Ventspils LBL mačā pārspēj Kambalas Barons/LDz

Latvijas čempioni Ventspils basketbolisti sestdien Aldaris Latvijas Basketbola līgas regulārā čempionāta mačā savā laukumā ar rezultātu 73:65 spēja uzvarēt Barons/LDz vienību, ko trenē kurzemnieku bijušais galvenais treneris Agris Galvanovskis.

Laukuma saimnieki vadībā atradās kopš pirmās ceturtdaļas vidus, tomēr jūtami atrauties nespēja. Pirmo puslaiku Ventspils noslēdza ar vien trīs punktu pārsvaru, bet veiksmīgas trešās ceturtdaļas beigas ļāva mājiniekiem tikt pie 12 punktu handikapa. Piecas ar pusi minūtes pirms mača beigām Ventspils atradās līderos ar 61:58, bet turpinājumā pakāpeniski atjaunoja desmit punktu pārsvaru. Cīņas pēdējās minūtēs viesi par uzvaru vairs nespēja pacīnīties.

Kristaps Janičenoks uzvarētāju labā guva 14 punktus, bet 11 punktus iekrāja amerikānis Trojs Bārnīss. Tikmēr Barons/LDz sastāvā ar attiecīgi 14 un 13 punktiem izcēlās vienības nesenais papildinājums Kaspars Cipruss, kura kontā arī 11 atlēkušās bumbas, un ukrainis Dmitro Gļebovs.

Galvanovskis Kurzemes komandā strādāja no 2008. līdz 2010.gadam, vienu reizi klubu aizvedot līdz Latvijas čempionu titulam. Tāpat Barons/LDz komandā spēlē vēl viens bijušais ventspilnieks – horvātu aizsargs Mateo Kedžo, kurš Ventspils komandā spēlēja daļu 2009./2010.gada sezonas.

Abas komandas šosezon savā starpā iepriekš bija tikušās vienu reizi, kad novembrī pārliecinošu uzvaru ar 101:66 izbraukumā izcīnīja Ventspils.