Mēs izmantojam cookies. Tie mums palīdz Tevi atcerēties! Es saprotu Nesaprotu

Auto

Uz XII Jaunatnes dziesmu un deju svētkiem pulcēsies 40 000 Igaunijas jauniešu

Uz XII Jaunatnes dziesmu un deju svētkiem pulcēsies 40 000 Igaunijas jauniešu

Mēdz sacīt, ka latvieši ir liela dziedātāju tauta. Tomēr ar bagātīgām tradicionālo dziesmu un deju tradīcijām var lepoties arī mūsu ziemeļu kaimiņi igauņi. Līdzīgi kā Latvijā Igaunijā dziesmu un deju svētki norisinās ik pēc pieciem gadiem. Savukārt šovasar Tallinas lielākajās estrādēs jau 12. reizi noritēs arī Jaunatnes dziesmu un deju svētki, kas pulcēs tieši jaunākās paaudzes korus un deju kolektīvus no visas Igaunijas.

“Zebras” padoms šoferiem: kā droši pabraukt garām zirgam

"Zebras" padoms šoferiem: kā droši pabraukt garām zirgam 3

Salīdzinājumā ar iepriekšējiem gadsimtiem zirgi kā pārvietošanās veids vairs nav tik izplatīts, tomēr tie joprojām uz Latvijas ceļiem ir sastopami gan ar jātniekiem, gan pajūgā. Kā rīkoties autovadītājam, lai droši pabrauktu garām zirgam un neriskētu apskādēt savu spēkratu?

Ugunsdzēsēji un kaķa nocelšana! Iespaidīga “glābšanas misija” Ziedoņdārzā!

Ugunsdzēsēji un kaķa nocelšana! Iespaidīga "glābšanas misija" Ziedoņdārzā! 2

Šajās īpaši siltajās dienās, proti, aizvadītajās brīvdienās, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests saņēma 126 izsaukumus – 74 uz ugunsgrēku dzēšanu, 34 uz glābšanas darbiem, bet 18 no izsaukumiem bija maldinājumi. Šie nav vienīgie no izsaukuma veidiem, kādus ugunsdzēsēji saņem ik dienas – joprojām aktuāli ir kokos uzrāpušies kaķi, kurus pašu spēkiem nost nedabūt!