Zemgum Girgensonam gūti vārti un rezultatīva piespēle Sabres uzvarā

Ar vārtiem un rezultatīvu piespēli Nacionālās Hokeja līgas regulārā čempionāta mačā sestdien izcēlies latviešu uzbrucējs Zemgus Girgensons, kas palīdzēja viņa pārstāvētajai Bufalo Sabres komandai savā laukumā ar 3:2 uzveikt Dalasas Stars hokejistus.

Mača rezultāts tika atklāts 19. minūtē, kad vārtus pēc Girgensona piespēles guva Tailers Maijerss, bet otrās trešdaļas pirmajā minūtē Tailers Eniss izmantoja vairākumu un panāca jau 2:0. Pēc dažām minūtēm, izceļoties 26. minūtē, Girgensons pēc lieliskas saspēles vārtu priekšā guva mājinieku komandas trešos vārtus. Dueļa turpinājumā Dalasas vienībai gan izdevās divus vārtus atgūt un panākt intrigu, taču izlīdzināt rezultātu viņiem neizdevās.

Girgensons šajā mačā laukumā pavadīja 20 minūtes un 51 sekundi, izceļoties ar diviem metieniem pa vārtiem. Tāpat latvieša rēķinā divi bloķēti raidījumi un astoņi uzvarēti iemetieni no 21, kas cīņu ļāva noslēgt ar pozitīvu lietderības koeficientu +1.

Šonedēļ Sabres hokejistiem izdevās pārtraukt 14 zaudējumu sēriju, kas bija jauns vienības antirekords. Tā bija garākā kādas NHL komandas zaudējumu sērija kopš 2003. gada. Savukārt līgas antirekords ir 17 zaudējumi pēc kārtas pamatlaikā, ko 1974./75. gada sezonā sasniedza Vašingtonas Capitals, bet 1992./93. gadā atkārtoja Sanhosē Sharks, kad turklāt vienību pārstāvēja arī latvieši Sandis Ozoliņš un Artūrs Irbe.