VEF Rīga sezonas pirmajā Eiropas kausa spēlē zaudē Himki

Latvijas basketbola vicečempione VEF Rīga Eiropas kausa izcīņas pirmajā mačā trešdien ar rezultātu 65:94 piekāpās sava kādreizējā trenera Rima Kurtinaiša vadītajai spēcīgajai Krievijas vienībai Maskavas apgabala Himki.

Svētdien abas komandas Maskavā spēkosies vēlreiz, bet tas mačs jau risināsies VTB Vienotās basketbola līgas ietvaros.

Pirmais puslaiks

Šā mača ievadā Timma realizēja divus tālmetienus, izvirzot VEF Rīga vadībā ar 6:2, tomēr kopumā cīņa ritēja līdzīgi, un sestajā minūtē pēc iepriekšējās sezonas ULEB Eirolīgas finālturnīra vērtīgākā spēlētāja Tairīsa Raisa metiena mājnieki pirmoreiz ieguva vadību ar 9:8. Uz to ar diviem tālmetieniem pēc kārtas atbildēja VEF Rīga leģionārs Kevins Dilards, bet pirmās ceturtdaļas izskaņā viesi atradās iedzinējos ar 18:21.

Otrajā ceturtdaļā spēles gaita jau pilnībā mainījās – Himki jau darbojās arvien pārliecinošāk, bet VEF Rīga iemeta vien desmit punktus, kas pēc puslaika mājinieku komandai deva vadību ar 47:28.

Otrais puslaiks

Arī otrajā puslaikā laukumā izpaudās liels Himki komandas pārsvars – pēc trešās trešdaļas VEF Rīga atradās iedzinējos ar 41:71, bet cīņa noslēdzās ar 65:94.

Rezultatīvākais VEF Rīga komandā ar 21 punktu, sešām atlēkušajām bumbām un sešiem izprovocētiem noteikumu pārkāpumiem bija Džeralds Robinsons, bet 17 punktus iemeta Timma, kurš realizēja piecus tālmetienus. Tikmēr Himki komandā ar 16 punktiem izcēlies Raiss.