Zemgus Girgensons pirmajā NHL kautiņā izvicina dūres ar Sedriku Paketu

Latviešu uzbrucējs Zemgus Girgensons ceturtdien aizvadīja pirmo kautiņu savā Nacionālās Hokeja līgas karjerā, trešās trešdaļas vidū izvicinot dūres ar Tampabejas Lightning centru Sedriku Paketu.

Viktors Hedmans pret Girgensonu izpildīja asu spēka paņēmiens, un latvieti metās aizstāvēt raženais krievu aizsargs Ņikita Zadorovs, bet pats Zemgus iesaistījās kautiņā ar Sedriku Paketu, saņemot noraidījumu uz piecām minūtēm.

“Mēs visi esam komandas biedri,” pauda Girgensona pirmais aizstāvētājs Ņikita Zadorovs. “Visi cīnāmies viens par otru un palīdzam viens otram. Uzskatu, ka tieši tā mums jāspēlē.”

Dūres izvicināja arī citi hokejisti – ja pirmajās divās trešdaļā katra komanda nopelnīja vien pa divām soda minūtēm, trešajās 20 minūtēs tās kopā tika pie 106 soda minūtēm.

Pirmajās divās trešdaļās katra no komandām kopā nopelnīja vien pa divām soda minūtēm, toties pēdējā periodā tās kopā tika pie 106 soda minūtēm.

Ja dūru vicināšanā Lightning un Sabres bija vairāk vai mazāk līdzvērtīgi, hokejā pārliecinoši labāki bija Tampabejas hokejisti, izcīnot uzvaru ar 5:0.

Par cīņas spožāko zvaigzni kļuva Stīvens Stemkoss, kurš guva vienus vārtus un izpildīja divas rezultatīvas piespēles, bet Lightning vārtsargs Bens Bišops atvairīja visus 13 pretinieku raidījumus, aizvadot pirmo sauso spēli šosezon.

Girgensons šajā mačā laukumā pavadīja 18 minūtes un astoņas sekundes, izceļoties ar diviem metieniem un piecām soda minūtēm, kā arī uzvarot 12 no 21 iemetiena, kuros piedalījās, cīņu noslēdzot ar negatīvu lietderības koeficientu -3.

Pirms divām dienām abu komandu savstarpējā mačā Sabres tika pie uzvaras savā laukumā pēcspēles metienu sērijā ar rezultātu 2:1.