VEF Rīga pārliecinoši piekāpjas Bagatska Nizhny Novgorod

Latvijas vicečempioni basketbolā VEF Rīga, aizvadot pēdējo cīņu piecu mājas spēļu sērijā, pirmdien VTB Vienotās līgas mačā ar 59:82 piekāpās latviešu speciālistu Ainara Bagatska, Artūra Štālberga un Oskara Ernšteina trenētajai Nizhny Novgorod vienībai no Krievijas.

VEF Rīga sastāvā 15 punktus guva Ingus Jakovičs, būdams vienīgais basketbolists komandā, kurš sasniedza desmit punktu robežu. Ar deviņiem punktiem tikmēr izcēlās Artūrs Strēlnieks un Ronalds Zaķis.

Pirmais puslaiks

Lai gan mača sākums veiksmīgāks izdevās viesiem no Ņižņijnovgorodas, VEF Rīga basketbolistiem pirmo piecu minūšu laikā izdevās panākt 8:5 sev par labu. Turpinājumā rīdziniekiem gan radās ļoti lielas problēmas ar punktu gūšanu, bet pirmā ceturtdaļa tika noslēgta ar 11:18. Arī puslaika turpinājumā mājiniekiem neveicās ar punktu gūšanu, Nizhny Novgorod 16.minūtē panākot jau 36:13.

Puslaika pēdējās minūtes VEF Rīga turpināja aizvadīt nesekmīgi, lielajā pārtraukumā dodoties iedzinējos ar 22:46.

Otrais puslaiks

Otro puslaiku rīdzinieki sāka apņēmīgāk, trešās ceturtdaļas izskaņā panākot vairs tikai 15 punktu deficītu – 42:57. Tiesa, pēc tam VEF Rīga nonāca vēl vienā bedrē, kas mazāk nekā četras minūtes līdz pamatlaika beigām ļāva viesiem sasniegt jau 30 punktu pārsvaru (82:52). Dueļa atlikušajā laikā mājiniekiem tā arī neizdevās manāmi samazināt rezultāta starpību.

Abas komandas iepriekš bija tikušās četras reizes, no kurām pēdējās trīs reizes spēles izšķīrās ar attiecīgi piecu, četru un divu punktu starpību. Vienīgo uzvaru pār Nizhny Novgorod komandu VEF Rīga guvusi 2012.gada 9.decembrī, pieveicot pretiniekus izbraukumā ar 86:82.