Mēs izmantojam cookies. Tie mums palīdz Tevi atcerēties! Es saprotu Nesaprotu

CSDD

Vai tehniskās apskates varēs veikt retāk? Saeima sola izvērtēt sabiedrības iniciatīvu

Vai tehniskās apskates varēs veikt retāk? Saeima sola izvērtēt sabiedrības iniciatīvu 10

Ledus ir sakustējies – tehniskās apskates auto varētu tikt veiktas retāk, spriež Saeimas deputāti. Iniciatīvu par retākām pārbaudēm rosinājusi sabiedrība, savākti 11 000 parakstu. Pret radikālām izmaiņām ir CSDD un Valsts policija, un nedaudz pielaidīgākas valsts iestādes ir attiecībā pret tehnisko pārbaužu veikšanu jaunajiem auto. Neskaidrību joprojām ir ļoti daudz, un reālas izmaiņas nemaz tik ātri nav gaidāmas.

Atceries! No rītdienas par ārvalstīs reģistrētu auto būs jāmaksā 1000 eiro nodoklis

Atceries! No rītdienas par ārvalstīs reģistrētu auto būs jāmaksā 1000 eiro nodoklis 27

2017. gada 1. janvārī stāsies spēkā izmaiņas kārtībā, kādā izmantojami ārvalstīs reģistrēti vieglie automobiļi Latvijā. Izmaiņu galvenā būtība – turpmāk persona, kuras deklarētā dzīvesvieta ir Latvijā, Latvijas teritorijā vadīt ārvalstī reģistrētu automobili varēs, ja būs samaksāts transportlīdzekļa ekspluatācijas nodoklis.

Auto tehniskā apskate varētu būt jāiet retāk, sasaistot to ar nobraukumu

Auto tehniskā apskate varētu būt jāiet retāk, sasaistot to ar nobraukumu 1

Auto tehniskā apskate reizi divos gados, visticamāk, arī Latvijā jau tuvākajā nākotnē kļūs par realitāti. Tas gan varētu notikt tikai ar nosacījumu, ka auto šajos gados netiek pārāk stipri nodzīts. Šādu viedokli TV3 Ziņām pauda vairāki Saeimas Tautsaimniecības komisijas deputāti, kuriem tagad uzticēts izstrādāt attiecīgās likuma izmaiņas.

Ziemas riepas – obligātas no 1. decembra, bet sniegu sola jau tuvākajās dienās!

Ziemas riepas - obligātas no 1. decembra, bet sniegu sola jau tuvākajās dienās!

Sinoptiķi ziņo, ka otrdien un naktī uz trešdienu Latvijā gaidāms sniegputenis, tāpēc atgādinām, ka no 1. decembra līdz 1. martam visiem automobiļiem un autobusiem, kuru pilna masa nepārsniedz 3500 kg jābūt aprīkotiem ar ziemas riepām. Savukārt riepas ar radzēm atļautas no 1. oktobra līdz 1. maijam.

“Mācībniekus” no ielām aiztrieks uz laukumiem! Jaunais CSDD lēmums rada pretrunīgu reakciju

"Mācībniekus" no ielām aiztrieks uz laukumiem! Jaunais CSDD lēmums rada pretrunīgu reakciju 1

Pamatīgu ažiotāžu radījušas ziņas no Ceļu satiksmes un drošības direkcijas (CSDD). Iecerēts, ka pēc diviem gadiem uz ielām varēs braukt vien tie “mācībnieki”, kas braukšanas zinības būs apguvuši pietiekami labā līmenī, lai būtiski netraucētu satiksmi. Autoskolām nāksies topošos vadītājus sākotnēji apmācīt tikai norobežotos laukumos. Izskanējušas bažas, ka tas pavērs iespēju autoskolām un instruktoriem labi nopelnīt, ilgstoši dzenājot apmācāmos pa laukumiem. No otras puses, izskan atzinīgi vārdi, ka beidzot absolūtie braukšanas iesācēji neveidos “korķus” un nebojās nervus pārējiem šoferiem.