: Ukraina. Kara ēnā

Gada apskats: Ukraina. Kara ēnā

Ukrainā arī 2016. gads ir nemierīgs. Tā arī netiek īstenoti Minskas pamiera līguma noteikumi par Ukrainas konflikta izbeigšanu. Rietumvalstis pagarina noteiktās sankcijas pret Krieviju. Lai arī militārie konflikti starp ukraiņiem un krievu kaujiniekiem ik pa brīdim pieklust, Donbasā regulāri notiek asiņainas cīņas. Tiek piedzīvota valdības maiņa, kara varones Nadjas Savčenko spriedums un atgriešanās dzimtenē, beidzot arī tiek paziņoti izmeklēšanas rezultāti par notriekto MH17 lidmašīnu.

Gada apskats: Rio olimpiskās spēles – pērles un skandāli

Gada apskats: Rio olimpiskās spēles - pērles un skandāli

Augustā pasaules uzmanība tika vērsta sporta pasaules virzienā – Riodežaneiro notika pirmās olimpiskās spēles Dienvidamerikā. Tiesa gan, šīs spēles pavadīja ne viens vien skandāls, no kuriem skaļākais bija Krievijas sportistu diskvalifikācija. Savukārt Latvijai Rio lielāko prieku sagādāja paraolimpietis Aigars Apinis, kurš kļuva par četrkārtējo olimpisko čempionu!