VEF Rīga sīvā cīņā piekāpjas Krasnij oktjabr basketbolistiem

Latvijas vicečempioni VEF Rīga jaunās VTB Vienotās basketbola līgas sezonas otrajā mačā svētdien ar rezultātu 75:76  savā laukumā piekāpās Volgogradas Krasnij oktjabr basketbolistiem no Krievijas.

Pirmais puslaiks

Maču VEF Rīga iesāka samērā sekmīgi un atradās vadībā ar 12:9, tomēr pirmās ceturtdaļas otrajā pusē jau daudz labāki bija viesi, kas pēc desmit spēlētām minūtēm pārņēma vadību ar 21:16. Ilgu laiku VEF Rīga pretiniekiem turējās līdzi pateicoties lieliskajam Robinsona sniegumam, kurš otrās ceturtdaļas ceturtajā minūtē bija guvis jau 16 punktus.

Trīs minūtes pirms puslaika beigām Robinsons atkal atguva vadību VEF Rīga basketbolistiem ar 34:33, bet pēc puslaika mājinieki atradās priekšā ar 40:37.

Otrais puslaiks

Otrā puslaika sākumā VEF Rīga ātri pārņēma vadību ar 51:41. Kaut trešās ceturtdaļas gaitā viesi pietuvojās arī līdz 53:56, pirms pēdējām desmit minūtēm Latvijas vicečempioni atkal atradās priekšā ar 63:53.

Ceturto ceturtdaļu daudz sekmīgāk iesāka Krasnij oktjabr komanda, kas pēc izrāviena 13:0 četras ar pusi minūtes pirms pamatlaika beigām jau atradās vadībā ar 75:67. Tomēr VEF Rīga nepadevās un pusotru minūti pirms pamatlaika beigām jau panāca izlīdzinājumu 75:75.

Spēles beigās abas komandas regulāri meta grozus garām, bet četras sekundes pirms pamatlaika beigām senegālietis Bamba Fals nopelnīja piezīmi. Krasnij oktjabr spēlētājs Viktors Katberts realizēja vienu no diviem soda metieniem, bet pēdējo tālmetienu rīdziniekiem izpildīja Robinsons, kurš nebija sekmīgs. Rezultatīvākais “VEF Rīga” komandā ar 30 punktiem bija Džeralds Robinsons, bet 16 punktus pievienoja Jānis Timma. Savukārt “Krasnij oktjabr” rindās ar 19 punktiem atzīmējās Deivids Kenedijs.

Uzvaru VTB Vienotās basketbola līgas regulārā čempionāta spēlē svētdien izcīnīja Ainara Bagatska un Artūra Štālberga trenētā Krievijas vienība Nizhniy Novgorod, kas ar rezultātu 82:71 pieveica Armanda Šķēles pārstāvēto Igaunijas čempionvienību Tallinas Kalev/Cramo.