Mēs izmantojam cookies. Tie mums palīdz Tevi atcerēties! Es saprotu Nesaprotu

Brāļu kapi

Valsts nerūpējas par saviem simboliem – Brāļu kapus nākas restaurēt par ziedojumiem

Valsts nerūpējas par saviem simboliem - Brāļu kapus nākas restaurēt par ziedojumiem 1

Tieši pirms 80 gadiem 11. novembrī svinīgi iesvētīts viens no galvenajiem Latvijas valstiskuma simboliem – Rīgas Brāļu kapu memoriāls. Kapu pilnīgai restaurācijai būtu nepieciešami aptuveni divi miljoni eiro. Salīdzinājumam – tikpat, cik katru gadu tiek atvēlēts tā dēvētajām Saeimas deputātu kvotām. Tomēr, lai gan pēdējo gadu laikā notikuši kapu restaurācijas darbi, tas lielā mērā noticis par iedzīvotāju ziedojumiem.

Uz XII Jaunatnes dziesmu un deju svētkiem pulcēsies 40 000 Igaunijas jauniešu

Uz XII Jaunatnes dziesmu un deju svētkiem pulcēsies 40 000 Igaunijas jauniešu

Mēdz sacīt, ka latvieši ir liela dziedātāju tauta. Tomēr ar bagātīgām tradicionālo dziesmu un deju tradīcijām var lepoties arī mūsu ziemeļu kaimiņi igauņi. Līdzīgi kā Latvijā Igaunijā dziesmu un deju svētki norisinās ik pēc pieciem gadiem. Savukārt šovasar Tallinas lielākajās estrādēs jau 12. reizi noritēs arī Jaunatnes dziesmu un deju svētki, kas pulcēs tieši jaunākās paaudzes korus un deju kolektīvus no visas Igaunijas.

Inspektors Špaks ķer ceļu satiksmes pārkāpējus pie Brāļu kapiem

Inspektors Špaks ķer ceļu satiksmes pārkāpējus pie Brāļu kapiem

Raidījuma Bez Tabu žurnālists Artūrs Špaks, pārģērbies par policistu, ar gaismu atstarojošu nūjiņu pie Brāļu kapiem tvarsta likumpārkāpējus. Izrādās, ka autovadītāji kopš pēdējā Inspektora Špaka reida aptuveni pirms gada kļuvuši daudz godīgāki.