Mēs izmantojam cookies. Tie mums palīdz Tevi atcerēties! Es saprotu Nesaprotu

Dabas untumi

Uz XII Jaunatnes dziesmu un deju svētkiem pulcēsies 40 000 Igaunijas jauniešu

Uz XII Jaunatnes dziesmu un deju svētkiem pulcēsies 40 000 Igaunijas jauniešu

Mēdz sacīt, ka latvieši ir liela dziedātāju tauta. Tomēr ar bagātīgām tradicionālo dziesmu un deju tradīcijām var lepoties arī mūsu ziemeļu kaimiņi igauņi. Līdzīgi kā Latvijā Igaunijā dziesmu un deju svētki norisinās ik pēc pieciem gadiem. Savukārt šovasar Tallinas lielākajās estrādēs jau 12. reizi noritēs arī Jaunatnes dziesmu un deju svētki, kas pulcēs tieši jaunākās paaudzes korus un deju kolektīvus no visas Igaunijas.

Latvijas sējumus un augļudārzus apdraud sals

Latvijas sējumus un augļudārzus apdraud sals

Sākusies viena no aukstākajām maija nedēļām Latvijas vēsturē. Sals, sniegs un pat slideni ceļi – tādus pārsteigumus mums maija vidū sagādā daba. Taču aukstais laiks īpašas galvassāpes rada lauksaimniekiem un augļkopjiem.

FOTO: dabas untumi Līvānos

FOTO: dabas untumi Līvānos

Mijoties pavasarīgam un siltam laikam ar ziemai raksturīgu dzestrumu, daba mēdz sagādāt dažādus pārsteigumus. 31. martā Līvānos esot bijis vērojams šāds skats – apsniguši krokusi.

Pļaviņās sākušies plūdi! Situācija kritiska – ūdens strauji ienāk pagalmos

Pļaviņās sākušies plūdi! Situācija kritiska - ūdens strauji ienāk pagalmos 7

Situācija Pļaviņās šovakar ir tik ļoti pasliktinājusies, ka izsludināts arī oranžais trauksmes brīdinājums par plūdu draudiem. Tas nozīmē – apstākļi kļūst bīstami. Galvenais iemesls – ledus krāvumi ir sablīvējušies un nekustas uz priekšu, līdz ar to ceļas ūdens līmenis. Tas jau ir sasniedzis kritiskā līmeņa atzīmi, lai būtu pamats satraukties par plūdiem. Un tie jau ir sākušies. Ūdens sācis strauji nākt vairāku māju pagalmos Daugavas tiešā tuvumā, un applūdis ir arī Pļaviņu bērnudārzs, mūzikas skola un ārpusskolas izglītības interešu centrs.