Mēs izmantojam cookies. Tie mums palīdz Tevi atcerēties! Es saprotu Nesaprotu

Ezers

Uz XII Jaunatnes dziesmu un deju svētkiem pulcēsies 40 000 Igaunijas jauniešu

Uz XII Jaunatnes dziesmu un deju svētkiem pulcēsies 40 000 Igaunijas jauniešu

Mēdz sacīt, ka latvieši ir liela dziedātāju tauta. Tomēr ar bagātīgām tradicionālo dziesmu un deju tradīcijām var lepoties arī mūsu ziemeļu kaimiņi igauņi. Līdzīgi kā Latvijā Igaunijā dziesmu un deju svētki norisinās ik pēc pieciem gadiem. Savukārt šovasar Tallinas lielākajās estrādēs jau 12. reizi noritēs arī Jaunatnes dziesmu un deju svētki, kas pulcēs tieši jaunākās paaudzes korus un deju kolektīvus no visas Igaunijas.

Peldēšanās ar kontaktlēcām uz acīm – risks iegūt acu iekaisumu. Sargā sevi!

Peldēšanās ar kontaktlēcām uz acīm – risks iegūt acu iekaisumu. Sargā sevi!

  Ūdens ir dažādu mikroorganismu un baktēriju mītne. Tas attiecas uz peldbaseina, upes, ezera, jūras un arī krāna ūdeni, kas nozīmē – saskaramies ar tiem ik dienas. ”Izklausās biedējoši, taču regulārā saskarsme ar šiem mikroorganismiem un baktērijām norit bez kaitējuma mūsu organismam, jo darbojas dažādi aizsargmehānismi. Pasargātas ir arī mūsu acis, jo viss kaitīgais tiek aizskalots ar asarām, kad mirkšķinām –  ar vienu  būtisku piebildi – ja vien peldamies bez kontaktlēcām uz acīm”, norāda Outlet Optika optometriste – kontaktoloģe Sarmīte Gžibovska.

Meitenes, uz priekšu! 21 seksīga lieta, ko piedzīvot vasarā

Meitenes, uz priekšu! 21 seksīga lieta, ko piedzīvot vasarā

Saki, ko gribi, bet vasarā var atļauties gribēt vairāk, gaidīt vairāk un uzdrošināties vairāk. Seksīgais alfabētiņš – tikai nelielai iedvesmai! Izlem pati, pie kura burta apstāties, kuru izlaist, vai vispār – ņemt un izveidot pašai savu vārdnīcu.

Latvijā ir kāds ezers, kuru sargā paši iedzīvotāji

Latvijā ir kāds ezers, kuru sargā paši iedzīvotāji 1

Ojats ir neliels ezers Dagdas novada Konstantinovas pagastā. Tā dziļums ir vairāk nekā 40 metri, kas ierindo to sestajā vietā starp dziļākajiem Latvijas ezeriem. Tomēr ievērību citu ezeru vidū tas guvis ar savu tīro ūdeni, kas te ļauj augt un dzīvot retiem augiem un dzīvniekiem. Lai aizsargātu īpašo ekosistēmu un neļautu ezeram tapt piesārņotam, pirms 17 gadiem te izveidots dabas liegums.

Video: draudzeni uzjautrina puiša slīkšana!

Video: draudzeni uzjautrina puiša slīkšana! 1

Sociālajā vietnē Facebook.com ievietots video, kas lieliski pierāda, ka vīrietis bez sievietes nevar izdzīvot. Izbīlis no grimstošas laivas un ūdens puisi padarīja par izsmiekla objektu.

Vecpiebalgas novada ezeri – labiekārtoti un zivīm bagāti

Vecpiebalgas novada ezeri - labiekārtoti un zivīm bagāti

“Bēgat, gani, arājiņi, Alauksts nāk, Alauksts nāk!” – Alauksta ezers ir tikai viens no Vecpiebalgas novada ezeriem, kas gan novadu padara pievilcīgu tūristiem un vēstures cienītājiem, gan tam piešķir leģendāru šarmu. Vienlaikus tas liek domāt par šīs dabas bagātības attīstīšanu un apsaimniekošanu. Vecpiebalgas novadā ar katru gadu pieaug zivsaimniecības infrastruktūras uzlabošanā un bioloģisko resursu attīstībā ieguldītais darbs. Šis gads nebūt nav izņēmums.

Dabas katastrofa Šlokenbekas ezerā: zivis uzpeld ar vēderiem uz augšu

Dabas katastrofa Šlokenbekas ezerā: zivis uzpeld ar vēderiem uz augšu 3

Šlokenbekas ezera tuvumā dzīvojošie tukumnieki zina stāstīt, ka šajā ūdenstilpē ik pa brīdim manāms kāds piesārņojuma pleķis vai kāda cita dīvainība, taču pēdējo dienu laikā piedzīvotais pārspēj visu iepriekš redzēto – ar vēderiem gaisā uzpeldējis lērums zivju.

“Paturi manu aliņu, es tev parādīšu, kā tas darāms” – Top 5 atpūtnieku kļūdas

"Paturi manu aliņu, es tev parādīšu, kā tas darāms" - Top 5 atpūtnieku kļūdas

Šajā nedēļas nogalē Latviju sasniedz pamatīgs karstuma vilnis, un daudzi jau paspējuši izbaudīt ūdens priekus. Glābēji un ūdens policija atpūtnieku virzienā skatās ar satraukumu, jo pēc tik ilgas vasaras gaidīšanas daudzi vienkārši var pārspīlēt ar izklaidēm, aizmirstot par elementārām drošības normām.

Babītes makšķernieki pukojas par aizlieguma zīmi pie ezera

Babītes makšķernieki pukojas par aizlieguma zīmi pie ezera

Babītes ezera apmeklētājus, it īpaši makšķerniekus, satraukusi aizlieguma zīme atrasties tā teritorijā. Kā izrādās šo zīmi uzstādījuši vides aizstāvji, jo šajā apkaimē mīt aizsargājamu putnu sugas, kas pakļautas iznīcībai, vēsta Bez Tabu.

Modes zīmola Amoralle un saldējuma Magnum jaunā tērpu kolekcija

Modes zīmola Amoralle un saldējuma Magnum jaunā tērpu kolekcija

Šajā vasarā saldējums Magnum un modes zīmols Amoralle Latvijas dāmām un jaunkundzēm piedāvā jau otro kopīgi veidoto tērpu līniju. Šoreiz tā būs kruīza tērpu kolekcija Magnum Cruise – atpūtai pie jūras, ezera, baseina vai laiskām pastaigām vasaras saulrietā.

Suns izglābj saimnieku, kurš nemaz neslīkst

Suns izglābj saimnieku, kurš nemaz neslīkst 1

Ja nu tomēr ir vēl kāds, kuru nevar pārliecināt par suņu kā cilvēku labāko draugu uzticību saviem saimniekiem, lūk, vēl viens pierādījums tam. Kamēr saimnieks vienkārši pabāž galvu zem ūdens, viņa četrkājainais draugs uzreiz lec tam pakaļ, lai glābtu.

Latvija kļūst netīrāka

Latvija kļūst netīrāka

Šā gada pirmajos septiņos mēnešos Valsts vides dienests (VVD) ir ierosinājis tikpat daudz lietu par vides piesārņojumu, cik pērn visa gada laikā.