Mēs izmantojam cookies. Tie mums palīdz Tevi atcerēties! Es saprotu Nesaprotu

900 sekundes Lielā intervija

Profesore Lasmane: Latvijā ētiskā domāšana gandrīz aizmirsta

Profesore Lasmane: Latvijā ētiskā domāšana gandrīz aizmirsta

Latvijā ētiskā domāšana diemžēl gandrīz aizmirsta, kādreiz – 90. gados, 21. gadsimta sākumā – vairāk par to domāja, šādu viedokli intervijā LNT raidījumam 900 sekundes pauda Latvijas Universitātes (LU) profesore, filozofe Skaidrīte Lasmane.

Latviešiem nav pamata justies maziem un neievērotiem, uzskata LU profesore Lasmane

Latviešiem nav pamata justies maziem un neievērotiem, uzskata LU profesore Lasmane 1

Latviešiem nav pamata justies maziem un neievērotiem, jo pēc visiem pasaules standartiem “izmēru ziņā” ar mums viss ir kārtībā. Šo ”mazisma” ideoloģiju un runāšanas veidu vajadzētu svītrot no mūsu ikdienas – tā intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” pauž  Latvijas Universitātes (LU) profesore Skaidrīte Lasmane.

VIDEO: Lielā intervija ar pasaulē pazīstamo komponisti Lolitu Ritmani

VIDEO: Lielā intervija ar pasaulē pazīstamo komponisti Lolitu Ritmani

Dažreiz varbūt ir tāda sajūta, ka neesmu vajadzīga Latvijai, bet man ir vajadzīga Latvija un vienmēr ir bijusi vajadzīga, tā intervijā LNT raidījumam 900 sekundes atzina pasaules mūzikas aprindās slavenā ASV dzīvojošā komponiste Lolita Ritmane, kura ieguvusi arī Emmy balvu.

VIDEO: liels darbs un milzīgs gribasspēks! Bergs par ceļu līdz paraolimpiskajai medaļai

VIDEO: liels darbs un milzīgs gribasspēks! Bergs par ceļu līdz paraolimpiskajai medaļai

Latvijas olimpieši no Rio olimpiskajām spēlēm atgriezās bez medaļām, toties uzreiz pēc tam paraolimpiskajās spēlēs Latvijas komanda Brazīlijā izcīnīja četras medaļas. Viens no varoņiem bija lodes grūdējs Edgars Bergs, kurš Latvijai izcīnīja bronzas medaļu. LNT žurnālists Edgars Barbaks devās ciemos pie sava vārdabrāļa, lai uzzinātu vairāk par dramatisko cīņu Rio, grūtajiem treniņiem un sportista ikdienu.

Opolais: Visdrošāk jūtos Latvijā

Opolais: Visdrošāk jūtos Latvijā

Visdrošāk es jūtos Latvijā – tā, komentējot drošības situāciju Eiropā, pasaulē pazīstamā operdziedātāja Kristīne Opolais atzīst intervijā LNT raidījumam 900 sekundes.

Kristīne Opolais: Es atdodu sevi vairāk, nekā man vajadzētu

Kristīne Opolais: Es atdodu sevi vairāk, nekā man vajadzētu

“Es atdodu sevi vairāk nekā man vajadzētu,” tā saka Kristīne Opolais, kura pēc savas karjeras sākšanas Rīgā, tagad ir augsti novērtēta un gaidīta soliste Eiropas opernamos un koncertzālēs, ar spilgtām lomām sevi parādījusi arī Metropolitēna operā Amerikā.

Vai mākslā iespējama perfekcija? Ekskluzīva intervija ar Mihailu Barišņikovu

Vai mākslā iespējama perfekcija? Ekskluzīva intervija ar Mihailu Barišņikovu

Pasaulslavenā baletdejotāja Vāclava Ņižinska idejas, kas izmantotas par pamatu monoizrādei “Vēstule cilvēkam”, ļoti saskan ar laiku, kurā mēs dzīvojam – šīs traģēdijas un migrācija, kad cilvēki spiesti pārvietoties no vienas pasaules malas uz otru. Tā ekskluzīvā intervijā telekanālam LNT vērtēja leģendārais baletdejotājs Mihails Barišņikovs, kurš izrādē atveido Ņižinski.

Latvijā bieži tiek radīti likumi, jau iepriekš zinot, ka tos nevarēs izpildīt – pauž vēsturnieks

Latvijā bieži tiek radīti likumi, jau iepriekš zinot, ka tos nevarēs izpildīt - pauž vēsturnieks

Latvijā bieži tiek radīti likumi, jau iepriekš zinot, ka tos nevarēs pildīt. Un cilvēkiem ir jātērē lieka enerģija, lai šo likumu apietu. Tas kropļo sistēmu, jo cilvēki domā, ka jebkuru likumu apiet ir normāli…, tā norāda vēsturnieks un VDK dokumentu izpētes komisijas vadītājs Kārlis Kangeris, pamatojoties praktiskā pieredzē ar valsts vēlmi pētīt “čekas maisus”.