Mēs izmantojam cookies. Tie mums palīdz Tevi atcerēties! Es saprotu Nesaprotu

Ekonomika

Būvniecības nozari vajā likstas. Kas tajā vainojams – birokrātija, kvalitātes kritums vai korupcija?

Būvniecības nozari vajā likstas. Kas tajā vainojams - birokrātija, kvalitātes kritums vai korupcija?

Būvniecības nozare ir viena no valsts ekonomikas virzītājspēkiem, tomēr kopš traģēdijas Zolitūdē, nozari vajā neizprotamas kaites. Ja vieni vaino birokrātiju, citi – projektu un būvniecības kvalitātes kritumu, bet citi uzskata, ka pie vainas korupcija, kas nozarē zeļ un plaukst, redzamais rezultāts ir bēdīgs. Līgums lauzts ar Tabakas fabrikas pārbūvētājiem, tagad arī ar celtniekiem, kas rekonstruē Rakstniecības un mūzikas muzeju, lai pieminam arī krītošas lustras un applūdušos griestus. “LNT Ziņu Top 10” skaidroja, vai zem lielas jautājuma zīmes nav arī Mežaparka estrādes pārbūve? Kas par problēmām sakāmas pasūtītājiem un tiem, kuri betonē un skrūvē?

Latvijas ekonomika šogad pieaugs par 3,2%, prognozē Finanšu ministrija

Latvijas ekonomika šogad pieaugs par 3,2%, prognozē Finanšu ministrija 1

Uzsākot Latvijas Stabilitātes programmas 2017.-2020. gadam sagatavošanu, Finanšu ministrija (FM) ir izstrādājusi makroekonomisko rādītāju prognozes laika posmam līdz 2020. gadam. Atbilstoši atjaunotajām prognozēm, Latvijas ekonomikas izaugsme 2017. gadā paātrināsies līdz 3,2%, bet 2018. gadā sasniegs 3,4%.

Vai “16+1” forums kļūs par Latvijas lielo iespēju?

Vai "16+1" forums kļūs par Latvijas lielo iespēju? 1

Ķīna šobrīd meklē ceļus Eiropas tirgus apgūšanai. Tas paver papildu investīciju piesaistes iespējas Centrāleiropas un Austrumeiropas valstīm, tostarp arī Latvijai. Nedēļas nogalē Latvijas-Ķīnas ekonomiskās attiecības iespējams pacelt jaunā līmenī.

Trieciens ekonomikai – lielie uzņēmumi pamet Latviju

Trieciens ekonomikai - lielie uzņēmumi pamet Latviju 62

Uzņēmēji apgalvo, ka viņu konkurētspēja samazinās un iemesls tam ir nodokļu slogs, kā arī šogad krietni pieaugušie elektrības rēķini, līdz ar to par jaunām ražotnēm Latvijā uzņēmumu vadītāji runā atturīgi un vairāk lūkojas uz kaimiņvalstīm.