Ventspils vēlreiz apspēlē Pyrinto un iekļūst BBL pusfinālā

Latvijas čempionei Ventspilij trešdien Baltijas Basketbola līgas ceturtdaļfināla atbildes otrajā puslaikā izdevās salauzt Somijas vienības Tamperes Pyrinto pretestību, sasniedzot sacensību labāko četrinieku.

Abu komandu atbildes mačā Ventspils izbraukumā svinēja uzvaru ar rezultātu 78:59. Tā kā arī pirmajā duelī ar rezultātu 70:64 savā laukumā pārāki bija ventspilnieki, divu spēļu summā viņi tika pie panākuma ar 148:123.

Šajā mačā pirmajā puslaikā Ventspils guva vien 23 punktus un pēc 20 minūtēm sērijā jau atradās iedzinējos ar diviem punktiem. Vēl otrā puslaika sākumā Pyrinto panāca 33:23, tomēr trešās ceturtdaļas pēdējās sešās minūtēs Somijas klubs guva vien piecus punktus un Ventspils jau ieguva vadību ar 48:46.

Ceturtajā ceturtdaļā Ventspils pilnībā salauza viesu pretestību, svinot drošu panākumu gan atbildes mačā, gan summā.

Rezultatīvākais uzvarētājiem ar 15 punktiem un septiņām atlēkušajām bumbām bija amerikānis Hārvijs Grānts, grieķu saspēles vadītājs Niks Giks guva 14 punktus un arī savāca septiņas bumbas zem groziem, bet 11 punktus iemeta Žanis Peiners.

Arī šo maču Ventspils aizvadīja bez komandas kapteiņa Akseļa Vairoga un Troja Bārnīsa.

Abas komandas šosezon BBL ietvaros pirms tam nebija tikušās. Pirms diviem gadiem abos mačos pārāki bija Ventspils, kas izcīnīja uzvaru ar 89:74 un 78:59. Latvijas čempionvienība Ventspils ceturtdaļfinālu sasniedza divu spēļu summā, ar rezultātu 175:130 uzvarot Igaunijas komandu Raplas Tyco. Savukārt Pyrinto astotdaļfinālā divu spēļu summā pieveica Latvijas vienību Valmiera, kurai ar uzvaru atbildes spēlē nepietika, lai sadeldētu 35 punktu deficītu.

Pusfinālā Ventspils tiksies ar Igaunijas vienību TU/Rock, kas otrdien divu spēļu summā vien pagarinājumā pieveica Latvijas komandu Liepāja/Triobet.

Par vēl vienu pusfināla dalībnieci trešdien kļuva pašreizējie čempioni Šiauliai, kas atbildes mačā starp divām Lietuvas vienībām ar 78:66 izbraukumā pieveica Panevēžas Lietkabelis, summā triumfējot ar 181:147.

Šiauliai pretinieki pusfinālā noskaidrosies ceturtdien duelī starp vēl divām Lietuvas komandām – pirmajā mačā Pasvales Pieno žvaigzdes pirmdien ar 76:65 uzveica Utenas Juventus. Arī pusfinālā un finālā dueļu uzvarētāji tiks noteikti divu spēļu summā.