VEF Rīga atspēlē 18 punktu deficītu un uzvar Avtodor

Latvijas vicečempioni VEF Rīga VTB Vienotās basketbola līgas spēlē sestdien parādīja raksturu, izbraukumā atspēlējot 18 punktu deficītu un ar 98:83 uzvarot Krievijas klubu Saratovas Avtodor.

VEF Rīga sastāvā lielisku sniegumu demonstrēja Džeralds Robinsons, kurš guva 32 punktus un veica 12 rezultatīvas piespēles. Tikmēr 18 punkti un septiņas rezultatīvas piespēles Jāņa Timmas rēķinā, bet 15 punktus iemeta Ronalds Zaķis, kuram arī astoņas atlēkušās bumbas.

Pirmais puslaiks

Spēli VEF Rīga sāka ļoti neveiksmīgi, jo pirmās ceturtdaļas vidū Latvijas vicečempioniem bija lielas problēmas iekarot pretinieku grozu, kā rezultātā Avtodor panāca 24:6, kad līdz pirmā ceturkšņa izskaņai bija atlikušas vēl vairāk nekā četras minūtes. Tiesa, otrās ceturtdaļas sākumā rīdzinieki sadeldēja atpalicību līdz 11 punktiem (15:28), taču pēc tam mājinieki atrāvās jau līdz 36:18.

Puslaika turpinājumā rīdzinieki centās uzspiest savu spēles stilu, kas ļāva pietuvoties līdz 29:40, bet pirmo 20 minūšu pašā izskaņā svarīgu tālmetienu realizēja Ingus Jakovičs, panākot 36:45. Tiesa, jau nākamajā uzbrukumā Avtodor atbildēja ar precīzu tālmetienu. Rīdzinieki tika pie iespējas veidot pēdējo puslaika uzbrukumu, kad līdz beigām bija palikušas četras sekundes. Tas izvērtās sekmīgs, jo tālmetienu realizēja Jakovičs, panākot 39:48.

Otrais puslaiks

Lai gan otrā puslaika sākumā VEF Rīga nonāca iedzinējos ar 13 punktu starpību (39:52), rīdzinieki cīnījās aizsardzībā, turklāt “atvērās” arī rīdzinieku leģionārs Robinsons, kurš nepilnas trīs minūtes līdz trešās ceturtdaļas beigām vadībā izvirzīja jau Latvijas klubu – 63:62. Lieliska viesiem padevās arī paša ceturkšņa izskaņa, kad četras sekundes pirms beigām divus punktus guva Jakovičs, kurš uzreiz pēc tam pārtvēra arī pretinieku piespēli, panākot 73:70.

Iesākot VEF Rīga turpināja arī ceturtajā ceturtdaļā, kad pēc lieliskas Robinsona precizitātes uzbrukumā izdevās veikt izrāvienu un panākt jau 84:72. Avtodor neizdevās lauzt cīņas gaitu, turklāt pēdējā sekundē tālmetienu ar sodu realizēja Artūrs Strēlnieks, uzstādot cīņas galarezultātu.

Neilgi pirms spēles sākuma kļuva zināms, ka VEF Rīga pārtraukusi sadarbību ar amerikāņu saspēles vadītāju Kevinu Dilardu, kurš neizturēja pārbaudes laiku. Savukārt uz Saratovu nedevās rīdzinieku jaunieguvums cits amerikāņu saspēles vadītājs Džastins Kobss, kuram radās problēmas ar Krievijas vīzas nokārtošanu.