Mēs izmantojam cookies. Tie mums palīdz Tevi atcerēties! Es saprotu Nesaprotu

Armija

Ādažos svinīgi sagaida slovāku kājnieku rotu

Ādažos svinīgi sagaida slovāku kājnieku rotu

Šodien Ādažu bāzē svinīgi sagaidīta Slovākijas bruņoto spēku mehanizētā kājnieku rota. Ceremonijā piedalījās aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis, Nacionālo bruņoto spēku komandieris Leonīds Kalniņš, Slovākijas vēstnieks un brigādes ģenerālis.

Uz XII Jaunatnes dziesmu un deju svētkiem pulcēsies 40 000 Igaunijas jauniešu

Uz XII Jaunatnes dziesmu un deju svētkiem pulcēsies 40 000 Igaunijas jauniešu

Mēdz sacīt, ka latvieši ir liela dziedātāju tauta. Tomēr ar bagātīgām tradicionālo dziesmu un deju tradīcijām var lepoties arī mūsu ziemeļu kaimiņi igauņi. Līdzīgi kā Latvijā Igaunijā dziesmu un deju svētki norisinās ik pēc pieciem gadiem. Savukārt šovasar Tallinas lielākajās estrādēs jau 12. reizi noritēs arī Jaunatnes dziesmu un deju svētki, kas pulcēs tieši jaunākās paaudzes korus un deju kolektīvus no visas Igaunijas.

Zviedrija atjaunos obligāto militāro dienestu

Zviedrija atjaunos obligāto militāro dienestu 1

Zviedrija atjaunos obligāto militāro dienestu. Šāds lēmums pieņemts saistībā ar drošības situācijas pasliktināšanos Baltijas jūras reģionā, kā arī to, ka Zviedrijas Bruņotie spēki nespēj piesaistīt pietiekami daudz rekrūšu.

“Dzelzs dūre” Latvijā – ieradusies jauna amerikāņu karavīru vienība

"Dzelzs dūre" Latvijā - ieradusies jauna amerikāņu karavīru vienība

Latvijā ieradusies ASV armijas tā dēvētā ”dzelzs dūre”! Šodien ar svinīgu sagaidīšanas ceremoniju Latvija uzņēma kārtējo ASV bruņoto spēku vienību, kurai šoreiz līdzi ir arī smagā bruņutehnika, tostarp 15 tanki, sešas kaujas mašīnas, divas inženieru tehnikas vienības mīnu lauka iznīcināšanai un cita mazāka tehnika.

Ādažos sāk būvēt 27 miljonu vērtu bruņutehnikas laukumu

Ādažos sāk būvēt 27 miljonu vērtu bruņutehnikas laukumu

Ar svinīgu kapsulas iemūrēšanu sākts vērienīgs militārās infrastruktūras projekts – Ādažos būvēs militārās tehnikas parku. Tajā būs gan remontdarbnīcas, gan laukumi, kuros turēt armijas braucamos. Grandiozais projekts no valsts budžeta izmaksās 27 miljonus eiro, un to iecerēts pabeigts triecientempā – gada laikā.

Topošais NBS komandieris sola neatjaunot obligāto militāro dienestu

Topošais NBS komandieris sola neatjaunot obligāto militāro dienestu

Jaunieši var neuztraukties – arī pēc komandiera nomaiņas Nacionālie bruņotie spēki (NBS) pie obligātā militārā dienesta atgriezties neplāno. To Saeimā apstiprināja topošais Latvijas bruņoto spēku komandieris Leonīds Kalniņš. Taču uz priekšdienām pastiprināta uzmanība gan tiks pievērsta Zemessardzes kaujasspēju stiprināšanai.

Latvijas karavīri vairāk ēdīs vietējos produktus

Latvijas karavīri vairāk ēdīs vietējos produktus

Latvijas karavīriem pēc iespējas vairāk uzturā jālieto daudz kvalitatīvākie vietējie, nevis importa produkti. Ar šādu ideju šodien Aizsardzības ministrijā ar vietējiem lauksaimniekiem un pārtikas ražotājiem tika slēgts līgums par sadarbību Nacionālo bruņoto spēku nepārtrauktā apgādē ar augstākās kvalitātes un vides standartiem atbilstošu produkciju.

Zinātnieki izstrādā ēdienkarti Latvijas armijai

Zinātnieki izstrādā ēdienkarti Latvijas armijai 1

Garšīgu, veselīgu, drošu un ar garu derīguma termiņu. Mielastu ar šādu raksturojumu veido Latvijas Lauksaimniecības universitātes pārtikas tehnologi. Turklāt no minētās maltītes kvalitātes ir atkarīga ne tikai pusdienotāju labsajūta, bet arī Latvijas drošība, jo tā tiek izstrādāta Nacionālo bruņoto spēku izsalkuma remdēšanai.

