VEF Rīga Eiropas kausa cīņā pārliecinoši piekāpjas Zenit basketbolistiem

Latvijas vicečempioni basketbolā VEF Rīga Eiropas kausa izcīņas pirmā posma trešajā mačā izbraukumā trešdien ar rezultātu 70:84 zaudēja Krievijas komandai Sanktpēterburgas Zenit, kas turnīrā iepriekš cīnījās bez uzvarām.

Amerikānis Džeralds Robinsons VEF Rīga komandas labā guva 17 punktus, 14 no tiem iekrājot jau pirmajā puslaikā, bet otrais rezultatīvākais komandā ar 14 punktiem bija Mareks Mejeris.

Mača ievadā vadībā pabija abas komandas, bet pēc piecām ar pusi nospēlētām minūtēm rezultāts bija neizšķirts 13:13. Pirmās ceturtdaļas beigas daudz sekmīgāk aizvadīja laukuma saimnieki, iekrājot sešu punktu pārsvaru, bet otrās ceturtdaļas pirmajā minūtē Zenit pārsvars sasniedza desmit punktus – 27:17. Rīdzinieki spēja pietuvoties līdz sešu punktu atstatumam, bet laukuma saimnieki uz to atbildēja ar 9:0 izrāvienu, kas komandai deva vadību ar 36:21.

Turpinājumā Zenit komandas pārsvars bija nemainīgi stabils, puslaika pārtraukumā VEF Rīga pārstāvjiem dodoties ar 14 punktu deficītu.

Trešajā ceturtdaļā VEF Rīga pie punktiem netika pirmo sešu minūšu garumā, šajā laikā Zeņit basketbolistiem izveidojot jau 27 punktu pārsvaru. Pēc šā pavērsiena rīdzinieki cīņā par uzvaru vairs neatgriezās, netiekot tuvāk par 19 punktu atstatumu. Atpalicību Latvijas kluba pārstāvjiem nedaudz izdevās samazināt vien mača pēdējās divās minūtēs.

Zenit vienība šajā vasarā tika pārformēta uz Ļubercu Triumf kluba bāzes. Iepriekš Sanktpēterburgas vīriešu basketbolu pārstāvēja Spartak komanda, kuru iepriekšējā sezonā vadīja latvieši Gundars Vētra un Mārtiņš Zībarts, taču pēc pagājušās sezonas klubs tika izformēts.