Mēs izmantojam cookies. Tie mums palīdz Tevi atcerēties! Es saprotu Nesaprotu

Bļitkošana

Copes paraugstunda Baltezerā! Kā iespējams “bļitkojot” salauzt makšķeri?

Copes paraugstunda Baltezerā! Kā iespējams "bļitkojot" salauzt makšķeri?

Ziema Latvijas ainavā nav iedomājama bez aizsalušiem ezeriem un upēm, kur kā sēnes pēc lietus satupuši “bļitkotāji” jeb zemledus makšķernieki. Bez Tabu rubriku ”Ziemas darbi” sāk tieši ar bļitkošanas aroda apgūšanu. Par pirmo pieredzi zemledus makšķerēšanā, tikšanos ar aroda profesionāli un filmēšanu ziemīgajos laikasptākļos dalās Bez tabu žurnālists Ēriks Palkavnieks.

Jelgavas pusē noslīkušais “bļitkotājs” bijis ar lielu pieredzi, atzīst tuvinieki

Jelgavas pusē noslīkušais "bļitkotājs" bijis ar lielu pieredzi, atzīst tuvinieki

Trīs 15 gadus vecus puišus, kuri vakar staigāja pa Driksas upes ledu Jelgavā, “pie dziesmas paņēmuši” vietēji pašvaldības policisti. Pēc personas datu pārbaudes divi puikas notikuma vietu drīkstēja pamest, bet trešais puisis, kurš bija saslapinājis kājas, ielūstot ledū, tika nogādāts dzīvesvietā. Par notikušo informēti visu trīs vecāki. Kā ziņots, vakar turpat Jelgavas pusē atpūta pie dabas krūts traģiski beigusies kādam zemledus makšķerniekam.

Zemledus makšķerēšana – ekstrēms sporta veids?

Zemledus makšķerēšana - ekstrēms sporta veids?

Jau dažas dienas atrasties uz ledus Rīgas un Jūrmalas ūdenstilpēs ir aizliegts. Taču tik un tā pie savas nodarbes tiek pamanīti kaislīgākie zemledus makšķernieki. Ik gadu glābējiem jādodas uz desmitiem izsaukumu, jo kāds no makšķerniekiem ielūzis ledū.

Beidzot ir sācies sals! 5 padomi drošai “bļitkošanai”

Beidzot ir sācies sals! 5 padomi drošai "bļitkošanai"

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs informē, ka Rīgas ūdenstilpnēs ir izveidojusies no 10-15 cm bieza ledus kārta. Tas nozīmē, ka ir pienācis zemledus makšķerēšanas laiks! “Bļitkošanu” var salīdzināt ar ekstrēmo sporta veidu. Ķert zivis mīnuss grādos ir pa spēkam tikai kaislīgākajiem makšķerniekiem ar mednieka instinktu. Beidzot arī Latvijā ir iestājies sals, tā kā, ja arī tu esi nolēmis pievienoties zemledus makšķernieku klubiņam, tad ņem vērā mūsu piedāvātos padomus veiksmīgai “bļitkošanai”! Foto: AF/ SCANPIX

“Bļitkotāji” noķer… pīli!

"Bļitkotāji" noķer... pīli!

Pavisam negaidīts loms trāpījies kādiem “bļitkotājiem” Pensilvānijā, ASV. Liels bija pārsteigums, kad gaidītās zivs vietā no āliņģa tika izvilkta dzīva pīle.

Samazināts ūdenstilpju skaits, uz kuru ledus vēl ir droši atrasties

Samazināts ūdenstilpju skaits, uz kuru ledus vēl ir droši atrasties

Tuvojoties pavasarim un gaisa temperatūrai pamazām pieaugot, Rīgā samazināts to ūdenstilpju saraksts, uz kurām vēl ir droši atrasties. Novērtēts, ka ledus pietiekami biezs ir vēl tikai uz Dambjapurva ezera, Gaiļezera, Bābelīša, Velnezera, Juglas ezera (tiesa – vien 300 metrus no krasta) un nelielā Juglas upes posmā.

Izglābj Ķīšezerā ielūzušu zemledus makšķernieku

Izglābj Ķīšezerā ielūzušu zemledus makšķernieku

Šodien Rīgā izglābts kāds zemledus makšķernieks, kurš bija ielūzis Ķīšezerā, informē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā. Glābēji makšķernieku izvilkuši no ūdenskrātuves un nodevuši mediķu aprūpē.

Glābēji ar paraugdemonstrējumiem aicina neaizmirst par drošību uz ledus

Glābēji ar paraugdemonstrējumiem aicina neaizmirst par drošību uz ledus

Līdz ar ziemīgajiem laika apstākļiem, arvien aktīvāk uz ledus steidz kāpt bļitkotāji. Tas nebūt neiepriecina glābšanas dienestus. Viņiem šis laiks līdz pavasarim ir saspringta darba pilns. Katru gadu ledū ielūzt neuzmanīgi cilvēki, kuri lielākoties nezina, kā glābt savas, un citu nelaimē nonākušo cilvēku dzīvības. Lai uzskatāmi parādītu, kā tiek glābti ledū ielūzuši cilvēki, glābēji Ķīšezera krastā sarīkoja vērienīgus paraugdemonstrējumus.

FOTO: Glābēji demonstrē helikopteru, ar kuru glābj cilvēkus ūdenī

FOTO: Glābēji demonstrē helikopteru, ar kuru glābj cilvēkus ūdenī

Ceturtdien, 5. janvārī, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas diensts (VUGD) demonstrēja, kā tiek glābti cilvēki, kas ielūzuši ledū vai citu iemeslu dēļ ir jāglābj no ūdens. Tostarp tika rādīts arī viens no Nacionālo Bruņoto spēku (NBS) helikopteriem.

Rīgā drīkst atrasties tikai uz Gaiļezera, Bābelīša un Velnezera ledus

Rīgā drīkst atrasties tikai uz Gaiļezera, Bābelīša un Velnezera ledus

Ņemot vērā gaisa temperatūras paaugstināšanos un citus meteoroloģiskus apstākļus, no sestdienas, 13.decembra, atrasties uz ledus Rīgas teritorijā drīkst tikai uz Gaiļezera, Bābelīša ezera un Velnezera. Attiecīgs pilsētas izpilddirektora Jura Radzeviča rīkojums izdots šodien. Lēmums pieņemts, vadoties pēc Rīgas pašvaldības policijas Drošības uz ūdens un civilās aizsardzības pārvaldes ieteikuma.

Vidzemē jau “bļitko”

Vidzemē jau "bļitko"

Pagājušajā nedēļā Vidzemē atklāta zemledus makšķerēšanas sezona, stāsta aculiecinieki.