Ventspils basketbolisti mača izskaņā ar 60:72 zaudē Lokomotiv-Kuban vienībai

Pagājušās sezonas Latvijas basketbola spēcīgākais klubs Ventspils trešdien Eiropas kausa izcīņas pirmā posma otrās kārtas mača izskaņā zaudēja iekrāto pārsvaru un ar 60:72 izbraukumā piekāpās spēcīgajam Krievijas klubam Krasnodaras Lokomotiv-Kuban.

Ventspils sastāvā 13 punktus guva Māris Gulbis, bet pa astoņiem guva Mairs Četmens un Dāvis Lejasmeiers. Tikmēr Lokomotiv-Kuban ar 17 punktiem izcēlās nesen vēl Nacionālajā Basketbola asociācijā (NBA) spēlējušais Entonijs Rendolfs.

Pirmais puslaiks

Lai gan pēc Troja Bārnīsa diviem precīziem soda metieniem cīņas rezultātu atklāja Ventspils komanda, turpmākās minūtes Latvijas čempioniem bija neveiksmīgas, jo nācās nonākt iedzinējos ar 2:10. Pēc šāda notikumu pavērsiena ventspilnieku galvenais treneris Roberts Štelmahers bija spiests paņemt pārtraukumu, lai apspriestos ar spēlētājiem. Pēc tā viesi atdzīvojās un septītajā minūtē panāca jau 13:12 sev par labu. Tiesa, pēc tam vadību atkal pārņēma Lokomotiv-Kuban basketbolisti, pirmo ceturtdaļu noslēdzot sev par labu ar 22:17.

Arī otrās ceturtdaļas ievads Ventspils komandai nebija sekmīgs, lai gan Akselis Vairos pēc tālmetiena panāca vairs tikai 20:22. Turpmākajās minūtēs Krasnodaras vienība guva septiņus punktus pēc kārtas, panākot jau deviņu punktu handikapu (29:20). Kurzemes vienībai ar deficīta atspēlēšanos nevedās, turklāt nedaudz vairāk kā trīs minūtes līdz lielajam pārtraukumam Lokomotiv-Kuban izvirzījās vadībā ar 11 punktiem – 36:25. Tiesa, laukumā starp abiem klubiem aizritēja līdzvērtīgs cīniņš, bet pēc labas ventspilnieku spēles aizsardzībā viesiem izdevās pietuvoties līdz 32:39.

Otrais puslaiks

Otrā puslaika pirmajās minūtēs Krasnodaras klubam izdevās atjaunot 11 punktu pārsvaru (43:32), taču pēc tam sekmīgāk darbojās ventspilnieki, gandrīz četras minūtes līdz trešās ceturtdaļas beigām atpaliekot jau vairs tikai par viena metiena tiesu (40:43). Ceturkšņa turpinājumā starp abiem klubiem turpinājās līdzvērtīgs duelis, bet trešās ceturtdaļas pēdējā sekundē Džerajs Grānts ar divpunktu metienu panāca jau vairs tikai viena punkta deficītu – 50:51.

Veiksmīgi iesākto Latvijas čempioni turpināja arī noslēdzošās ceturtdaļas ievadā, pēc Māra Gulbja un Bārnīsa darbībām izvirzoties vadībā jau ar 57:51. Pēc tam gan Ventspils vairākas minūtes nespēja gūt ne punkta, kamēr Lokomotiv-Kuban basketbolisti cīnījās agresīvi un guva 13 punktus pēc kārtas, panākot 64:57 jau sev par labu. Arī mača izskaņā veiksmīgāk spēlēja Krasnodaras klubs, punktu izteiksmē nodrošinot gana pārliecinošu uzvaru ar 72:60.

Krasnodaras klubs šajā turnīrā triumfēja 2013.gadā.

Mājiniekiem šajā mačā traumas dēļ nepalīdzēja saspēles vadītājs amerikānis Malkolms Deleinijs, bet Ventspils komandas rindās nespēlēja uzbrucējs Artjoms Butjankovs.