VIDEO: pieaug jauniesaukto karavīru skaits Latvijā

VIDEO: pieaug jauniesaukto karavīru skaits Latvijā

Latvijas Nacionālie bruņotie spēki kļūst lielāki. Jauniesaucamo kareivju skaits, salīdzinot ar pagājušo gadu, ir teju dubultojies. Šodien Ādažu militārajā bāzē savu pirmo dienesta dienu aizvadīja kārtējā jauno karavīru grupa.

Amfībijas, visurgājēji un “vācu armijas vāģis”… Vajag kara tehniku? Lūdzu – Ss.lv!

Amfībijas, visurgājēji un "vācu armijas vāģis"... Vajag kara tehniku? Lūdzu - Ss.lv!

Izrādās, Latvijā populārajā sludinājumu portālā Ss.lv iespējams iegādāties armijas tehniku – turklāt pircējiem tiek piedāvāti gan salīdzinoši lētāka tehnika, kā visurgājēji un iekrāvēji, gan “vāģi pontu mētšānai” [citāts no sludinājuma – red.],  gan iespaidīga un pavisam nopietna amfībija par 35 tūkstošiem eiro, novēroja portāls Skaties.lv.

Amerikāņu snaiperis piepušķojis savus nopelnus

Amerikāņu snaiperis piepušķojis savus nopelnus

Interneta žurnāla The Intercept rakstā apgalvots, ka Kriss Kails (Chris Kyle) autobiogrāfiskajā bestsellerā Amerikāņu snaiperis pārspīlējis savus patiesos militāros nopelnus.

Vai armijai jābūt tiesībām notriekt “dronus”? Saeimai pienācis laiks lemt par šo aktuālo jautājumu

Vai armijai jābūt tiesībām notriekt "dronus"? Saeimai pienācis laiks lemt par šo aktuālo jautājumu

Par tiesībām armijai noteiktos gadījumos nosēdināt vai iznīcināt bezpilota lidaparātus jeb “dronus” galīgo lēmumu pieņems Saeima. Kā skaidro Aizsardzības ministrija, šāda vajadzība kļūst aktuālāka, ņemot vērā vasarā plānotās sabiedroto militārās mācības Latvijā, kā arī jūlijā NATO Varšavas samitā gaidāmos lēmumus par papildu spēkiem reģionā.

Jauniešus Latvijā vilina armija, bet daudzus pieviļ vājie muskuļi

Jauniešus Latvijā vilina armija, bet daudzus pieviļ vājie muskuļi

Pēdējo gadu laikā arvien vairāk jauniešu Latvijā vēlas izmēģināt militāro karjeru, jo pamatīgi augušas karavīru algas un šī profesija kļūst pievilcīgāka. Tomēr līdz pat 40% gadījumu izrādās, ka pretendenti nespēj pienācīgi ātri skriet, ir ar vājiem muskuļiem vai vēdera presi un pārbaudījumos izkrīt. Tie, kas pārbaudījumus spēj nokārtot, pie vienaudžu vājuma vaino skolas un ģimenes, kurās fiziskā attīstība tiek atstāta novārtā.

Piesaki zibens karu liekajam svaram! Diēta – “trīsdiennieks”

Piesaki zibens karu liekajam svaram! Diēta - "trīsdiennieks"

Ja esi kareivīgi noskaņota pret saviem liekajiem kilogramiem, tad pašā laikā tev ir uzsākt īstu armijas diētu, kas sola trīs dienu laikā nomest 4 kilogramus. Vārdu sakot, ja nedēļas nogalē vēlies visus pārsteigt ar sava ķermeņa jaunām aprisēm, tad  sāc jau šodien.

Izmēģini spēkus un izpildi karavīru fiziskās sagatavotības testu

Izmēģini spēkus un izpildi karavīru fiziskās sagatavotības testu

Atbalstot Latvijas tautas sporta asociācijas pasākumu Latvijas veselības nedēļa 2016, Nacionālie bruņotie spēki ikvienam interesentam piedāvā izmēģināt savas spējas, pildot karavīru fiziskās sagatavotības pārbaužu normatīvus, kā arī piedalīties citās sportiskās aktivitātēs.

Latvija plāno palielināt karavīru skaitu Mali

Latvija plāno palielināt karavīru skaitu Mali

Latvija plāno pagarināt Nacionālo bruņoto spēku (NBS) dalības laiku ANO vadītajā stabilizācijas operācijā Mali Minusma. Tāpat tiek plānots palielināt karavīru skaitu šajā operācijā, vēsta LNT Ziņas.