Uzvaru izcīna Bārtuļa Barys, zaudējumi Pēterim Skudram un Artūram Kuldam

Gagarina kausa izcīņā pirmās kārtas spēlēs Oskara Bārtuļa Astanas Barys ar 3:0 uzvarēja Omskas Avangard, bet Artūra Kuldas Ufas Salavat Yulaev ar 1:2 piekāpās Magņitogorskas Metallurg un Pētera Skudras Ņižņijnovgorodas Torpedo ar 1:3 atzina Sanktpēterburgas SKA pārākumu.

Latviešu aizsarga Oskara Bārtuļa pārstāvētā Kazahstānas komanda Astanas Barys otrdien izvirzījās vadībā Austrumu konferences ceturtdaļfināla sērijas vadībā pret Omskas Avangard. Otrdien notikušajā mačā Barys savā laukumā bija pārāki ar 3:0, sērijā līdz četrām uzvarām nonākot vadībā ar 2-1.

Mača rezultāts tika atklāts septītajā minūtē, kad vārtus guva Konstantīns Rudenko. Savukārt otrā perioda viducī 2:0 panāca kanādietis Naidžels Douss, bet gandrīz četras minūtes līdz pamatlaika beigām Dastins Boids panāca jau trīs vārtu pārsvaru par labu mājiniekiem no Astanas.

Bārtulis šajā cīņā laukumā pavadīja 15 minūtes un 40 sekundes, metienus pa vārtiem neveicot. Cīņas laikā latvietis atzīmējās ar diviem bloķētiem pretinieku raidījumiem. Šīs sērijas nākamais mačs norisināsies trešdien Astanā. Barys hokejistiem izdevies uzvarēt Avangard jau divos mačos pēc kārtas.

Neveiksmi cietusi cita Latvijas izlases aizsarga Artūra Kuldas pārstāvētā Ufas Salavat Yulaev, kas savu skatītāju klātbūtnē ar 1:2 piekāpās pašreizējajiem Gagarina kausa glabātājiem Magņitogorskas Metallurg, sērijā nonākot iedzinējos ar 1-2.

Tieši Ufas hokejisti atklāja šīs cīņas rezultātu, kad 18. minūtē vārtus guva Aleksandrs Stepanovs, taču otrajā trešdaļā Magņitogorskas klubs jau izvirzījās vadībā, pa vārtiem iemetot Oskaram Osalam un Viktoram Antipinam. Dueļa pēdējās sekundēs Salavat Julajev nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, taču tas nelīdzēja panākt neizšķirtu.

Kulda šajā cīņā laukumā pavadīja 18 minūtes un 57 sekundes, veicot divus nesekmīgus metienus pa pretinieku vārtiem. Tāpat viņa rēķinā divi bloķēti sāncenšu metieni. Arī šīs sērijas nākamā cīņa notiks trešdien Ufā.

Viena zaudējuma attālumā no sezonas beigām nonākusi latviešu speciālista Pētera Skudras trenētā Ņižņijnovgorodas Torpedo, kas savu skatītāju klātbūtnē ar 1:3 atzina Sanktpēterburgas SKA pārākumu. Torpedo sērijā nonākuši iedzinējos ar 1-3, bet šā dueļa nākamais mačs, kas var būt arī noslēdzošais, norisināsies ceturtdien Sanktpēterburgā.

Rietumu konferences pusfinālā pārliecinoši izdevies iekļūt regulārā turnīra uzvarētājai Maskavas CSKA, kas sērijas ceturtajā spēlē izbraukumā ar 6:2 sagrāva HK Sochi komandu, sērijā gūstot panākumu ar 4-0. Uzvarētāju rindās divus vārtus iemeta Igors Grigorenko.

Citā duelī Somijas klubs Helsinku Jokerit izbraukumā ar 2:1 pamanījās pārspēt Baltkrievijas klubu Minskas Dinamo, tādējādi sērijā nonākot vadībā jau ar 3-1. Šīs sērijas piektā spēle, kas var būt noslēdzošā, ceturtdien notiks Helsinkos.

Citā Austrumu konferences ceturtdaļfināla sērijā zaudējumu piedzīvojusi spēcīgā Kazaņas Ak Bars, kas izbraukumā ar 0:2 piekāpās Jekaterinburgas Avtomobilist. Gūtais panākums ļāvis Jekaterinburgas komandai sērijā samazināt atpalicību līdz 1-2.

Pārliecinošu panākumu tikmēr izcīnījusi Novosibirskas Sibir, pretinieku laukumā ar 7:3 sagraujot Čeļabinskas Traktor. Uzvarētāju rindās ar diviem vārtu guvumiem izcēlās Maksims Šaļunovs. Līdz ar to Sibir hokejisti sērijā nonākuši vadībā ar 2-1.