Mēs izmantojam cookies. Tie mums palīdz Tevi atcerēties! Es saprotu Nesaprotu

Daba

FOTO: grandiozā migla pār Rīgu

FOTO: grandiozā migla pār Rīgu

Lai arī svētdienas, 19. marta, rīts bija saulains un silts, pēcpusdienā Rīgas un Pierīgas iedzīvotājus pārsteidza pamatīga migla.

”Absolut Invite” bārmeņu konkursā uzvar ”Mākonis Coctails&Design” pārstāvētā komanda

“Absolut Invite” bārmeņu konkursā uzvar “Mākonis Coctails&Design” pārstāvētā komanda

23.martā, ”Mill Rīga” telpās norisinājās ”Absolut Invite 2017” bārmeņu konkurss, kurā notika cīņa par galveno balvu – iespēju piedalīties ”Absolut Invite” pasaules finālā – Zviedrijā, kā arī gada garumā kļūt par ”Absolut” sadarbības bārmeni, kopā apceļojot pasaules labākos bārus. Sīvā cīņā uzvaru izcīnīja ”Mākonis Coctail&Designe” pārstāvētā komanda, kuras sastāvā bija bārmeņi Rihards Piternieks un Ilmārs Munkevics.

Diena kļuvusi garāka par nakti

Diena kļuvusi garāka par nakti

18.marts ir pirmā diennakts šajā gadā, kad dienas garums jeb saules spīdēšanas ilgums pārsniedz nakts garumu, liecina astronomu sniegtā informācija.

Pētnieki meklē Latvijā dzimušus lāčus

Pētnieki meklē Latvijā dzimušus lāčus 1

Tas ir tikai laika jautājums, kad Latvijā būs vietējie savvaļas lāči. Tādas prognozes izsaka dabas pētnieki, kuri jau trešo gadu sekos līdz lāču gaitām. Līdz šim šie dzīvnieki Latvijā ieklīduši no Igaunijas vai Krievijas, bet nav palikuši šeit ziemot un vairoties.

Pļaviņās sākušies plūdi! Situācija kritiska – ūdens strauji ienāk pagalmos

Pļaviņās sākušies plūdi! Situācija kritiska - ūdens strauji ienāk pagalmos 7

Situācija Pļaviņās šovakar ir tik ļoti pasliktinājusies, ka izsludināts arī oranžais trauksmes brīdinājums par plūdu draudiem. Tas nozīmē – apstākļi kļūst bīstami. Galvenais iemesls – ledus krāvumi ir sablīvējušies un nekustas uz priekšu, līdz ar to ceļas ūdens līmenis. Tas jau ir sasniedzis kritiskā līmeņa atzīmi, lai būtu pamats satraukties par plūdiem. Un tie jau ir sākušies. Ūdens sācis strauji nākt vairāku māju pagalmos Daugavas tiešā tuvumā, un applūdis ir arī Pļaviņu bērnudārzs, mūzikas skola un ārpusskolas izglītības interešu centrs.