Mēs izmantojam cookies. Tie mums palīdz Tevi atcerēties! Es saprotu Nesaprotu

Bļitkošana

Jelgavas pusē noslīkušais “bļitkotājs” bijis ar lielu pieredzi, atzīst tuvinieki

Jelgavas pusē noslīkušais "bļitkotājs" bijis ar lielu pieredzi, atzīst tuvinieki

Trīs 15 gadus vecus puišus, kuri vakar staigāja pa Driksas upes ledu Jelgavā, “pie dziesmas paņēmuši” vietēji pašvaldības policisti. Pēc personas datu pārbaudes divi puikas notikuma vietu drīkstēja pamest, bet trešais puisis, kurš bija saslapinājis kājas, ielūstot ledū, tika nogādāts dzīvesvietā. Par notikušo informēti visu trīs vecāki. Kā ziņots, vakar turpat Jelgavas pusē atpūta pie dabas krūts traģiski beigusies kādam zemledus makšķerniekam.

Zemledus makšķerēšana – ekstrēms sporta veids?

Zemledus makšķerēšana - ekstrēms sporta veids?

Jau dažas dienas atrasties uz ledus Rīgas un Jūrmalas ūdenstilpēs ir aizliegts. Taču tik un tā pie savas nodarbes tiek pamanīti kaislīgākie zemledus makšķernieki. Ik gadu glābējiem jādodas uz desmitiem izsaukumu, jo kāds no makšķerniekiem ielūzis ledū.

Beidzot ir sācies sals! 5 padomi drošai “bļitkošanai”

Beidzot ir sācies sals! 5 padomi drošai "bļitkošanai"

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs informē, ka Rīgas ūdenstilpnēs ir izveidojusies no 10-15 cm bieza ledus kārta. Tas nozīmē, ka ir pienācis zemledus makšķerēšanas laiks! “Bļitkošanu” var salīdzināt ar ekstrēmo sporta veidu. Ķert zivis mīnuss grādos ir pa spēkam tikai kaislīgākajiem makšķerniekiem ar mednieka instinktu. Beidzot arī Latvijā ir iestājies sals, tā kā, ja arī tu esi nolēmis pievienoties zemledus makšķernieku klubiņam, tad ņem vērā mūsu piedāvātos padomus veiksmīgai “bļitkošanai”! Foto: AF/ SCANPIX

“Bļitkotāji” noķer… pīli!

"Bļitkotāji" noķer... pīli!

Pavisam negaidīts loms trāpījies kādiem “bļitkotājiem” Pensilvānijā, ASV. Liels bija pārsteigums, kad gaidītās zivs vietā no āliņģa tika izvilkta dzīva pīle.

Samazināts ūdenstilpju skaits, uz kuru ledus vēl ir droši atrasties

Samazināts ūdenstilpju skaits, uz kuru ledus vēl ir droši atrasties

Tuvojoties pavasarim un gaisa temperatūrai pamazām pieaugot, Rīgā samazināts to ūdenstilpju saraksts, uz kurām vēl ir droši atrasties. Novērtēts, ka ledus pietiekami biezs ir vēl tikai uz Dambjapurva ezera, Gaiļezera, Bābelīša, Velnezera, Juglas ezera (tiesa – vien 300 metrus no krasta) un nelielā Juglas upes posmā.

Izglābj Ķīšezerā ielūzušu zemledus makšķernieku

Izglābj Ķīšezerā ielūzušu zemledus makšķernieku

Šodien Rīgā izglābts kāds zemledus makšķernieks, kurš bija ielūzis Ķīšezerā, informē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā. Glābēji makšķernieku izvilkuši no ūdenskrātuves un nodevuši mediķu aprūpē.