VEF Rīga līdzīgā spēlē piekāpjas Maskavas CSKA

Latvijas vicečempioni VEF Rīga VTB Vienotās basketbola līgas spēlē pirmdien savā laukumā līdzvērtīgā cīņā ar 72:87 piekāpās Krievijas grandam Maskavas CSKA, kas ir pašreizējā turnīra čempionvienība.

VEF Rīga sastāvā 18 punktus iemeta Džeralds Robinsons, kuram arī septiņas rezultatīvas piespēles, bet 14 punkti Jānim Timmam. Savukārt senegālietis Bamba Fals iekrāja 12 punktus.

Pirmais puslaiks

Lai gan pirmos divus punktus šajā cīņā jau ceturtajā sekundē guva VEF Rīga amerikāņu leģionārs Robinsons, pēc tam CSKA iemeta 11 punktus pēc kārtas, kamēr rīdzinieki sāncenšu grozu nespēja atslēgt gandrīz piecas minūtes. Viesi no Maskavas arī pirmās ceturtdaļas turpinājumā spēlēja pārliecinoši, ceturksni noslēdzot sev par labu ar 19:10. Mājinieku problēmas ar punktu gūšanu turpinājās arī otrajā ceturtdaļā, Timmam ar diviem punktiem izceļoties vien tad, kad CSKA jau bija panākuši 30:10.

Pirmajam puslaikam tuvojoties izskaņai, VEF Rīga izdevās gūt astoņus punktus pēc kārtas un pietuvoties līdz 15 punktu deficītam (20:35). Pašās puslaika beigās gan Krievijas klubam savu pārsvaru izdevās nedaudz palielināt.

Otrais puslaiks

Mājinieki apņēmīgi sāka otro puslaiku, veicot 9:2 izrāvienu un pietuvojoties līdz 32:44, bet turpinājumā VEF Rīga turpināja spēlēt sekmīgi, rezultāta starpību samazinot līdz desmit punktiem. Savukārt trešās ceturtdaļas tālākā gaitā Latvijas klubs cīnījās pašaizliedzīgi, bet 29.minūtē Robinsons panāca jau vairs tikai mīnus seši (50:56). Tiesa, noslēdzošā ceturkšņa ievadā CSKA pēc serbu saspēles vadītāja Miloša Teodosiča precīzā tālmetiena panāca jau 17 punktu pārsvaru (73:56). Turpinājumā gan VEF Rīga pamanījās gūt septiņus punktus pēc kārtas, atkal pietuvojoties līdz cerīgam attālumam.

Pamatlaika izskaņā starp abām komandām aizritēja līdzvērtīgs duelis, bet VEF Rīga radās problēmas ar atlēkušo bumbu izcīnīšanu, kas viesiem priekšpēdējā minūtē ļāva panākt 84:70, krietni samazinot rīdzinieku izredzes atspēlēties.

Katrā no iepriekšējām trim sezonām CSKA komanda spēlējusi Turkish Airlines Eirolīgas finālčetrinieka turnīrā un virs galvas cēlusi VTB līgas čempionu kausu.